Monday, 6 February , 2023
امروز : دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ - 16 رجب 1444
شناسه خبر : 502780
  پرینتخانه » اسلاید, جدید, گفتگو تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1399 - 0:28 | 57 بازدید |

گفتگوی آبپا با نوشادی رئیس شورای شهر فراشبند

گفتگوی آبپا با نوشادی رئیس شورای شهر فراشبند

گفتگوی آبپا با نوشادی رئیس شورای شهر فراشبند

گفتگوی آبپا با نوشادی رئیس شورای شهر فراشبند

۱. شهردار جدید کی انتخاب می شود. بومی است یا غیر بومی؟

بعد از استعفا غیر منتظره آقای محمدی شهردار سابق؛ مهندس زارعی معاون شهردار بعنوان سرپرست شهرداری برگزیده شد. شورای اسلامی شهر فراشبند در حال بررسی و تلاش جهت انتخاب شهردار از بین گزینه های مطرح می باشد ولی تاکنون گزینه قطعی برای سکان داری شهرداری فراشبند مشخص نشده است. امیدواریم که بتوانیم هرچه سریعتر نسبت به انتخاب و معرفی شهردار جدید فراشبند به جمع بندی نهایی برسیم. اولویت ما با توجه به زمان باقی مانده از دوره شورای پنجم ، انتخاب گزینه بومی است.

۲. پروژه های عمرانی اولویت دار شهرداری فراشبند در سال ۹۹ که در دستور کار قرار خواهد گرفت را نام ببرید؟

با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی و عدم اعتبار مناسب، اولویت شهرداری فراشبند در سال ۹۹ تکمیل پروژه های نیمه تمام می باشد از قبیل ادامه تعویض سنگ جدول بلوار انقلاب و تعویض تیر برق های جدید بجای تیر برق های بتونی و قدیمی در سطح خیابان های اصلی شهر و آسفالت معابر و خیابان هایی که در نوبت آسفالت می باشند و همچنین درصورت تامین اعتبار، جدول گذاری و آسفالت  خیابان شهید باقری در منطقه شورآباد با هدف دفع و هدایت آبهای سطحی این منطقه.

 1. رئیس شورای اسلامی شهر فراشبند به عملکرد حسین محمدی شهردار سابق چه نمره ای می دهد؟

به طور کلی تمام مدیران و شهرداران اسبق و سابق دارای نقاط مثبت (قوت) و ضعف بوده اند که آقای محمدی هم از این قاعده مثتثنی نیست ولی شرط انصاف این است که نقاط قوت و ضعف با هم دیده شود. با توجه به حضور سه دوره ای در شورای اسلامی شهر فراشبند و همکاری با شهرداران ادوار سوم و چهارم و پنجم؛ عملکرد مهندس محمدی را قابل قبول می دانم . اجرای قانون برای همه و به صورت یکسان ، نقطه مثبت ایشان بود.

 1. ساختمان آتش نشانی شهرداری که در دوره سوم احداث شده و بیش از ۱۰ سال است که نیمه کاره رها شده است و در حال حاضر به یک متروکه تبدیل شده است. آیا شهرداری فراشبند توان تکمیل این ساختمان را ندارد؟

از اینکه سایت آتش نشانی مجزا با امکانات کامل و کافی مورد نیاز شهر فراشبند می باشد شکی نیست ولی بعلت مشکلات عدیده اقتصادی و نبودن اعتبارلازم و اولویت بندی پروژه های عمرانی شهرداری  از قبیل آسفالت معابر و دیوار حفاظتی رودخانه های  فصلی و حفظ وضعیت موجود شهرداری و غیره متاسفانه تاکنون این کار انجام نگرفته است .

شایان ذکر است که قبل از عید اینجانب به همراه فرماندار محترم حاج صادق فروغی در سفری به تهران به سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور و با تلاش نماینده محترم مجلس جناب آقای کرمپور مصوب شد که جهت تکمیل ساختمان آتش نشانی فراشبند مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار واریز شود و پس از تکمیل ؛ یک دستگاه خودرو نیمه سنگین آتش نشانی به شهرستان فراشبند اختصاص داده شد ولی به علت مشکلات ناشی از شیوع کرونا در کشور و عدم امکان مسافرت به تهران و پیگیری مجدد آن هنوز این مهم به انجام نرسیده است که انشاء الله به محض واریز اعتبار فوق ساختمان آتش نشانی تکمیل خواهد شد و یک دستگاه خودرو جدید نیمه سنگین آتش نشانی هم تحویل شهرداری خواهد شد و به ناوگان آتش نشانی فراشبند اضافه می گردد.

۵-  مهمترین اقدامات شهرداری فراشبند در دو سال و نیم اخیر و در طول دوره پنجم شورای اسلامی شهر فراشبند را نام ببرید.

الف) پرداخت بخش قابل توجهی از دیون شهرداری

ب) پرداخت به موقع سی ماه حقوق و مزایای کارکنان و کارگران شهرداری

ج) بازگشائی و آسفالت خیابان نیمه تمام شهید فضلی

د) احداث خیابان جدید مهر واقع در منطقه مسکن مهر فراشبند و آسفالت بیش از ۷۰ هزار مترمربع از معابر سطح شهر

ه) افزایش ۲۰۰ درصدی بودجه شهرداری در طول دو سال گذشته از ۳میلیارد تومان به ۷ میلیارد تومان

 1. متاسفانه وضعیت آسفالت معابر اصلی شهر فراشبند اصلا مناسب نیست و هر هفته شاهد حفاری و گودبرداری توسط اداره آبفا شهری در بلوار و خیابان های اصلی شهر هستیم، این داستان شبکه فرسوده آب شرب تا کی باید ادامه پیدا کند؟ چرا اداره آب اقدام قابل توجهی برای تعویض این شبکه فرسوده انجام نمی دهد؟ شورای اسلامی شهر در این مورد چه پیگیری هایی داشته است؟

بله خودم هم قبول دارم که آسفالت معابراصلی شهر فراشبند مناسب نیست و در شان مردم عزیز فراشبند نمی باشد و علت آن را در عدم هماهنگی ادارات خدمات رسان با شهرداری فراشبند می دانم.

همانطور که مستحضرید شبکه آب شرب شهر فراشبند فرسوده است و نیاز به تعویض دارد که این مهم مورد دغدغه مسئولین وقت جناب آقای پورزارعی فرماندار و همکارانم در شورای اسلامی شهر دوره چهارم قرار گرفت طبق درخواست اداره آبفا شهری برای تأمین منابع مالی جهت تعویض لوله های فرسوده پیشنهاد تصویب تبصره ۳ یعنی افزایش آب بها شهری به میزان هر متر مکعب ۴ ریال به منظور ایجاد درآمد حاصله منوط به اینکه صرف تعویض شبکه آبرسانی شود مورد تصویب شورای اسلامی دوره چهارم قرار گرفت ولی متاسفانه اداره آبفا علی رغم گذشت چندسال اقدامی نکرده و عملکردآنها در این مورد رضایت بخش نبوده است و هر روز شاهد گود برداری و حفاری توسط اداره آبفا در نقطه ای از سطح شهر می باشیم.

در دوره پنجم شورای اسلامی شهر هم طی جلسات متعدد با اداره آبفا قرار بر این شد که نسبت به ادامه تعویض شبکه فرسوده آب شرب اقدام شود که این مهم تاکنون انجام نگرفته است در صورتیکه تصویب تبصره ۳ و افزایش آب بهاء صرفاً منوط به تعویض شبکه آب شرب فرسوده بوده است که اداره آب به تعهدات خود عمل نکرده است و این عمل باعث نارضایتی مردم شده است.

 1. در نهادهای خدمتی پاسخگو بودن یک اصل است و عده ای معتقدند که شوراها از جلسات پرسش و پاسخ با مردم استقبال نمی کنند نظر شما در این خصوص چیست؟

به نظر اینجانب شواری شهر همیشه باید در دسترس مردم و پاسخگو به سوالات آنها باشند و شورای اسلامی شهر فراشبند هم از این قاعده مثتنی نیست و همانطور که می دانید بطور مدام و هفتگی شورای شهر فراشبند روزانه یکی از اعضای محترم در خدمت مردم شریف فراشبند هستند و به نیازها و سوالات آنها پاسخ می دهند و درخواست آنها در جلسه شورای شهر مطرح و پاسخ مناسب به آنها داده می شود. در ضمن باید گفت بعلت مشکلات عدیده اقتصادی اخیر و کمبود شدید اعتبارات امکان فراهم کردن تمام خواسته های مردمی و رضایت مندی کامل شهروندان که همگی ولی نعمت های ما هستند وجود ندارد و این باعث شرمندگی اعضای محترم شورای شهر می باشد که انشاالله به یاری خداوند بزرگ و هم یاری و هم دلی مردم عزیز فراشبند از این تنگناها عبور خواهیم کرد و از هیچ کوششی در راه عمران و آبادی شهر عزیزمان فراشبند کوتاهی نخواهیم کرد و با آنها همیشه صادق و شفاف خواهیم بود.

 1. در مقابل اسامی زیر فقط یک کلمه که نشان دهنده نظر توصیفی شما در مورد هریک از اسامی زیر هست را بنویسید.

صادق فروغی : مردمی

حسین محمدی: قانونمند

شورای پنجم : خدمتگذار

شورای چهارم: خدمتگزار

شورای سوم : خدمتگزار

عبدالباقی حسانی : مدیر

محمدرضا نوشادی: پرتلاش

کرامت اله روئین تن: فداکار

فراشبند: وطن عزیزم

پالایشگاه گاز: همسایه

سایت آبپا: فعال

 1. ممنون که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

از زحمات شما در رسانه پر تلاش آبپا بابت انعکاس صدای مردم شهرستان تشکر می کنم و از مصاحبه حضوری در شورای شهر سپاسگزارم. موفق باشید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۱
 1. فرود :
  ۱۰ اردیبهشت ۹۹

  سلام.آخرین وضعیت طرح جاده جایگزین جاده جدید فراشبند به فیروزآباد( از سمت روستای نارک به سمت روستای بایگان) به کجاانجامید؟

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.