مطالب مشابه

One Comment

 1. 1

  عالیشوندی

  سال سخت ۹۸ و چراغی که باید روشن بماند

  کل اعتبارات شهرستان فراشبند در سال ۹۶ اسماً قریب به ۲۷ میلیارد تومان بود که از این مبلغ ۲۲.۵ میلیارد تومان از محل سه درصد نفت و گاز و کمتر از ۵ میلیارد تومان از محل اعتبارات توازن منطقه اعلام شده بود.هرچند در عمل در سال مالی ۹۶کمتر از ۴۵ درصد از اعتبارات سه درصد نفت و گاز ( یعنی قریب به ۱۰ میلیارد تومان) تخصیص یافت و اعتبارات توازن منطقه ای این سال هم فقط ۳۲ درصد تخصیص پیدا کرد ، آنهم به صورت اسناد خزانه اسلامی با سر رسید های یک تا سه ساله که عملا این اندک اعتبارات، دردی را دوا نکرد.
  سهم شهرداری فراشبند از این اعتبارات با تخصیص های نهایی ، ۳۵۰ میلیون تومان از محل اعتبارات سه درصد نفت و گاز و کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات توازن منطقه ای بود که سر رسید اسناد خزانه آن تا سال ۹۹ هم ادامه دارد.
  در سال ۹۷ وضعیت از این هم بدتر شد.اعتبارات سه درصد نفت و گاز شهرستان که در سال ۹۶ اسماً ۲۲.۵ میلیارد تومان بود به ۹ میلیارد تومان کاهش یافت که همین اندک اعتبارات نیز در عمل فقط ۶۵ درصد تخصیص یافت.سهم اعتبارات عمرانی شهرداری فراشبند از این محل در سال جاری در نهایت کمتر از ۳۰۰ میلیون تومان بود.
  یک شهر محروم و کمتر برخوردار با ۲۱ هزار نفر جمعیت و ۷۵۰ هکتار وسعت محدوده شهر ، اعتبارات عمرانی آن از محل کمک های دولتی در طول یکسال به ۵۰۰ میلیون تومان نمی رسد و این در حالی است که فقط آسفالت یک خیابان شهید فضلی با خاکبرداری ، جدول گذاری ، زیر سازی ، آسفالت و هزینه های تعریض بالغ بر ۵۰۰ میلیون تومان هزینه در بر داشته است.
  به عبارتی با اعتبارات دولتی ،در هر سال، شهرداری فراشبند فقط یک پروژه مشابه خیابان شهید فضلی می تواند انجام دهد.
  و متاسفانه آنگونه که اعلام شده است ، اعتبارات در سال ۹۸ به نسبت سال ۹۷ با کاهش ۶۳ درصدی مواجه خواهد بود.معنای این درصد ها این است که در سال ۹۸ کل اعتبار عمرانی شهرستان فراشبند از محل اعتبارات سه درصد نفت و گاز به سه یا چهار میلیارد تومان محدود خواهد شد و می توان حدس زد که مثلا از این محل در سال ۹۸ در نهایت ۲۰۰ میلیون تومان سهم شهرداری فراشبند خواهد شد.
  ناگفته پیدا است سال سختی را در پیش رو خواهیم داشت.
  اینکه هر روز می شنویم شهردار شهرهای قیر و مُهر و کنارتخته و جهرم و …پشت سر هم استعفا می دهند ، ریشه در همین کمبود اعتبارات و عدم امکان برآورده کردن انتظارات دارد.
  اهتمام ویژه شهردار و اعضای شورای شهر بر این استوار است که علیرغم وجود همه تنگناها ، چراغ پروژه های عمرانی شهرداری را در سال سخت ۹۸ روشن نگه دارند.

  محسن عالیشوندی.عضو شورای اسلامی شهر فراشبند
  دیماه ۹۷

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.