Related Articles

11 Comments

 1. 1

  داریوش برزگرلو

  سلام
  خوشبختانه یا متأسفانه نماینده شهرستان عضو کمیسیون انرژی مجلس هستند و در وزارت نفت دستورالعملی دارند مبنی بر کمک شرکت نفت از منبع درآمدی خود مبنی بر طرح های عمرانی واموزشی مناطق نفت خیز ومحروم .جناب سردار کرمپور در هفته گذشته در تالار معلم فراشبند جهت رفع مشکلات عشایر منطقه حضور داشتند نتیجه جلسه رفع مشکل به کجا انجامید؟

  Reply
  1. 1.1

   Anonymous

   با سلام بر مخاطبان آبپا امروز دوشنبه عصر مورخ ۷اسفند۱۳۹۶درتالار معلم فیروزابادجناب سردار کرمپور پاسخگوی مشکلات حوزه انتخابیه خود می باشند لطفا مشکلات منطقه فراشبند (شهرستانیکه در چندکیلومتری پالایشگاه آغار دالان می باشد وهیچ گونه منفعتی از وجود این پالایشگاه نداشته البته به علت عدم توجه نمایندگان سابق وفعلی )مطرح نمایید واز ایشان درخواست کمک وپیگیری داشته باشید .به انتخابات دور بعدی مجلس چیزی نمانده محقق شدن شعار های انتخاباتی نماینده محترم را از ایشان بخواهید.

   Reply
 2. 2

  محمد

  درود و خسته نباشید به مجموعه خبرگزاری آبپا، ممنون که آندید و صدای ما رو به گوش مسؤلین زساندید،از طرف مردم و شورای اسلامی روستای دالان صمیمانه تشکر میکنم، لهراسبی،رییس شورای اسلامی روستای دالان

  Reply
 3. 3

  انقلابی

  ایا گوش شنوای وجود دارد؟؟؟…..

  Reply
 4. 4

  عالیشوندی

  وضعیت روستاهای اطراف مجتمع تقویت فشار گاز فراشبند که بزرگترین مجتمع تقویت فشار گاز کشور و گلوگاه گاز ایران است ، هم به همین شکل است.نه شبکه گاز رسانی.نه سهمی از اشتغال و نه ….

  Reply
  1. 4.1

   قشقایی

   با سلام خدمت آقای عالیشوندی
   جسارتا شما مجتمع تقویت فشار(ایستگاه تقویت)با محل استخراج گاز طبیعی از کوه دالان (پالایشگاه) را در یک رده مقایسه میکنید!!
   با چشم پوشی از اینکه اهالی این شهرک (روستای دالان) از دامداران و عشایر منطقه کوه دالان و حومه بودند بعلت تخریب و اشغال شرکت نفت مجبور به اسکان اجباری و فارغ ازشغل بشوند الان شب و روز از دود و آلودگی گازی بیشتر بهره دارند تا از شاغل در پالایشگاه و یا خدمات دیگ…..

   Reply
 5. 5

  عسگری

  مالزی چه درسهایی برای ما دارد؟

  دکتر امیر دبیری مهر در اندیشکده خرد نوشت:

  … ما بعنوان یک کشور و ملت بیشتر از انکه به دنیا اموزش دهیم به اموختن از جهان و ملتها و فرهنگها و دولتها نیاز داریم . این عبارات را بدیهی تصور نکنید بیشتر از ۱۵۰ سال است با همین مسایل درگیریم و نتوانسته ایم درباره انها اجماع ایجاد کنیم .
  وقتی به مالزی می نگریم می بینیم این کشور به چه خوبی و ظرافتی توانسته از شکافهای قومی و مذهبی و ایینی عبور کند و بالغ از ۶۰ درصد مسلمانان این کشور بدون تنش با اقلیت چینی و هندو با تقسیم کار و تنش با هم زندگی کنند . هم مساجد رونق و صفای خود را دارد و صدای اذان همه جا شنیده می شود و هم معابد بودیسم و هندویست ها سرپا و پر رونق هستند و هیچ کدام جای دیگری را تنگ نکرده است . زنان محجبه مسلمان مالایی در کنار چینی های لاقید در پوشش می نشینند و هیچ کدام دیگری را فناتیک و متعصب و عقب مانده و از سوی ولنگار و هرزه و لامذهب نمی خوانند . از قضا اعتقادات در این فضا بهتر صیانت می شود وارزش پیدا می کند .
  دولت و رهبران مالزی بویژه ماهاتیر محمد موفق شده اند تحت سایه و التزام واقعی و بدور از شعار به دو مساله مالزی نوین را بنا کنند که امروز یکی از ۲۰ قدرت بزرگ اقتصادی جهان و اسیاست و کشوری است که از جهات مختلف مایه افتخار جهان اسلام است و به جهان اثبات کرده است که کشورهای اسلامی هم می توانند در صلح و امنیت مسیر توسعه و پیشرفت را طی کنند. آن دو مساله عبارتنداز : ازادی و امنیت
  ازادی در همه ابعاد آن و امنیت در همه لایه های آن . این عبارات و واژه ها امروز دیگر در جهان تفسیر بردار نیست و کاملا شفاف و روشن است و الزام به انها نیز کاملا کاربردی است . دولت مالزی به الزامات ازادی و امنیت در مسیر توسعه کاملا پایبند است و نتیجه ان را دیده است و میوه آن را برداشت کرده است . برخی از میوه های التزام به ازادی و امنیت در مالزی عبارتند از : رشد اقتصادی ۴.۵ درصدی ، نرخ بیکاری ۳ درصدی، نرخ تورم ۳ درصدی ، نرخ بهره بانکی ۳ درصدی، تولید ناخالص داخلی ۲۹۷ میلیارد دلاری ،حداقل دستمزد ۲۵۰ دلاری ( معادل یک میلیون و دویست هزار تومان )
  دومین کشور موفق اقتصادی مسلمان در جهان و ۲۶ مین اقتصاد رو به توسعه جهان
  سخن اخر اینکه مالزی برای همه پژوهشگران توسعه و علاقمندان پیشرفت ایران سوژه کم نظیری برای مطالعه و بررسی است و متاسفانه خیلی در این حوزه کار کرده ایم.

  Reply
 6. 6

  کریمی

  اگر اینها ساکن هستند چرا مدرسشون زیر نظر اداره عشایری هست / مدرسه ای باید زیر نظر اداره عشایری باشه که کوچ می کنند این روستا هم مثل حسین آباد و کنارمالک هست. فقط بخاطر اینکه از امتیاز شبانه روزی عشایری استفاده بکنند مدرسشون زیر نظر اداره عشایری هست که این ظلمی به دیگر روستاهای ترک زبان هست که بچه هاشون نمی توانند از امتیاز ثبت نام در شبانه روزی عشایری استفاده کنند.آیا مسئولی جوابگو هست ؟

  Reply
  1. 6.1

   قشقایی

   با سلام خدمت شما دوست گرامی
   تا اونجایی که بنده اطلاع دارم همه خدمات روستای دالان هنوز مربوط به امور عشایر میباشد
   جدیدا فقط واگذاری زمین مسکونی و اخذ وام مسکن از طریق بنیاد مسکن میباشد
   ساق و سلامت باشید

   Reply
 7. 7

  قشقایی

  #با سلام
  #آورین به آقای انقلابی که کامنتی انقلابی (کوتاه، صریح، قاطع، قانع و…)ارسال کردند
  #امیدی به حضور مسئولین شهرستان و.. به روستا را نداریم ولی شما منت به دیده ما گذاشتید خبرگزاری ابپا
  #ممنونیم. لااقل یه ندایی میدادید تا خجالت زده نباشیم
  #بگمانم مجتبی زیاد از این سرزده خوشحال شده چون تعمیرات کلی پالایشگاه (اورهال) هر چند سال یکبار انجام میشه
  #زنده باد دهیار گرامی که با خبر های خوب خوشحالمون کردند
  #آقای رئیس شورا دوست داریم.با دقت بیشتری از شما آرزوی موفقیت داریم
  #
  #
  #

  Reply
 8. 8

  Anonymous

  سلام جناب عالیشوندی از اقدامات دولت و نماینده دولت در بخش هم چند خطی نوشته شود ایجاد امید است اول مسئولیت اجتماعی را به اثبات برسانیم بعد هم بخواهیم که عمل کنند راه اندازی دهیاری حفرچاه آبشرب تعویض شبکه آب روستا احداث مسجد

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published.