مطالب مشابه

4 Comments

 1. 1

  دلسوز

  سلام این بازدید چه دردی از مردم فراشبند دوا میکند

  پاسخ
 2. 2

  وظیفه شناس

  چرا بخش خصوصی ما ضعیف است؟
  دکتر مسعود نیلی

  ✅اینکه چرا بخش خصوصی ما ضعیف است و تعیین وزن هر کدام از عواملی که این شرایط را به وجود آورده‌اند به ما کمک می‌کند که ببینیم آیا می‌توان چشم‌اندازی را تصور کرد که بخش خصوصی در آن تقویت شود و از قدرت مالی و اقتصادی و به تبع آن از قدرت سیاسی برخوردار شود یا نه.من دو عامل را در شکل‌گیری شرایط کنونی دخیل می‌دانم؛ یکی همان نحوه مدیریت درآمدهای نفتی است که سبب شده اقتصاد ایران رشد نکند و دیگری ایجاد تورم از سوی دولت و مداخله او در قیمت‌گذاری برای کنترل‌ گرانی است. دولت همواره در اقتصاد ما تورم ایجاد می‌کرده و پس از آن خود را به عنوان قهرمان مقابله با تورم به مردم معرفی می‌کرده و تقصیر افزایش مستمر قیمت‌ها را به گردن کسب‌وکارهای مختلف می‌انداخته است.

  ✅دولت تورم ایجاد می‌کند و چون مردم به این مساله حساسیت دارند، به بهانه کنترل تورم، وارد مبحث قیمت‌گذاری می‌شود و شروع به مداخله در قیمت‌گذاری می‌کند. قیمت‌گذاری دولتی در حالی است که اصل اول فعالیت بخش خصوصی آزادی عمل است و ما با دخالت در قیمت‌گذاری آزادی عمل بخش خصوصی را از بنگاه اقتصادی می‌گیریم. دلیل آن هم این است که برخورد با گرانی و قیمت در کشور ما از حمایت اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است. ما کشوری هستیم که مزمن‌ترین تورم دورقمی را در تاریخ ثبت کرده‌ایم.در نتیجه برخورد با افزایش قیمت‌ها یک مطالبه سیاسی نهادینه‌شده از دولت است. وقتی دولت به عنوان عرضه‌کننده کالای خصوصی نزد مردم شناخته می‌شود، دولت به‌عنوان ایجادکننده تورم کنار می‌رود و پرچم مبارزه با افزایش قیمت را دست می‌گیرد و وارد حوزه قیمت‌گذاری می‌شود. در این حالت بخش خصوصی چه تصویری از اقتصاد و فعالیت اقتصادی خود می‌تواند داشته باشد؟ بخش خصوصی نمی‌تواند درآمد خود را پیش‌بینی کند. هزینه‌ها هم که مجموعه‌ای از نرخ ارز و نرخ سود بانکی و قیمت انرژی است که همه آنها از سوی دولت تعیین می‌شود و از کجا معلوم که ناگهان با افزایش چند برابری مواجه نشود؟ بنابراین یک بنگاه اقتصادی نه می‌تواند پیش‌بینی دقیقی از درآمد خود داشته باشد و نه پیش‌بینی دقیقی از هزینه‌های خود. پس چگونه بخش خصوصی می‌تواند تصمیم‌گیری کند که در یک حوزه مشخص سرمایه‌گذاری کند یا نه. قیمت‌گذاری دولتی یک عامل بازدارنده فعالیت بخش خصوصی است.

  پاسخ
 3. 3

  اسکندری

  ?در پایان طی مذاکره وزیر محترم و سرپرست فرمانداری فراشبند، مقرر شد:
  ? پیگیری مجوز های خوراک و دیگر زیرساخت های پالایشگاه بنزین به شرکت زیرمجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت (ایدرو) ارئه شود تا این شرکت بررسی های لازم جهت سرمایه گذاری را انجام دهد.
  همچنین مقرر شد:
  ?در صورت وجود سرمایه گذار در شهرک صنعتی مکاتبات و مدارک لازم به شرکت ایدرو ارائه شود تا نسبت به ساخت ۱۰ سوله در شهرک صنعتی اقدام نماید.
  ? مکاتبات و درخواست هایی با امضای مشترک سرپرست فرمانداری و نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی که مطالبات مسئولین و مردم شهرستان بودند نیز به وزیر صنعت معدن و تجارت ، ارائه شد.

  پاسخ
 4. 4

  حجت

  ۱۵ درصد سود حاصل از معدن سرب و روی کوه سرمه طبق قرارداد منعقده متعلق به شهرستان فراشبند است.چیزی که در ده پانزده سال اخیر شرکت بهره بردار عملا از پرداخت آن سرباز زده و حق السهم فراشبند را پرداخت نمی کند.نماینده محترم اگر دنبال انجام کاری ماندگار و پایدار برای شهرستان فراشبند هستند ، لطفا این مورد را رسیدگی کنند و به مردم گزارش دهند

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.