مطالب مشابه

2 Comments

 1. 1

  سایه

  :
  رئیس مجمع نمایندگان استان فارس:

  واقعیت انتقال پتروشیمی های پنج گانه فارس :

  انتقال پتروشیمی‌های فارس سه سال قبل در سکوت خبری کلید خورد.

  پتروشیمی

  ✅رئیس مجمع نمایندگان استان فارس اعتقاد دارد طرح انتقال پتروشیمی‌ها از فارس، سه سال قبل و درسکوت خبری و نبود انسجام بین مسئولان استانی کلید خورده است.

  ? به نقل از ایسنا، سید محسن علوی در حاشیه جلسه انجمن حمایت از توسعه‌ی فارس به خبرنگاران گفت: بررسی‌ها نشان دهنده این واقعیت است که موضوع انتقال پتروشیمی‌های پنج گانه استان فارس به خارج از استان سه سال قبل و در سکوت خبری و با توجه به نبود انسجام بین مسئولان استانی اتفاق افتاده است.

  او گفت: اعضای انجمن حمایت از توسعه فارس در این نشست با تاکید بر پرهیز از اختلافات سیاسی و محلی و حفظ انسجام داخلی بین مسئولان استانی، مقرر کردند در راستای تذکرات و پیگیری‌های مجمع نمایندگان استان، مکاتبه‌ای با وزیر نفت در خصوص انتقال این صنایع از فارس داشته باشند و عواقب خسارت‌بار چنین اقدامی را متذکر شوند.

  علوی گفت: نوذری رئیس هیئت موسس انجمن حمایت از توسعه استان فارس به عنوان مسئول پیگیری برای جهت بازگشت و احداث پتروشیمی‌ها و پروژه اتان‌گیری در داخل استان فارس انتخاب شده است. اعضای این انجمن را مسئولان استانی و کشوری تشکیل می‌دهند و در آخرین جلسه مصوب شد مجمع نمایندگان استان هم به عنوان اعضای هیئت امنا در این انجمن حضور داشته باشند.

  علوی تصریح کرد: بنا داریم تا فارغ از نگاه‌های سیاسی، جناحی و منطقه‌ای و استفاده از تجربیات، تخصص‌ها و ظرفیت‌های مجمع نمایندگان در پیشبرد اهداف حمایت از سرمایه گذاران، تولید و اشتغال گام‌هایی برداریم. نشست اعضای انجمن با هدف بحث و تبادل نظر درباره‌ی استفاده از ظرفیت‌های استانی برای رشد و توسعه‌ی فارس و همچنین نحوه پیگیری و رایزنی مسائل و مشکلات استان تشکیل شد.

  ?

  پاسخ
 2. 2

  ساسان

  باسلام
  خط باختر یکی از خط های انتقال مواد اولیه صنایع پتروشیمی است که از مبدا پتروشیمی کاویان در عسلویه شروع میشود و در چندین استان و شهرستان پتروشیمی احداث میگردد. خسارت این پتروشیمی های احداث شده بیش از سود ان میباشد . خرابی محیط زیست جهت احداث پتروشیمی و خط لوله وآلایندگی های بعد از آن . ازبین بردن منابع آبی و الودگی هوا -در نهایت تعطیلی های موقت که اگر از مبداء هر مشکلی پیش اید واحد های بعد از آن تعطیل یا نیمه تعطیل میشود . بعنوان مثال پتروشیمی خرم اباد در دشت بسیار پهن اور و حاصلخیزی احداث شده که حداقل ۶ چاه عمیق در آن حفر شده است و زمین مورد نظر متعلق به کشت وصنعت خرم اباد بوده است که روز گاری در سطح خاورمیانه نمونه نداشته و بیش از ۲۰ سال است که تعطیل شده و مابقی هم بعضا شرایط مشابهی دارند .
  اما اینجا ایران است و اگر کاری درست انجام شود باعث تعجب میباشد متاسفانه گروهی از نمایندگان جهت کسب رای مردم و تهدید وزیر به استیضاح مجوزهای میگیرند و چشمشان به امروز است نه اینده در این مملکت هم اکثر مدیران سیاسی هستند تا تخصصی و نیجه آن میشود همین معظلات امروزی .اگر پولی که جهت احداث پتروشیمی خرم اباد هزینه شده بود میشد تمام صنایع تعطیل شده از قبیل کشت وصنعت . خودرو سازی . یخچال سازی و.. را احیا نمود وتقریبا قسمتی از مشکل بیکاری این استان را حل نمود .

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.