About the author

Related Articles

6 Comments

 1. 1

  قشقائي

  لابد الان هم می خوای بگی حیدر دی کل عباس دنبال کاراش هست؟؟؟؟

  Reply
 2. 2

  همشهری

  شرکت نفت بعد از تجربه ساختمان بهزیستی که الان به لطف مسوولین محل دانشگاه پیام نور هست باید خیلی ساده باشه که دوباره بخواد به ما کمکی کنه…

  Reply
 3. 3

  انتقاد

  جناب آقای زارع سلام.
  ضمن احترام به مطلب جنابعالی نکاتی چند در این رابطه باید عرض کنم.

  ۱-*******
  ۲-چرا تیتر می زنید مسافت فراشبند شیراز نصف می شود. نه اینکه این مطلب “عوامفریبی” بیش نیست.اگاهی و اطلاعات مردم از یک سو و رجوع به سیستم های اطلاع رسانی (اینترنت-موبایل و GPS) از سوی دیگر و آگاهی از مسافت واقعی فراشبند تا شیراز از این مسیر که حداقل ۱۳۰ کیلومتر همراه با جاده کوهستانی می باشد. خط بطلانی است بر مطلب فریبنده شما.
  ۳-جاده فراشبند فیروزآباد با هزینه ای هنگفت بر روی دست دولت مانده است.فاصله بین فیروزآباد و شیراز هم در حال دوبانده شدن است.فاصله فراشبند تا شیراز با این جاده بیش از ۱۴۰ کیلومتر می شود.جاده ای عریض و خلوت.حال کدام عاقل برای رفتن به شیراز سر از جاده نوجین -مسقان در می آورد.
  ۴-نمی دانم این جاده چه توجیهی اقتصادی برای نوجین و بالاده دارد که برخی اینجوری به خودشان فشار می آورند.
  نوجین چه تولید می کند که باید مسیرش به شیراز کوتاه شود.بالاده هم مسافتی زیادی با کازرون ندارد .ضمن اینکه دلیل قانع کننده و توجیح مناسبی برای کوتاه شدن مسیر بالاده به شیراز وجود ندارد.
  ۵-مردم عاقل و آگاه باشند . و نگذارند بیت المال همچون هشت سال کذایی حرام شود.

  Reply
 4. 4

  خنجری

  من هم با حرف های اقای انتقاد موافقم چون انتقاد منطقی و بجای داشتن بجای این پروژه هزینه بر و زمان بر تلاش کنید امکانات رفاهی شهری را توسعه بدین چون با افتتاح جاده فراشبند فیروزاباد و دو بانده شدن فیروزاباد کوار که نصف جاده هم دو بانده شده بهترین مسیر و کوتاهترین مسیر هست برای فراشبندرست نیست یک پروژه ی را شروع کنید که تا اتمام ان ۱۰سال زمان ببره بعد هم صرفه انچنان اقتصادی ندارد با میلیاردها تومان هزینه

  Reply
 5. 5

  سهیل

  محسن پورزارعی اگر تا دو سال دیگه جاده نوجین شیراز رو به سرانجام برسونه ٬ میتونه بگه توانمنده ٬ وگرنه در رده مدیران متوسط و ضعیف خواهد بود

  Reply
 6. 6

  Anonymous

  ضمن استقبال از نظرات انتقادی و سازنده که بی شک به تعمیق بحث کمک کرده و زمینه تضاری آراء و انتخاب قول احسن را فراهم می آورد و با ادای احترام کامل به عزیزی که با نام انتقاد مطلب را مطرح فرموده اند به عرض می رساند:
  در همین مطلب آمده است که اطلاعات کافی از این پروژه که ظاهرا در قالب راه روستایی کد دار شده و در ردیف پروژه های قابل دریافت اعتبار قرار گرفته است در دست نیست اما آنچه مشهود است مسیر ۱۷۵ کیلومتری فعلی و مسیر حدود۹۵ کیلومتری جدید است یعنی چیزی حدود نصف مسیر فعلی.
  با اجرای جاده جدید فیروزآباد ۲۰ کیلومتر از مسیر موجود کاسته خواهد شد یعنی ۱۵۵ کیلومتر که تفاوت چندانی در محاسبات ندارد«هرچند نگارنده نیز می بایست در به کار بردن لفظ نصف احتیاط و دقت بیشتری می نمود اما به کار بردن لفظ عوامفریبی غیر منصفانه و با عرض معذرت مغرضانه به نظر می رسد.
  در نظر داشته باشید که دوبانده شدن مسیر فراشبند-آویز تا شهرک صنعتی در دست اقدام است که با این حساب حدود ۱۰ کیلومتر مسیر جدید از سیمت فراشبند و نزدیک به ۲۵ کیلومتر از سمت شیراز(دو راهی مسقان) دو بانده خواهد بود.
  بر همگان مشخص است که راههای مواصلاتی از زیر ساختهای مهم توسعه و پیشرفت منطقه ای می باشد علاوه بر اینها از مزایای این مسیر می توان به موارد زیر اشاره کرد:
  – پدافند غیر عامل
  – کاهش بار ترافیکی مسیر اصلی(عسلویه-فیروزآباد و دیگر شهرهای جنوبی استان به سمت شیراز)
  – تسهیل در کوچ عشایر
  -تسهیل مسافرت های نوروزی
  -تسهیل دسترسی عشایر و روستاییان(بیش از ۱۰ روستا) به مرکز استان به ویژه مراکز درمانی با توجه به نبود مراکز درمانی محهز در منطقه
  -با توجه به احداث سد نرگسی که یکی از اهداف آن تامین آب شرب و صنعت منطقه فراشبند می باشد وجود این جاده توجیه مناسبی برای احداث صنایع مهم وتاثیرگذار در آن منطقه می باشد که باعث رونق شهرک صنعتی نیز خواهد شد
  – تشویق شهرهای جنوبی کشور برای مسافرت به شیراز از این مسیر
  -تسهیل دسترسی به شهرهای صدرا-گلستان-سپیدان
  -امکان استفاده از ظرفیت گردشگری منطقه
  یکی از آرمانهای بلند انقلاب شکوهمند اسلامی رفع محرومیت از چهره روستاهاست «نیاز نیست نوجین تولید خاصی داشته باشد«اگر این جاده بتواند در سال فقط جان یک نفر از اهالی آن منطقه را با تسهیل دسترسی به امکانات درمانی مرکز استان فراهم نماید بزرگترین خدمت به خلق است.

  Reply

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

2014 Powered By Wordpress, Goodnews Theme By Momizat Team