مطالب مشابه

44 Comments

 1. 1

  همشهری

  قلمی روان و مطلبی به روز.خوشحالم که افرادی همچون آقای کشاورز را در این وادی می بینم

  پاسخ
 2. 2

  عالیشوندی

  سلام و درود بر استاد آزاد اندیش جناب کشاورز عزیز

  پاسخ
 3. 4

  فراشبند

  علی رغم اینکه این موضوع فتح بابی است برای گفتمان جدید، منتها این امر نه به آزاداندیشی ارتباط دارد نه به نگاهی نو. اگر نبود چراغ سبز مسئولان رده بالای نظام، هیچکس جرات بالابردن چنین تابلویی را نداشت. اگر ده سال پیش کسی گفتمانی متفاوت را در راهپیمایی ها در شهرستان بروز میداد حرف شما صحیح بود، اما الان؟خیر. صرفا سوار بر امواج سیاسی شدن محسوب میشود. فردا اگر دوباره تنشها افزایش یابد تابلوهای مرگ بر فلان دوباره بالا خواهد رفت.

  پاسخ
 4. 5

  یاس

  با جناب فراشبند موافقم

  پاسخ
 5. 6

  علیرضا

  مقام معظم رهبری چه زیبا می فرمایند: «۳۵سال است که شعار مرگ بر آمریکا از دهان مردم ما نیافتاده و راهها به روی ما بسته نبوده است.اینطور نیست که اگر آمریکا با کشوری بد بود آن کشور دیگر نتواند در دنیا نفس بکشد.مگر دنیا مال آمریکاست.این زورگوهای قلدر، متکبر و فاسد غلط میکنند که ادعای مالکیت دنیا را دارند.دوستی با آنها مایه بدبختی و روسیاهی است.» ای کسانی که شعار مرگ فقط بر دشمن خدا سر می دهید لابد می گویید آمریکا این تروریست بالذات دوست خداست ؟ فردا هم می گویید داعش هم شعار لا اله الا الله می دهند دشمن خد ا نیستند؟ نبایست بگوییم مرگ بر داعش؟؟؟؟؟

  پاسخ
 6. 7

  سعید زارعی

  درود بر معلم همیشگی جناب کشاورز.
  بعضی از انسانها هیچ وقت از قلب آدم پاک نمیشن. جناب کشاورز از این انسانهاست.
  مانا باشید…

  پاسخ
 7. 8

  ابراهیم حق پرست

  با سلام ضمن احترام به جناب آقای کشاورز که برای بنده همیشه شخصی محترم بوده اند و هستند
  به نظر بنده ظلمهایی که آمریکا به ما کرده به این زودیها و به این راحتیها و با بالا بردن چنین تصویرهایی فراموش شدنی و تمام شدنی نیست هیچ دولتی مانند و به اندازه آمریکا نه تنها به ایران بلکه به خیلی از کشورهای جهان ظلم و بیداد نکرده بدون استثنا همه جنگها و نسل کشی ها و خونریزیهایی که امروزه در سرتاسر جهان دیده میشود ردپایی از دولت آمریکا را در خود می بیند و به فرموده رهبر عزیزمان “مبارزه با استکبار تمام شدنی نیست” دولت آمریکا هم که مصداق کامل استکبار هست .پس :
  “مرگ بر آمریکا برای همیشه”

  پاسخ
 8. 9

  ناشناس

  دوستان عزیز فکر کنم برداشت اشتباهی داشته اند و یا اینکه ممکن است فکر کنند امریکا دشمن خدا نمی باشد . خیر امریکا دشمن است و بفرموده امام راحل : شیطان بزرگ است : لکن موضوع بیان مطلب به شیوه ای نوین توسط جوانان غیور شهرمان میباشد . و اشاره به دیپلماسی نوین کشور به تایید مقام معظم رهبری

  پاسخ
 9. 10

  gholiyj@yahoo.com

  در دنیای کنونی از واقعیات نمی توان فرار کرد.اینکه آمریکا یا هر کسی دیگر استکبار هست یا نیست خون مردم را ریخته یا نریخته ربطی به این مساله ندارد که ما نباید همواره به دیگران توهین کنیم و با زبان دشنام به استقبال دنیا برویم.چرا که دین مبین اسلام نیز دشنام حتی به دشمن را امری نکوهیده می شمارد.

  پاسخ
 10. 11

  علیرضا

  جناب آقای کشاورز : مردم توجهی به حرف های سطحی و غیرکارشناسی نمی کنند، شعار مرگ بر آمریکا جز شعارهای اصلی مبارزه با استکبار باقی خواهد ماند.

  پاسخ
 11. 12

  علیرضا

  مردم مظلوم یمن و فلسطین همانند همه ما مسلمان بوده و وظیفه ما دفاع از خون های ریخته شده بی گناهان است؛ اسرائیل و آمریکا دشمن اسلام هستند و نباید این خصومت و دشمنی را از یاد برد و باید اطمینان داشت که دشمنی اسرائیل و آمریکا با اسلام تمام شدنی نیست .فلذا مردم شعار مرگ برآمریکا را جزء شعارهای اصلی و محوری خود برای همیشه تاریخ قرار خواهند داد.

  پاسخ
 12. 13

  emad

  تفاوت ازادی اندیشه از آبپا تا نخل بیدار

  پاسخ
 13. 14

  علی

  ما اگر از صدام و اسرایل و آمریکا بگذریم از آل سعود نخواهیم گذشت.امام خمینی
  به فاصله کمی بعد از جنایت آل سعود در سال ۶۶ رابطه ایران با آل سعود برقرار شد.
  آقای حق پرست، سخن امام و رهبری وحی منزل نیست که می فرمایید مرگ بر آمریکا برای همیشه.سخنان این عزیزان را باید در ظرف زمان و مکان خویش مد نظر قرار داد.

  پاسخ
 14. 15

  سرباز

  کسانی که امروز چنین تفکراتی دارند دیروز شعار نه غزه نه لبنان جانم فدای کدخدا میدادن

  پاسخ
 15. 16

  ناشناس

  جناب علی آقا. سخن امام و رهبری برای ما وحی منزل است.چراکه آنان نائب امام زمان هستند و ولی فقیه هستند در زمان غیبت ، امام زمان ما هستند و لذا مصداق آیه ولایت باید کلام آنان را وحی منزل بدانیم .

  پاسخ
 16. 17

  نرگس

  آقای ناشناس اگر سخن رهبر برای شما وحی منزل بود ٬ وضعیت جامعه این نبود
  شما در ماه چند کتاب می خوانید
  چند جز از قران را حفظ هستین
  چقدر برای آموزش دیگران وقت می گذارید؟
  در روز چند دقیقه تفکر می کنید؟
  مارک لباستان چیست؟
  بعمل کار برآید

  پاسخ
 17. 18

  فرزاد

  سلام. آقا عماد میشه بیشتر در مورد نظرت توضیح بدی. ممنون میشم.

  پاسخ
 18. 19

  محمد

  سلام خدمت همه دوستان و همشهریان عزیز! امروزه باب شده هرکی پاش به اروپا میرسه ، میشه ضد انقلاب و جنبش سبزی و . . . . . . . . . . . متاسفاه متاسفانه کار ما فراشبندیه برعکس دیگرانه و متاسفم برای اونایی که تا دیروز خوب بودن ولی همینکه پاشون به شهر باز شد شدن ضد نظام وانقلاب.
  اگه روشنفکری و ازاد اندیشی اینه با شلوارک هم میتونین بیان تو خیابون وپز پیشرفته شدنتون رو بدین.
  درود برامثال حق پرستها / ناشناسها / علیرضاها و انان که محو جمال دنیای غرب نمی شوند (چه فکری چه عملی چه شعاری )

  پاسخ
 19. 20

  مردم

  اقای حقپرست ان شاالله بعد از توافق مردم نشان خواهند داد طرفدار مرگ گویی بر کشورها هستند یا دوستی با اونها. از زبان مردم حرف نزنید. سالهاست بجای مردم دارید حرف میزنید و حمایت ها و منابع مردم در خدمت شماست. مردم از شعار و دلواپسی های شعارگونه خسته اند.

  پاسخ
 20. 21

  ناشاناس

  درود برآقای ابراهیم حق پرست یادگار ارزشمند سردار عارف شهید عباس حق پرست . واقعا شجاعت سردارانی همچون سردار عباس حق پرست، محمود عالیشوندی ، احمد کشاورز و … مثال زدنی است و اینک این شجاعت را یادگار ارزشمندش به میراث برده است . آفرین به دوست عزیزم و قدیمی خودم آقا ابراهیم عزیز که راه پدر عارفت را ادامه می دهی… درودتان باد.

  پاسخ
 21. 22

  سام

  بیاید برای همه مردم دنیا آرزوی مرگ کنیم هرکدام بالاخره در حق ما ظلم کرده اند
  مرگ بر عراق
  مرگ بر عربستان
  مرگ بر روسیه
  مرگ بر انگلیس
  مرگ بر دانمارک
  مرگ بر فرانسه
  مرگ بر چین
  و ….

  پاسخ
 22. 23

  همشهری شما

  الحمدالله همه هم خوب آقای کشاورز رو می شناسن و هم از عقاید ایشون خبر دارن
  حالا ایشون یا یه اصلاحاتی دیگه بیاد از این ……. بنویسه که دور از انتظار نیست
  اگه چیزی دیگه بگن دور از انتظار می بود…..
  مدیر سایت خودش یکی از حامیان اصلی حذف شعار مرگ بر آمریکاست

  ولی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی ی …..
  این خیال باطلی بیش نیست

  پاسخ
 23. 24

  سعید

  اگر افرادی همچون آقای کشاورز در زمره ضد انقلاب قرار گرفته اند ، پس وای به حال انقلاب

  پاسخ
 24. 25

  فرزاد

  با سلام خدمت دوستان.
  آقای یا خانم ناشناس برای چی تا اسم شهید میاد فورا اسم شهیدای خاصی رو میبری؟ کلا تو فراشبند در مورد شهیدا هم تبعیض قائل میشن، اعصابمو خورد نکن لطفا با این حرفات که تبعیض توش حرف اول رو میزنه 😐
  تا میگن شهید فوری یکی میپره وسط میگه حق پرست،احمدی،کشاورز،عالیشوندی. چه تو سخنرانی ها چه مراسم ها و چه هرجایی که تریبون باشه، بقیه شهید نبودن نه؟ بقیه شجاع و دلیر نبودن؟
  چرا اسم شهید صداقت رو نمیارید که نابغه ریاضی و فیزیک بوده؟ ابر استعدادی که تو ۱۷ سالگی شهید شده.
  اون همه شهید نوجوان و با استعداد و مظلوم بدون هیچ ادعایی رفتن و جون دادن حالا تا اسم شهید میاد فقط انگار ۴ نفر تو فراشبند شهید شدن. اگه میخواید از رشادت شهیدان بگید بهتره تو جملاتتون از واژه ( شهیدان ) استفاده کنید نه اینکه اسم افراد خاصی رو ببرید.

  پاسخ
 25. 26

  گمنام

  حذف شعار مرگ بر آمریکا=تایید فاسدترین نظام موجود
  یعنی پذیرفتن؛

  ظلم ظالمان مستکبر بر مسلمانان
  بی بند وباری زنان جامعه و بی غیرتی مردان جامعه
  ازدواج همجنس بازان
  تعرض پدران به دخترانشان
  و ناگفتنی های دیگر
  در عجبم ، آنان که نان این انقلاب را خورده اند ، برا حفظ این نظام خون داده اند ، داغ دیده اند ، عزیزانشان به سبب وجود شیطان بزرگ در خون خود غلطان شده اند ، امروز حامی حذف شعار مرگ بر آمریکا شده اند ، اگر شماها به تازگی تز روشنفکری پیدا کرده اید ، شهدای بزرگ ما از چمران و همت گرفته تا شهیدان بزرگ دیار خودمان روشنفکرتر از امثال ماها بودند ، یعنی شماها از امام خمینی(ره)که مورد قبول عموم مردم جهان است روشنفکرترید…؟؟؟؟؟؟

  پاسخ
 26. 27

  دنیا

  دلواپسان تشک و پتو خود ر ا جمع کنید برید یه کپر پیدا کنید برا دلواپسیتون

  پاسخ
 27. 28

  یاس

  مرسی فرزاد منم با حرفای فرزاد موافقم

  پاسخ
 28. 29

  محمد

  چقد باحالی سلیمان
  ترکیدم از خنده

  پاسخ
 29. 30

  چوپان

  واقعا برا اونهایی که شعار علیه امریکا میدن متاسفم چون هیچ اطلاعاتی از این کشور و مردمان بی نظیر ان ندارند.کسانی که به کشور امریکا توهین میکنند اگه فقط یک روز در ایالت متحده زندگی کنند اون موقع هست که حساب میاد دستش که ما واقعا خواب بودیم..عزیزان به گفته بان کی مون دبیر کل سازمان ملل که گفت اگه امریکانبود جهان باید چطوری اداره میشد ؟کشوری با فرهنگ اول دنیا…

  پاسخ
 30. 31

  يه بنده خدا

  امام خمینی و مقام معظم رهبری با وجود اینکه مردان بزرگ کشور ما هستند اما معصوم نیستند پس بجای صرفا رجوع به فرمایش آنها بهتر است خودمان هم کمی فکر کنیم بالاخره امام در زمان خاصی با توجه به شرایط، رهنمودهایی فرموده اند قرار نیست این حرفها حکم آیه قرآن پیدا کند.

  پاسخ
 31. 32

  رهگذر

  یادآوری کنم که در تصویر نوشته است (( مرگ بر دشمن خدا))
  ۱. باید پرسید از این دلواپسان که نکند میان دشمن مصالح شما و دشمن خدا تفاوتی ست که این گونه به دست و پا زدن افتاده اید…..
  ( یا شاید از این نکته ناراحتند که از کودکی به همه ی ما این را هم یاد داده اند که دروغگو هم دشمن خداست… )
  ۲. دوستان عزیز دلواپس نکند که شما و سلفتان به جای خدا نشسته اید که اجازه ی اصلاح به آمریکایی ها را نمیدهید.
  ۳. «دوستی با مردم دانا نکوست// دشمـن دانا به‌از نادان دوست»

  پاسخ
 32. 33

  دلم

  واقعا دلم به حال خیلی ها می سوزد که با این همه تبلیغات اتمی صدا و سیمای میییلی نتونسته اند حد اقل بخش کوچکی از مردم را با خودشون همراه کنند و این رویه فقط به ضرب زور و محدودیت کاربرد داره و به محض کوچکترین گشایش فضایی از بین می رود. به قول دکتر خزعلی که گفتند:
  یه روز تو مشهد یه نفر منو دید و گفت پدرت چهل سال پیش تو اهواز تو یه مسجد ی که کنارش میخونه بود صحبت می کرد و با ناراحتی می گفت که اگر ۲۴ ساعت رادیو و تلویزیون رو بدن دست ما همه این جوانها رو میاریم تو مسجد . دکتر خزعلی گفت: بعدش بهم گفت . برو بهش بگو هنوز بیست و چهار ساعت نشده؟
  ضمنا هرآدم کم اطلاعی هم میدونه که خیانتهای روسیه به ایران بیش از خیانتهای همه کشورها به ایرانه فقط مسئله اینه که حالا دارن ازش نون میخورن

  پاسخ
 33. 34

  ایران سرفراز

  درود بر استاد بزرگوار و آزاد اندیش اصغر کشاورز
  درحالی که عده ای به نام دین و با نام انقلاب با موضوعات مختلف کشوری برخورد میکند و خود را دلسوز یا دلواپس و یا هر اسم دیگری میگذارد و یا از قول رهبر معظم انقلاب سخن میگوید و از هیچ رفتار افراط گرایانه ای هراسی ندارد نتیجه ی آن به فراموشی سپردن لفظ آزادی و آزادگیست…
  نتیجه آن میشود که حتی یک کشور اسلامی وجود نداشته باشد که در آن دروغ،دزدی،رشوه،قتل،ارعاب،افراط و یا در آن چماق به دست نباشد.بشود در آن ازادانه سخن گفت ،انتقاد کرد…سوال اینجاست چرا به نام دین برخورد میکنیم و چه کسی به ما مجوز داده که جسارت اظهار عقاید نکنیم؟
  به امید آن که روزی از افراط و تفریط دست برداریم و با لباس منطق و ادب در حضور منتقدان ظاهر شویم…

  پاسخ
 34. 35

  ابراهیم حق پرست

  با سلام و درود بر همه آزاداندیشان
  کوچک شما بعد از اینکه یک نظر در زیر مطلب جناب آقای کشاورزمحترم گذاشتم بدلیل مشغله هایی که داشتم نرسیدم تا دوباره نظری به سایت محترم آبپا و این مطلب بیندازم امروز که مطالب را دیدم باعث تعجبم شد و خواستم با اجازه مدیر محترم سایت چند نکته را یادآور شوم:
  ۱ – همیشه شجاعت داشته باشیم و با نام واقعی خودمان کامنت بگذاریم چه عیبی دارد ما که همدیگر را خوب میشناسیم همه دوست و خویشاوند هستیم.
  ۲ – چرا اینگونه رفتار میکنید ؟ هر کس که نظری مخالف شما داشته باشد با توهین و بی حرمتی جوابش را میدهید و این را با نام آزادی و آزاداندیشی مزین میکنید،براستی آزادی و آزاداندیشی فقط مانند شما فکر کردن است؟إ اگر اینگونه است که این حرف شعار پوچ و توخالی و ادعایی بیش نیست ، لااقل ادعای خودتان را لگدمال نکنید.
  ۳ – دوستان شما فکر میکنید چون نظر خودتان مورد پسندتان هست پس حتما از طرف مردم گفته شده ولی نظر من چون به مزاق شما خوش نمی آید از طرف مردم نیست و حق ندارم از طرف مردم صحبت کنم اما شما نماینده تام الختیار مردم هستید پیشنهاد بنده اینه که از این توهم خود ساختگی بیرون بیایید . ضمنا بنده از طرف خودم صحبت میکنم.
  ۴ – بنده فقط یک اظهار نظر کردم در این دوران آزادی و آزاداندیشی البته مطمعنم اگر نام واقعی خود را مشخص نکرده بودم عده ای اینچنین خود را به آب و آتش نمیزدند و مطالب بی ربط و دور از این موضوع را به این مطلب پیوند نمیزدند.
  ۵ – من در اظهار نظرم به هیچ شخصی توهین و بی حرمتی نکردم ضمن اینکه با نوسنده محترم این مطلب سالهاست که نسبت فامیلی دارم و ایشان همیشه مورد احترام بنده بوده و هستند اما متاسفانه دوستان در توهین کردن پای حسادتهای شخصی خود را به این مطلب گشوده اند ضمنا در نظری که دادم و در هیچ جایی از زندگی ام استفاده ابزاری از دین نکرده ام و نخواهم کرد.
  ۶ – حرف آقای ظریف وزیر محترم وحی منزل و آیه قرآن هست ولی حرف رهبری عزیز که برای مثال آورده شده ……..؟إإإإإ
  ۷ – واقعا دولت ،کشور یا شخصی که جنگ افروزی میکند و انسانها را از بین میبرد و مردم را آواره میکند چه دوستی میتواند با خدا داشته باشد ؟ اگر این روش ابراز دوستی با خداست که این ره به ترکستان است.
  ۸ – در پایان ضمن آرزوی سلامت و موفقیت برای همه دوستان و همشهریان محترم و ضمن تشکر از دوستانی که از این به بعد مطلب بنده و این حقیر را مورد نوازش قرار خواهند داد با یک بیت شعر مطلب را به پایان میبرم
  در کف ندارم سنگ من با کس ندارم جنگ من

  پاسخ
 35. 36

  جلال

  آقای ابراهیم حقپرست هم مانند هر شهروند ایرانی دیگه حق دارن نظراتشون رو در چارچوب قوانین آزادانه بیان کنن. مطلبی رو هم که ایشون درباره نوشتار آقای اصغر کشاورز نوشتن کاملاً متین و اصولی بوده و هیچ نشانی از توهین به کسی یا گروهی رو نداره. همه ما باید یاد بگیریم که در جامعه نظرات همدیگه حتی مخالفان فکریمون رو بشنویم و واسشون ارزش قائل شیم. این رفتارها و حملات علیه آقای حقپرست و دیگران نشان دهنده اینه که ما هنوز تا رسیدن به تحقق کامل آرمان حقوق شهروندی راه درازی داریم. یادمون باشه که اگه ما الان داریم تو این مملکت با خیال راحت زیر کولر مشینیم و کامنت مذاریم، صدقه سر امثال سردار شهید عباس حق پرست و دیگر همرزمان و سربازاشونه که تو جبهه ها تیکه تیکه شدن. شهدا هم راضی نیستن که ما بخوایم اقتدارگرایی نشون بدیم و امنیت آورده شده از سوی اونا رو واسه برخی افراد محدود کنیم. آقای ابراهیم حقپرست به شما تبریک میگم که با صراحت و با نوشتن نام خودتون، نظرتون رو با صراحت بیان کردین. با سپاس

  پاسخ
 36. 37

  شهید

  اقا جلال کاملا معلوم هست که از اشنایان نزدیک هستی.درضمن اون قسمت هم که گفتی ما الان زیر کولر میشینیم صدقه سر شهدا هست من کاملا با این حرف مخالفم اصلا این طور نیست .اگه صلاح دونستم بیشتر توضیح میدم.

  پاسخ
 37. 38

  ایران سرفراز

  درود بر دوستان
  جناب آقای حق پرست،مثله ینکه شما تمام مطالب را به خوودت نسبت دادی،ما و تمام دوستان همگی نظرات خود را بازگو میکنیم و از شخص یا اشخاص خاصی هم ترس نداریم و فکر میکنم شما اشتباها مطالب دوستان را به خودتون گرفته اید.
  مطلب بعدی اینکه شما و یا همفکران شما هستید که نظر خودتان رو به همه تحمیل میکنید و با نام رهبر و دین و شهدای این دیار پاک سعی در کرسی نشاندن حرف خود دارید،و من فکر میکنم که زمانی میتوان تقکر عموم جامعه را پی برد که یک همه پرسی کاملا آزاد برگزار شود،که این امر در جمهوری اسلامی ایران بعید به نظر میرسد،پس شما هم از قول مردم سخنی نگویید

  پاسخ
 38. 39

  سام

  سلام به همگی
  آقای حقپرست عزیز، مخاطب کسانی که نظر گذاشتن که شما نبودید که موضعگیری می کنید هرکسی نظر خودش روگفته
  در ضمن چه لزومی داره با اسم و فامیل واقعی نظر بذاریم ؟!
  همه میدونن که دشمنی با آمریکا یک ابزار هست همیشه جلب کردن توجه مردم یک کشور به دشمن خارجی باعث میشه که شما راحتتر حکومت کنید و گرنه کشوری به اندازه عراق از مردم نکشت و ضربه نزده

  پاسخ
 39. 40

  غلامرضاعاليشوندي

  اتفاقاتودنیای دورنگی کامنت گذاشتن بانام کامل شهامت میخوادخیلیا جرات این کارروندارن چون ازیه جایی میترسن .ضمن احترام به همه کاربران بویژه آقای حقپرست.

  پاسخ
 40. 41

  منتظر

  با سلام
  من سوالی دارم از کسانی که طرفدار شعار مرگ بر دشمن خدا هستند .ضمنا همه میدانند ک پشت این شعار چه افکاریست.کوچکترین برداشت اینه که امریکا …اسراییل.. و سایر مستکبرین دشمن خدا نیستند وگرنه حامیان و پیروان ب اصطلاح خط امام شعار اصلی ک امام در روز قدس برای رژیم کودک کش وحامی اصلی ان امریکای جنایتکار بنا نهاد حذف نمی کردند…….اما
  اگر شما مسلمانید حتما اعتقاد ب ظهور حضرت حجت دارید.
  سوال: امام زمان عجل الله بر اساس تفکرات شما با کدوم ظالمان و مستکبران خواهد جنگید!!!؟؟؟؟
  شورای امنیت اسراییل و امریکا !!!!!!!ب نظر شما دشمن خدا و دین خدا نیستند.!!!!!!؟؟؟پدید اورندگان داعش و قاتلان مسلمانان دشمن خدا نیستند……خداوند هدایت کند همه ی ما را ک فقط ب ظاهر شیعه هستیم.

  پاسخ
 41. 42

  سام

  نظر افراد برای شما مهمه یا اسم و فامیل واقعی افراد؟!
  اسم و فامیل واقعی چه کمکی به شما میکنه؟
  با مشخصات واقعی فقط میشه نظر موافق با مواضع شما گذاشت زیرا بودن در طیف شما علاوه بر اینکه خطری ایجاد نمیکند منافع مناسبی نیز در پی خواهد داشت.
  در ضمن مشخصات واقعی برداشت چاپلوسی نیز به برخی از کاربران خواهد داد زیرا ممکن است فرد بخواهد بیشتر از اینکه نظر خود را مطرح کند خود را به دیگران (بخصوص مسئولین جریان موافق خود) بشناسد تا بتواند پله های ترقی را با آسانسور طی کند.
  موفق وپیروز باشید…..

  پاسخ
 42. 43

  غلامرضاعاليشوندي

  من جزو هیچ طیف خاصی نیستم ضمناباشهامت کامل کامنتهای انتقادی میذارم نه تشویقی چاپلوسی.آدم آزاده هیچ وقت نمیترسه.

  پاسخ
 43. 44

  نخل فراشبند

  یادگارشهیدحق پرست عزیز.لطفا دردیدکاه های سیاسی خودتون تجدیدنظرکنین.سعی کنیدبرای همه مردم عزیزباشیدنه عده ای اندک وخاص

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.