Monday, 6 February , 2023
امروز : دوشنبه, ۱۷ بهمن , ۱۴۰۱ - 16 رجب 1444
شناسه خبر : 9908
  پرینتخانه » اخبار, اخبار قیروکارزین تاریخ انتشار : 11 اسفند 1393 - 13:25 | 52 بازدید |

هشدار جهاد کشاورزی قیروکارزین در خصوص سن گندم

به گزارش آبپا به نقل از پرگون: شهرام فلامرزی  مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: سن گندم در شهرستان قیروکارزین در تاریخ ۵ بهمن ماه در مزارع دیده شده است. وی با اشاره به ریزش سن در مزارع گندم و جو در حوزه شهرستان، اظهار کرد: ضرورت دارد عملیات سمپاشی در مزارع […]

هشدار جهاد کشاورزی قیروکارزین در خصوص سن گندم

به گزارش آبپا به نقل از پرگون:

شهرام فلامرزی  مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی شهرستان قیروکارزین گفت: سن گندم در شهرستان قیروکارزین در تاریخ ۵ بهمن ماه در مزارع دیده شده است.

هشدار جهاد کشاورزی قیروکارزین در خصوص سن گندم

وی با اشاره به ریزش سن در مزارع گندم و جو در حوزه شهرستان، اظهار کرد: ضرورت دارد عملیات سمپاشی در مزارع آلوده آغاز شود و باید کشاورزان مبارزه با سن گندم را جدی بگیرند.

فلامرزی افزود: مبارزه با سن گندم همت همه جانبه را میطلبد و باید همه دست به دست هم بدهیم تا از خسارت سنزدگی در امان بمانیم. کشاورزان برای کاهش خسارت سنگین آفت سن گندم باید همکاری لازم را با جهاد کشاورزی داشته باشند و این اداره نیز آماده مشاوره به بهرهبرداران بخش کشاورزی هستند.

مسئول حفظ نباتات اداره جهاد کشاورزی قیروکارزین ادامه داد: برای سم پاشی و مبارزه با سن گندم در حال حاضر حداکثر تا ۲۰ اسفند ماه زمان باقی مانده است و اگر کشاورزان تا این زمان سم پاشی نکنند باید سم پاشی را بعد از عید و در مرحله پورگی این آفت سم پاشی کنند.

وی در خصوص سم مصرفی برای سن گندم نیز گفت: برای سم پاشی کشاورزان می توانند از سم دلتامترین(Deltamethrin) استفاده کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.