مطالب مشابه

One Comment

 1. 1

  مرتضی زارع

  مطمئن باشید که آب ازآب تکان نخواهدخورد.
  فارغ از این مسله به عقیده من به عنوان یک استان فارسی آقای احمدی در حدو قواره استانداری فارس نیست وقتی تلاش وپیگیری های استاندار خوزستان را در اهواز می بینم و با ایشان مقایسه می کنم واقعا می بینم تفاوت از زمین تاآسمان است.
  ایشان به عنوان نماینده عالی دولت در استان و به عنوان رئیس شورای تامین می بایست پیش بینی چنین حرکتر را می کردند و برای جلوگیری از آن تمهیدات لازم را می اندیشدند.
  اما در مورد حمله به آقای مطهری خوب است همگی فرازهایی از قانون اساسی را به عنوان میثاق جاودان ملی که حاصل خون های فراوان ورنج های بیشمار پدران وبرادرانمان است مرور کنیم.
  اصل ۸۴ : هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید.
  اصل ۸۶ : نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهار نظر و رأی خود کاملاً آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند تعقیب یا توقیف کرد.
  در همین رابطه یادآوری فرمایشات رهبرفرزانه انقلاب در ۲۸ بهمن ۹۱ خالی از لطف نیست.(این سخنان پس از ایجاد تنش در مراسم ۲۲ بهمن همان سال در پی سخنرانی آقای لاریجانی در قم بیان شده است)
  این را هم عرض بکنیم، این حرفی که من امروز زدم و از برخی مسئولان و سران کشور گله‌گذاری کردم، موجب نشود که حالا یک عده‌ای راه بیفتند، بنا کنند علیه این و آن شعار دهند، نه، بنده با این کار هم مخالفم. این‌که شما یک نفر را به‌عنوان ضد ولایت، ضد بصیرت، ضد چه، مشخص کنید، بعد یک عده‌ای راه بیفتند علیه او شعار بدهند، مجلس را به هم بزنند، بنده با این کارهاهم مخالفم، این را من صریح بگویم.
  این کارهائی که در قم اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. آن کارهائی که در مرقد امام اتفاق افتاد، بنده با اینجور کارها مخالفم. بارها به مسئولان و کسانی که می‌توانند جلوی این چیزها را بگیرند، تذکر داده‌ام. آن کسانی که این کارها را می‌کنند، اگر واقعاً حزب‌الهی و مؤمنند، خب نکنند. می‌بینید که تشخیص ما این است که این کارها به ضرر کشور است، این کارها به نفع نیست. با احساساتشان راه بیفتند اینجا، آنجا، علیه این شعار بدهند، علیه آن شعار بدهند، این شعار دادن‌ها کاری از پیش نمی‌برد. این خشم ها را، این احساسات را برای جای لازم نگه دارید.
  من نمی دانم منطق کسانی که به آقای مطهری حمله ور شده اند چه بوده است ولی این حرکت ها که بی شک برنامه ریزی شده هستند و علی الظاهر مسببینش خود را داری مصونیت می بینند نه با قانون اساسی ونه با فرمایشات فصل الخطاب رهبری منطبق نیستتند.ظاهرا این گروه افکار وعقاید خود با منابع دیگری تطبیق داده و از جاهای دیگری خط می گیرند.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + 5 =

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است