مطالب مشابه

9 Comments

 1. 1

  علی

  کلامت بیست……………

  پاسخ
 2. 2

  حمید

  احسنت. همینکه این زحمت رو به خودت دادی و رفتی حرفت رو زدی جای تقدیر داره. شما برید بوشهر و عسلویه ببینید چجوری از بومی هاشون حمایت میکنند. اما متاسفانه بزرگ ترین معضل توی فراشبند اینه که رئیس پالایشگاه و ایستگاه تقویت فشار بومی فراشبند نیستند. این وظیفه بر عهده فرمانداری و نماینده مجلسه که با اعمال فشار بر روی وزارت نفت بومی گزینی صورت بگیره. بسیاری از بچه های فراشبند در وزارت نفت سوابق و جایگاه های خوبی دارن که میتونند اینجا کار کنند اما متاسفانه…
  اعتقاد بنده اینه که دو تا معضل بزرگ فراشبن عبارتند از:
  ۱- عدم رسیدگی به پتانسیل فراشبند در زمینه باغداری و کشاورزی
  ۲- نداشتن قدرت در پالایشگاه
  بنده اطلاع واثق دارم که درامد پالایشگاه فراشبند به شدت بالاتر از اون چیزیه که در افکار عمومی وجود داره و سهم دو درصد فراشبند به درستی داده نمیشه. اما پیگیری این حق نیاز به عزم عمومی مردم داره.

  پاسخ
 3. 3

  حمید

  از همین تریبون هم یه پیشنهاد دارم و امیدورام مورد استقبال قرار بگیره. موضوع بسیار مهمی که برادر عزیز مهندس نوشتند فرصتیه که میتونه باعث رشد فراشبند بشه:
  پیشنهاد بنده اینه که از طریق همین سایت کمپین هزار امضاء تحصیلکردگان فراشبند برای بومی گزینی در پالایشگاه و ایستگاه تقویت فشار ایجاد بشه و بعد از جمع آوری امضا چه به صورت الکترونیکی و چه بصورت کاغذی خدمت وزیر محترم نفت جناب آقای زنگنه فرستاده بشه. این فرصتیه که میتونه کمک حال خیل تحصیلکردگان و جوانان فراشبندی بشه. امیدوارم در درجه اول فرماندار، نماینده مجلس و رئیس اداره کار امضا کنندگان این کمپین باشند.

  پاسخ
 4. 4

  عالیشوندی

  این که میگویند کسی با ۱۰ سال سابقه کار یعنی این فرد حالا باید ۴۰ ساله باشد..
  زیرا در ۲۰ سالگی وارد دانشگاه شده و در ۲۵ فارغ التحصیل شده و ۲ سال هم سربازی بوده و ۳ سال هم دتنبال کار بوده و ۱۰ سال هم سابقه دارد..
  به این ما میگوییم مغلطه..
  یعنی تاکتیکی برای سردواندن جوانان به صورت قانونی!!!
  بعد هم که همه رفتند میروند و پسر خاله خود را استخدام میکنند.
  آخه کدام ادم عاقلی هست که ۱۰ سال سابقه کار داشته باشه و حالا بیکار باشه..اگر هم بیکار شده حتما مشکلی داره..

  پاسخ
 5. 5

  حسین

  با تشکر از قلم زیبا ساده و روان مهندس عالیشوندی دوست عزیزم
  اگه کسی از بکارگیری نفرات جدید در این شرکت خبری داره لطفا اطلاع رسانی کنه ببینیم بالاخره کسی از فراشبند رفت سر کار یا نه

  پاسخ
 6. 6

  شهروند

  جناب مهندس عزیز شما که تخصص نداشتید چرا نامه گرفتید رفتید وحق کسان دیگر را که در صف انتظار بود را ضایع کردید همان کسی که برای شما نامه گرفت دوری از محل زندگی را بیان فرمودند یا چنین کاری نکنید یا حالا که در تخصص شما نبوده است چنین حرفهایی هم نزنید چون به نفعتان نیست وهیچکس هم ار ماجرا خبر ندارد نظرهای غیر متعارف می دهند . باتشکر

  پاسخ
 7. 7

  نویسنده مطلب

  اداره کار به تمام کسانی که فارغ التحصیل رشته های فنی مهندسی می بودند ، نامه می داد .هر کس هم که می رفت نامه می گرفت .اگر صد نفر هم می رفتند به بهانه های واهی رد صلاحیت می شدند.با این همه من به هفت هشت نفر از دوستان زنگ زدم و اطلاع رسانی کردم که در مصاحبه شرکت کنند.مهم اتحاد و همدلی و اطلاع رسانی عمومی ماست.شاید فشار افکار عمومی و همت مسولین شهرستان باعث تغییر روند جاری شود.به مسایلی از این دست با نگاه شخصی و فردی برخورد نکنیم.همه با هم و در کنار هم باید در این زمینه ها کار کنیم

  پاسخ
 8. 8

  همشهري

  آقای شهروند شما که از ماجرا خبر دارید بقیه رو هم در جریان بذارید تا نظر غیر متعارف ندهند…در ضمن مردم انقد تو صف انتظار بودن و حقشون ضایع شده که این موارد واسشون چیزی نیست..

  پاسخ
 9. 9

  اندیشه

  قبل ازهراظهارنظر یااقدام توجه به چندنکته ضروری است:
  ۱-متاسفانه ویزه خواری درسیستم اداری مابصورت فرهنگ درامده وحتی “ارزش”هم بحساب می آید،بطوری که اگرکسی دستش به مقام وجایگاهی بندشدونتوانست یانه خواست مال ومنال وجاه ومقامی برای خودووابستگانش دست وپاکندبی عرضه وبی لیاقت محسوب می شود.
  ۲-رانت خواری بقدری درسیتم اداری ماریشه دوانده که مبارزه باآن بابخشنامه و ودستوررئیس دولت وحتی تعویض دولت هم کمترامکان پذیراست ،چراکه آنهاکه سالها مزه ی منافع رانتی راچشیده اند به خوبی شیوه های دورزدن قانون ودستورات مافوفق راهم آموخته اند(اگرفرض کنیم که دستورمافوق جدی است)
  ۳-۳-این که ۱۰سال سابقه ی کارشرط بکارگیری یک نیر وی کارگذاشته می شود فقط یکی ازراههای دورزدن قانون وکلاه گذاشتن سرمتقاضیان وخندیدن بریش مدعیان “ضابطه مندی”می باشد ، شگردها وبهانه های بی شماری برای فرار ازمقررات دارند و بکارمی برند کهشیطان هم نمی توان دست آنهاراروکند.
  ۴- اما راه چاره چیست ؟آیا بایدتسلیم شد وشاهد ادامه ی این روند ناسالم بود؟یابایاید راه مقابله ای جستجو کرد؟مسلم است جامعه ای که درحال بازسازی وعبورازاستبدادطولانی مدت است برای جوانان تحصیل کرده وخواهان دموکراسی سکوت معنی ندارد،بایدمصمم ومتحدومحکم ایستادوبه هرطریق ممکن این گونه افراد وعملکردشان راافشاکرد!بایدپیوسته مسؤلین دولت تدبیر وامید راکه باوعده استقرار”قانون مندی،پاک دستی وپاک کاری”زمام امورمردم راصاحب شده اند هشدارداد وحل این مسائل را خواستارشد!وبایدوباید وباید؟؟؟

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.