مطالب مشابه

7 Comments

 1. 1

  داستانی

  مطلب مفیدی بود
  سپاس
  از قلب بزرگ شما

  پاسخ
 2. 2

  حسین

  بسیار عالی بود جناب دکتر زارعی. امیدوارم فرصتی فراهم بشه بیشتر استفاده کنیم از علم و دانایی حضرتعالی.

  پاسخ
 3. 3

  سعید زارعی

  سپاس از شما بزرگواران.امیدوارم با همدلی و همکاری، ذره ای باشیم شکرگزارِ این آب و خاک پاک…

  پاسخ
 4. 4

  اندیشه

  ضمن سپاس ،شایسته است آقای دکترزارعی بامتخصصین زلزلزه شناسی شهرستان که به یقین همه دلسوز ندودراین موردآمادگی همکاری دارند هسته یامجمع “ارائه ی راهکار”تشکیل دهند ودرارتباط باسازمان های مربوط درکشور وجهان واستفاده ازمسؤولین سیاسی -اجتماعی بانفوذ شهرستان قبل ازوقوع فجایع احتمالی درآینده راه کارهای علمی “مصون سازی “راپیشنهاددهند،برای مثال:
  ۱-چه نقاطی ازمحدوده ی فعلی شهر برای ساخت وسازمناسب تر وچه نقاطی برعکس.
  ۲-آیا مقاوم سازی درعمل توسط دست اندرکاران ومسؤولان مربوطه نظارت وهدایت می شودیا…؟
  ۳-هرپیشنهاد وراهکار عملی که مردم ومسؤولین شهرستان می توانند درراستای “مصون سازی”آیندگان بکارگیرند.
  ۴-البته آقای دکتر وهمکارانش لازم است متوجه ظرافت های مسائل اجتماعی باشند،تاخدای نکرده ابرازنظرات کارشناسی آنهاناخاسته باعث بروزفجایع اجتماعی نگردد،که بعضی مواردزیانش کمتراز حوادث ناشی اززلزله های شدیدیدنمی باشد.(دراین مورد لازم است ازکارشناسان روان شناسی اجتماعی ،متخصصان سیاسی-اجتماعی ،مردم شناسی ،جامعه شناسی و..درکنارتیم علمی خوداستفاده نمایند).
  وبه هرحال ازتمام توان علمی ولابی گری ممکن خود بهره گیرند،تااشتباهاتی مانند”مکان یابی مسکن مهر و…”که بقول خودشان ازنظر علمی مراحل کارشناسی لازم را طی نکرده تکرارنشود. “انشاالله”

  پاسخ
 5. 5

  سعید زارعی

  اندیشه:
  به نظرم بهتره با یه نظارت کلان در قالب پیش بینی و پیشگیری مخاطرات طبیعی ( مثل سیل، زلزله، بحران آب زیر زمینی،و …) اقدامات رو به دو بخش تقسیم کنیم و یه مدیریت کلان هم داشته باشیم.
  ۱-اقدامات دولتی:سازمان ها و نهادهای مسئول در کشور (مانند ستاد حوادث غیر مترقبه، هلال احمر، آتش¬نشانی، نیروهای انتظامی و نظامی، شرکت های آب، برق، گاز و مخابرات، صدا و سیما) بایستی برنامه هایی را برای شرایط بحرانی و زمان رخداد حوادث در نظر داشته باشند تا در لحظه وقوع رخداد از آمادگی مناسبی برخوردار باشند.
  ۲-اقدامات مردمی: برنامه¬ریزی و آمادگی شما باعث می شود که به هنگام زلزله فردی خونسرد و آرام ولی مؤثر باشید و با شناسایی عوامل ایجاد کننده خطر و اقدامات لازم برای رفع و یا کاهش آن در کم کردن آثار مخرب کوشا باشیم.
  به هر روی متولی مدیریت کلان در پیشگیری و پیش بینی تمهیدات دولت هست گو اینکه این موضوع وظایف حداقلی رو از نخبگان و ما مردم سلب نمیکنه ( ضمن اینکه نباید محدودیتهای قانونی و مالی مسئولین هم از نظر دور داشت).
  در رابطه با مسائل اجتماعی و روانی و … کاملن با شما موافقم و برای آینده هم قطعن نیاز به تیم قوی و با پشتوانه قدرت های تصمیم گیری هست که بشه کار پایه ای کرد، اگه نه که در حدی میمونه که الان هست…

  پاسخ
 6. 6

  بابک واعظی

  سلام خدمت دوست عزیزم جناب دکتر زارعی
  آینده ای که با خدمت صادقانه خود ساخته اید و امروز ثمره و نتیجه آنرا ما با همه وجودمان می بینیم، مدیون و مرهون تلاش و زحمات خالصانه شماست که در راستای اهداف علمی و تخصصی صرف گردیده است. مراتب سپاس خود را از زحمات بیدریغ و دلسوزانه جنابعالی را دارم و از شما کمال تشکر و قدر دانی را میکنم و امیدواریم این دوران از پربارترین و با نشاط ترین مراحل زندگی پرثمرتان باشد

  پاسخ
 7. 7

  مهدی زارعی

  سعید جان عالی بود .نثری سخته و فاخر ,درون مایه ای سنجیده و لحنی آرام ودرعین حال هشدار دهنده داشت . کام روا باشید وشاداب.

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × پنج =

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است