ad

مطالب مشابه

3 Comments

 1. 1

  رضا

  با ولایت تا شهادت ان شاءالله

  پاسخ
 2. 2

  شهباز علیدادی

  چند نکته در خصوص برچیده شدن شجره خبیثه داعش بنظر میرسد۱_ خاورمیانه در محاصره انبوهی از مدارس دینی در افغانستان و پاکستان و کشورهای مختلف قرار گرفته که به جای درس دین و اخلاق و انسانیت، معلمان نابکارش درس های ناجوانمردی و بلوا و فتنه به فراگیران یاد می دهند. طالبان و القاعده، نمودهای پیش داعشی از همین مدارس مخوف بودند که سرانجام از اندرون مادر طالبان، موجودی خطرناک به نام داعش زاییده شد و اگر دلاوری های جانفشانان راه آزادی نبود، معلوم نبود که در بلاد اسلامی، امروز بر مسلمین چه ها می رفت۲_ داعش در خاورمیانه پایان کار نیست. مدارس دینی طالبان در افغانستان و پاکستان و برخی، ریز جمهوری های وابسته به روس که مطابق گمانه زنی ها حدود دو میلیون طلبه را در حال آموزش دارند، خاورمیانه را می تواند آبستن گروه های جدیدی کند که در عقبه آن ها، دلالان سلاح و تاجران مرگ، صف آرایی کرده اند. باید در نظر داشت که اغلب دولت های حاکم در منطقه نیز یا شیوه زمامداری مطلق دارند و ثروت ناشی از طلای سیاه را وسیله نزاع قرار داده اند که با این رویه فعلی، انتظار چندانی از دولت های موجود برای ساماندهی اوضاع قابل تصور نمی باشد.
  ۳_بهترین شیوه و راهکار موجود برای مقابله با ظهور و بروز افکار متحجرانه و گروه های مخوف، مانند داعش اینست که نخبگان فرصت پس از داعش را غنیمت شمرده و از ظرفیت بالای علمی خود در جهت بالنده کردن افکار عمومی ملت های منطقه و زدودن غبار جهل و ظلمت نادانی همت گمارند
  .۴_ علمای تشیع و تسنن منطقه، هم گرایی های علمی و روابط حسنه ای را در جهت تحکیم صلح و مودت بین فرقه های مختلف اسلامی شروع کنند و ریشه های افکار جاهلی و خاستگاه تندروی ها و خشونت را در منطقه بخشکانند.
  ۵_ بهترین گزینه پیش روی ملت های منطقه، مطالبه گری حقوق انسانی و اراده آنان در تعیین سرنوشت از طریق دموکراسی است و لازمه دسترسی به دموکراسی و زوال دیکتاتوری ها، توانمندسازی عقلانی و رشد خرد فردی و جمعی می باشد که بدون تردید، تحقق این امر در سایه هم گرایی های نخبگان دانشگاهی و مراکز علمی دینی حاصل خواهد شد.
  به روح مطهر شهدای مبارزه با تروریسم داعش وجبهه تکفیری درود میفرستیم و به سهم خود این پیروزی را جشن میگیریم و به محضر ملت بزرگ ایران رهبری فرزانه انقلاب وسردار رشید اسلام قاسم سلیمانی روحانیت معزز تشیع در عراق و سوریه وریاست محترم جمهوری تبریک وشادباش دارم و این پیروزی گواراباشد . شهبازی علیداد

  پاسخ
 3. 3

  رزمی کار سفید پوش .

  الله اکبر.منتظر دستور رهبر.جانم فدای رهبر

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است