به مناسبت گرامیداشت هفته پدافند غیرعامل، رزمایش پدافند غیرعامل با اجرای مانور مقابله با بمباران هوایی با همکاری دستگاه‌های اجرایی در شهرستان فراشبند برگزار شد.

photo_2017-11-07_14-22-17 برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان فراشبند

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فراشبند در حاشیه برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در هنرستان کار و دانش امام صادق(ع) شهرستان فراشبند با بیان شعار این هفته “پدافند غیر عامل یک اصل خواهد بود،برای همیشه. نه برای یک مقطعی خاص” اظهار داشت: در این مانور که با صدای آژیرحمله هوایی آغاز شد، نیروهای امدادی ضمن مهار آتش، عملیات رهاسازی و نجات مصدومان حادثه دیده را انجام دادند و در ادامه نیروهای امدادگر اورژانس و هلال احمر پس از انجام اقدامات درمانی و کمک‌های اولیه، مصدومان فرضی خارج شده را به بیمارستان انتقال دادند.

“احمدرضا میرزاییان” افزود: این رزمایش با هدف ایجاد آمادگی برای رویارویی با حوادث غیر مترقبه و آگاهی‌ بخشی و دانش‌افزایی در حوزه دانش‌آموزی در زمینه خروج اضطراری، پناه‌گیری، اطفاء حریق، حمل مصدوم و کمک‌های اولیه برگزار شد.

او همچنین گفت: در این رزمایش دانش آموزان با پدافند غیرعامل و چگونگی دفاع غیر نظامی در برابر تهاجم دشمن، آشنایی پیدا کردند.

میرزاییان در ادامه به اهمیت جایگاه پدافند غیر عامل اشاره کرد و گفت: پدافند غیرعامل همواره مورد تاکید مقام معظم رهبری و قوای سه گانه بوده است.

رئیس اورژانس ۱۱۵شهرستان فراشبند یاد آور شد: این رزمایش با همکاری آموزش و پرورش، بسیج، سپاه، اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی و دیگر ارگان‌های مربوطه، در هنرستان کار و دانش امام صادق (ع) شهرستان فراشبند برگزار شد

photo_2017-11-07_14-22-13 برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان فراشبندphoto_2017-11-07_14-22-21 برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان فراشبندphoto_2017-11-07_14-22-28 برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان فراشبندphoto_2017-11-07_14-22-34 برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل در شهرستان فراشبند