به مناسبت هفته جهانی غذا، جشنواره غذاهای سنتی و محلی با هدف آشنایی و مصرف غذاهای سنتی و کم چرب وکم نمک در شهر نوجین از توابع شهرستان  فراشبند برگزار شد.

718_x2x برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و محلی در نوجین فراشبند به مناسبت روز جهانی غذابه گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، پزشک مرکز بهداشتی درمانی نوجین در این جشنواره که با همکاری مرکز بهداشت نوجین و همت بانوان این شهر برگزار شد گفت: این جشنواره با هدف آشنایی بیشتر و حفظ فرهنگ مصرف غذاهای بومی و محلی و آشنایی بیشتر مردم باغذاهای کم چرب و کم نمک و بخارپز و استفاده کمتر از فست فودها در سالن مرکز بهداشتی درمانی نوجین برگزار شد.

دکتر “معصومه فیروزی فراشبندی” افزود: غذاهای محلی و سنتی به لحاظ استفاده از ترکیبات محلی و سنتی در تهیه و پخت آن، نسبت به غذاهایی که امروز در بازار عرضه می شود سالم تر و ارزش غذایی بیشتری دارند.

او یکی از مشکلات مهم امروز جامعه را بیمارهای غیر واگیر دانست و گفت:کم تحرکی و تغذیه نامناسب از عوامل بروز این بیماری ها است.

دکتر فیروزی افزود: استفاده از غذاهای بومی و محلی می توانند نقش مهمی در سلامت افراد و جامعه داشته باشند.

ماما و کارشناس بهداشت خانواده این مرکز در بخش دیگری از این جشنواره، به مواد غذایی و راهنمای انتخاب محصولات غذایی سالم و سلامت بخش اشاره کرد و گفت: نشانگرهای رنگی تغذیه ای به عنوان همیاران مصرف کننده در راستای انتخاب محصول سالم و کاهش مصرف روغن و چربی ها ونمک وقندهای ساده است.

“طاهره احمدی ” در ادامه، شرکت کنندگان را با برچسب های ردیابی و رهگیری و کنترل اصالت کالاهای سلامت محور آشنا کرد و یاد آور شد: در این جشنواره ۱۳ نوع غذای محلی نوجین شامل آش کشک، آش دوغ، شله گندمی نوجین، گِوِنه، ژله، سوپ ماکارونی، رنگینک و گرده در معرض دید عموم قرار گرفت.

او افزود: در پایان، پس از بررسی و اظهارنظر داوران این جشنواره، به هشت نفر از تهیه کنندگان غذای برتر این جشنواره با اهدای جوایزی تجلیل شد.

احمدی،یاد آور شد: معیار داوران این جشنواره در انتخاب غذای برتر، سالم بودن غذا،کم نمک و کم چرب بودن غذا و همچنین نحوه طبخ و نحوه تزیین آن بود.

718_x1x برگزاری جشنواره غذاهای سنتی و محلی در نوجین فراشبند به مناسبت روز جهانی غذا