در راستای خدمات رسانی درمانی به مناطق محروم کشور، پزشکان و کادر درمانی بیمارستان صحرایی ارتش در نخستین طرح مردم یاری در استان فارس در طول مدت پنج روز به طور متوسط بیش از ۱۲ هزار نوع خدمات درمانی رایگان به مردم محروم منطقه نوجین از توابع شهرستان فراشبند ارایه دادند.

703_x2x در قالب نخستین طرح مردم یاری سفیران سلامت نزاجا در استان فارس؛ 12 هزار نوع خدمات درمانی رایگان به مردم محروم فراشبند ارایه شد

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، مسئول تیم اعزامی سفیران سلامت نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اعلام این خبر گفت: این طرح در راستای ارتقای سطح سلامت عمومی و ارایه خدمت به مردم مناطق محروم کشور، آماده سازی تجهیزات پزشکی و درمانی و ارزیابی میزان توانمندی ارتش در زمان بحران توسط اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش انجام شد.

دکتر “حیدرعلی موصلی” افزود: در این بیمارستان صحرایی که مجهز به اتاق عمل، بخشهای پاراکلینیک، رادیولوژی، اکو کاردیوگرافی و سونوگرافی بود، بیش از ۶۰ نیروی کادر پزشکی و پیراپزشکی و تخصصهای مختلف از جمله متخصص چشم، گوش و حلق و بینی، ارتوپدی، جراح عمومی، رادیولوژی، دندانپزشکی، طب اورژانس، زنان و زایمان، اطفال، پوست، داخلی، مامایی، پزشک عمومی، مشاوره و روان شناس با تجهیزات کامل به هموطنان در این منطقه، خدمات درمانی رایگان ارایه دادند.

او با اشاره به اینکه در این بیمارستان صحرایی، روزانه بیش از دو هزار و ۵۰۰ خدمت به مردم این منطقه ارایه شد، افزود: در این بیمارستان، علاوه بر خدمات پزشکی، آزمایشگاهی، رادیولوژی و دارویی رایگان، بیش از ۵۵ عمل جراحی نیز انجام گرفت.

موصلی ادامه داد: برای خدمات رسانی بیشتر، اعمال جراحی بزرگی که لازم بود از امکانات بیمارستان ثابت انجام شود، با همکاری رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند در بیمارستان فراشبند انجام شد .

وی افزود: بیمارانی که نیاز به پیگیری خدمات درمانی خود دارند می توانند جهت پیگیری درمان، به بیمارستان ۵۷۶ ارتش منطقه ای شیراز مراجعه و ادامه خدمات درمانی خود را دریافت کنند.

جانشین اداره بهداشت امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، که جهت شرکت در مراسم اختتامیه این طرح به این شهرستان سفر کرده بود ضمن دیدار با دو خانواده شهدای مدافع حرم نوجین و ادای احترام به مقام شامخ این شهدای گرانقدر، با حضور در یکی از مدارس این شهر، ضمن دیدار صمیمی با دانش آموزان، بسته های بهداشتی نیز به آنها اهدا کرد.

دکتر “بهزاد موذنی” در ادامه طی سخنانی از استقبال مردم خونگرم این منطقه، ریاست شبکه بهداشت و درمان، رییس شوراهای اسلامی شهر فراشبند و نوجین، همکاران در بسیج سپاه شهرستان فراشبند، تشکر و قدردانی کرد و افزود: این طرح در راستای اهداف ارتش جمهوری اسلامی ایران برای ارتقای رزمی و خدمات رسانی به هموطنان عزیز در کشور ادامه دارد و در همین راستا خدمات خوبی به صورت رایگان در قالب مردم یاری به مردم مناطق مختلف کشور انجام می گیرد.

وی از اجرای مرحله بعدی این طرح همزمان با هفته وحدت در منطقه سیستان و بلوچستان خبر داد و گفت: به یاری خداوند متعال تا پایان سال حداقل ۱۲ مردم یاری را انجام خواهیم داد.

دکتر موذنی با اشاره به اینکه طرح مردم یاری پیش از این در تایباد تربت جام و پس از آن در یکی از مناطق محروم استان آذربایجان غربی اجرا شد، گفت: به یاری خداوند، این خدمات رسانی به طور مستمر در تمام نقاط محروم کشور انجام خواهد شد.

او در ادامه با بیان اینکه امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران، علاوه بر طرح های مردم یاری در مناطق محروم کشور، در آن سوی مرزها نیز در دفاع از اسلام و حرم اهل بیت(ع)، به عنوان مدافعان حرم خدمت می کنند، ابراز کرد: امیدواریم دعای خیر مردم ایران، ره توشه ای برای این رزمندگان اسلام باشد.

در پایان این طرح، با اهدای لوح سپاس از سوی رییس اداره بهداشت امداد و درمان نیروی زمینی ارتش از همکاری ارزشمند رییس شبکه بهداشت و درمان فراشبند، رییس شورای اسلامی شهر نوجین، فرمانده کلانتری شهر نوجین و دیگر ارگانهایی که در طول این پنج روز با این بیمارستان همکاری داشتند، قدردانی شد.

703_x3x در قالب نخستین طرح مردم یاری سفیران سلامت نزاجا در استان فارس؛ 12 هزار نوع خدمات درمانی رایگان به مردم محروم فراشبند ارایه شد703_x4x در قالب نخستین طرح مردم یاری سفیران سلامت نزاجا در استان فارس؛ 12 هزار نوع خدمات درمانی رایگان به مردم محروم فراشبند ارایه شد