photo_2017-10-18_07-29-13 بیانیه ای که در مقابل معاون وزیر نفت، توسط جوانان فراشبندی قرائت شد:
بسم الله الرحمن الرحیم

“من فراشبند را از مجاهدت رزمندگانش در جبهه های جنگ می شناسم ” آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره)

جناب آقای مهندس عراقی
معاون محترم وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران
با سلام
همانگونه که اطلاع دارید شهرستان فراشبند با وجود ۲۰ حلقه چاه گاز و پالایشگاه گاز فراشبند با پالایش روزانه ۴۰ میلیون مترمکعب گاز و تولید بیش از ۱۰ هزار بشکه میعانات گازی از جمله مناطق گاز خیز کشور است.
مجتمع تقویت فشار گاز فراشبند به عنوان بزرگترین و حساس ترین مجتمع تقویت فشار گاز کشور نقش استراتژیکی در تامین گاز داخل و همچنین گاز صادراتی کشور بر عهده دارد.
بدون تردید فراشبند گلوگاه خطوط انتقال گاز کشور می باشد .عبور سه خط ۵۶ اینچ با بیشترین طول مسیر در حوزه جغرافیایی این شهرستان و قرار گرفتن مجتمع فراشبند در ابتدای مسیر (اولین ایستگاه بعد از حوزه های گازی عسلویه و کنگان) گواه این مدعا است.
مردم وفادار و انقلابی فراشبند ، روستاییان و عشایر سلحشور این خطه ، به خود می بالند که به مدت ۲۲ سال دوشادوش مجموعه پرتلاش مجتمع تقویت فشار گاز بعثت نقش عمده و چشمگیری در برقراری امنیت کامل و مثال زدنی خطوط حساس انتقال گاز کشور برعهده داشته اند.خطوطی که بیش از ۷۰ درصد گاز کشور که در فصول سرد سال روزانه تا ۲۵۰ میلیون مترمکعب گاز را به جای جای ایران عزیز منتقل می کنند.
متاسفانه در طول بیش از دو دهه از افتتاح و بهره برداری بزرگترین مجتمع تقویت فشار گاز کشور در فراشبند و همچنین بهره برداری از پالایشگاه گاز فراشبند ، این دو،اندک سهمی در عمران و توسعه این شهرستان محروم نداشته و انجام مسئولیت اجتماعی وزارت نفت آرزویی است که مردم صبور این شهرستان بعد از دو دهه همچنان چشم انتظار انجام عملی آن هستند.
وجود پنج هزار جوان تحصیل کرده لیسانس و فوق لیسانس جویای کار که در اداره کار شهرستان ثبت نام کرده اند و تعداد چهار هزار خانوار تحت پوشش نهاد های حمایتی از جمله کمیته امداد امام خمینی (ره ) و بهزیستی آن هم در شهرستانی که فقط ۴۵ هزار نفر جمعیت دارد ، دلیل موجهی است برای اصرار بر بومی گزینی در پالایشگاه گاز و مجتمع تقویت فشار فراشبند.جوانان شایسته این شهرستان نه در مجتمع ها و پالایشگاه گاز شهر خود حقی برای اشتغال دارند و نه در حوزه های گاز خیز مجاور ( از جمله عسلویه ) اجازه ورود پیدا می کنند.
چرا با وجود دهها فراشبندی دانش آموخته مهندسی نفت و گاز که در بدنه وزارت نفت شاغل هستند و حتی در همین مجتمع تقویت فشار گاز و پالایشگاه گاز فراشبند نیز حضور دارند ، هیچ یک از رده های مدیریتی مجموعه های گازی مستقر در شهرستان در اختیار نیروهای بومی قرار ندارد؟
نیروهای قرارداد مستقیم شاغل در پالایشگاه گاز فراشبند و مجتمع تقویت فشار گاز بعثت همچنان چشم انتظار تحقق وعده وزیر محترم نفت در روز رای اعتماد در مجلس شورای اسلامی ، هستند.
ما مردم این شهرستان برخوردار از مواهب الهی و اما محروم از عمران و توسعه ، از مهندس زنگنه مقام عالی وزارت نفت و همچنین مهندس عراقی معاون وزیر و مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران تقاضا داریم نگاهی دلسوزانه بویژه در بحث مسئولیت اجتماعی وزارت نفت به این شهرستان مستحق و کمتر دیده شده داشته باشند.ان شاء الله.
موفقیت دولت تدبیر و امید را از خداوند قادر متعال خواهانیم .

جمعی از جوانان و فعالان اجتماعی شهرستان فراشبند

رونوشت :
– دفتر مقام عالی وزارت نفت
– استاندار محترم فارس جهت استحضار و پیگیری لازم.
– نماینده محترم مردم شریف شهرستانهای فراشبند ،فیروزآباد و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی جهت استحضار و پیگیری لازم.
– فرماندار محترم شهرستان فراشبند جهت استحضار و پیگیری لازم