سفیران سلامت ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه نوجین از توابع شهرستان فراشبند به یاری محرومان شتافتند.

photo_2017-10-14_23-13-42 آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبندبه گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان فراشبند، رییس اداره بهداشت،امداد و درمان نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران در آیین افتتاح این بیمارستان صحرایی گفت: پزشکان و کادر درمانی بیمارستان ارتش جمهوری اسلامی ایران با راه اندازی بیمارستان صحرایی در قالب “طرح مردم یاری” ، از روز شنبه ۲۲ مهرماه به مدت پنج روز در منطقه محروم نوجین به ارایه خدمات درمانی رایگان به مردم این منطقه می پردازند.

امیر سرتیپ دوم دکتر “شهنام بابلی” افزود: اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی در پی تدابیر امیر فرماندهی نیروی زمینی مردم یاری های مختلفی در قسمتهای مختلف ایران انجام می دهند که سفیران سلامت ارتش در این طرح در استان فارس، برای نخستین بار در منطقه محروم نوجین از توابع شهرستان فراشبند با راه اندازی بیمارستان صحرایی به همراه اکیپ های مجهز و تخصص های مختلف در امر مردم یاری شرکت کردند.

وی افزود: این بیمارستان صحرایی که مجهز به اتاق عمل، بخشهای پاراکلینیک، رادیولوژی، اکو کاردیوگرافی،سونوگرافی است با بیش از ۶۰ نیروی کادر پزشکی و پیراپزشکی و تخصصهای مختلف از جمله چشم پزشکی، زنان و زایمان، اطفال، رادیولوژی،ارتوپدی، داخلی، عفونی و قلب به همراه دندانپزشک، با تجهیزات کامل آماده ارایه خدمت به هموطنان عزیز می باشد.

وی افزود: اولویت دریافت خدمات درمانی رایگان در این طرح با اقشار تحت پوشش بهزیستی،کمیته امداد امام خمینی(ره)، دانش آموزان، بازنشستگان، خانواده شهدا و افراد کم درآمد است.

فرمانده ارشد ارتش در فارس و کهگیلویه و بویر احمد نیز در این آیین گفت: یکی از ماموریتهای ارتش در زمان صلح، طرح مردم یاری است تا در زمان بحران از امکانات بالقوه ای که در ارتش وجود دارد برای کمک رسانی به مردم، بهره برداری شود.

امیر”وجیه الله جمشیدی” یکی از طرح های مردم یاری را ارایه خدمات درمانی دانست و گفت: در کشور ما مناطق محروم زیادی وجود دارد و امکانات پزشکی هم این قدر گسترده نیست که بتواند نیازهای مردم را فراهم کند.

او ادامه داد: به همین منظور امروز ارتش با توجه به توانمندیها و پتانسیل موجود در مجموعه خود ، توانسته است بیمارستان صحرایی که از درمانگاههای مختلفی تشکیل شده است را در مناطق محروم کشور راه اندازی کند تا با این کار بتواند خدمات ارزنده ای را به مناطق محروم که از سیستم پزشکی و امکانات پزشکی فاصله دارند انجام دهد.

جمشیدی، ارزیابی میزان انعطاف سیستم درمانی ارتش در زمان بحران را از دیگر اهداف این طرح دانست و گفت: با اجرای این طرح، سیستم درمانی و میزان توانمندی ارتش در زمان بحران، مورد ارزیابی قرار می گیرد و بعد از این ارزیابی، کمبودهای آن نیز برطرف می شود.

وی افزود: در این طرح، سعی شده است آن چیزی که در زمینه درمان، نیاز مردم در منطقه است از پزشک عمومی گرفته تا متخصصانی که مورد نیاز مردم آن منطقه است و امکانات و بسترهای آن نیز فراهم است، تامین شود.

698_x1x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x2x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x3x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x4x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x5x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x7x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x8x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند698_x9x آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبندphoto_2017-10-14_23-13-31 آغاز به کار طرح مردم یاری ارتش در منطقه محروم نوجین فراشبند