پورزارعی:
رئیس جدید اداره ورزش، برای کار کردن به حمایت مردم و ورزشکاران نیاز دارد
به گزارش خبرنگار آبپا؛ روز گذشته جلسه تودیع و معارفه رییس اداره ورزش و جوانان برگزار شد.
در این جلسه فرماندار، معاون فرماندار، امام جمعه فراشبند، معاون مدیرکل اداره ورزش و جوانان فارس، مشاور فرماندار ، مسئول روابط عمومی ورزش جوانان فارس ، رؤسای ادارات شهرستان، نیروی انتظامی، اعضای شورا شهر فراشبند، هیأت ورزشی، کارفرمایان و صنعت گران حضور داشتند.
در ابتدا، مزارعی معاون فرماندار ضمن تسلیت پیشاپیش ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره و رشادت های رزمندگان در طول هشت سال جنگ تحمیلی، گفت: هدف از جلسه تکریم و معارفه ریاست اداره ورزش و جوانان، آقای غلامی که انصافا در دوران مسئولیت خود تحولی در زمینه تکمیل پروژه های ورزشی، جشنواره ها، سامان دهی امور ورزشی جوانان ، برگزاری کلاس های آموزشی و غیره ایجاد کردند، اعلام کرد.
در ادامه جلسه حجت السلام ابراهیمی، امام جمعه فراشبند، ضمن تبریک اعیاد گذشته و خیرمقدم به میهمانان، از آقای غلامی تجلیل کرد و آرزوی توفیق برای ایشان و موفقیت برای رییس جدید اداره ورزش، کریمپور را اظهار داشت.

حجت السلام ابراهیمی گفت: با آقای غلامی رابطه خوبی داشتیم و درخدمت جناب کریمپور هم خواهیم بود.ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس که عامل جنگ را استکبار جهانی دانست و اقتدار ایران در برابر صهیونیست را بیان کرد و گفت: ما مسئولینی که در جمهوری اسلامی بر مسند قدرت نشسته ایم باید دارای اقتدار باشیم و نگذاریم مردم از ما ناامید شوند. در این سال که به نام اشتغال و عمل نامگذاری شده است باید مثل مجاهد فی سبیل الله در دفاع مقدس، مثل همین شهدای مدافع حرم، این جبهه مدیریتی را حفظ کنیم و به نوع خود جهاد کنیم. اجتهاد و عمل سرمشق کارتان باشد تا وقتی که مسؤولیت تمام شد، دعای خیر مردم پشت سر شما باشد. ایشان با آرزوی خدمت صادقانه و بی منت برای همه مسئولین به سخنان خود پایان داد.

 پورزارعی در ادامه جلسه، ضمن خوش آمد گویی به حضار و اشاره به سخنان امام جمعه که اقتدار و عزتی که به ما رسیده به خاطر خون شهداست، گفت: عزیزی در اداره ای مدتی خدمت می کند مسئولیت را به عزیز دیگری واگذار می کند و در جای دیگر مشغول خدمت می شود.

 این تغییراتی که صورت می گیرد با نظر بزرگان شهر، نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی و ادراه کل، مشاوره صورت می گیرد که عزیزی که مسئول می شود تعهد و تخصص مورد نیاز را داشته باشد و البته با برنامه های دولت را نیز قبول داشته باشد. بیشتر از دوسال در ادراه ورزش خدمت آقای غلامی بودیم و از این به بعد این مسئولیت را بنا به در خواست خود جناب غلامی و مشورت با بزرگان به آقای کریمپور واگذار می کنیم. رییس جدید اداره ورزش برای کار کردن به حمایت مردم و ورزشکاران نیاز دارد. مخاطبان اداره ورزش پویا و جوان و مطالبه گر هستند و مخاطب زیادی دارد.

آقای غلامی در این اداره قدم های بزرگی برداشته بود از جمله: به حوزه بانوان ، ورزش در روستاها، تیم های رزمی و باستانی و کوهنوردی توجه خوبی شد. که امیدوارم با وجود جناب کریم پور این حرکت ها استمرار و ادامه داشته باشد.

 در ادامه این جلسه موسوی، با عرض سلام خدمت پیشکسوتان، ورزشکاران و مسئولان فراشبند و تشکر از فرماندار به خاطر داشتن تعصب و احساس مسئولیت نسبت به شهرستان تشکر کرد و گفت: آقای غلامی رییس اداره ورزش جوانان فراشبند از نیروهای فعال، پرتلاش، پرتجربه و کار آمد شهرستان بودند که بنا به درخواست خودشان به شیراز منتقل شدند و آرزوی موفقیت برایشان دارم و آقای کریم پور جانشین ایشان می شوند که امیدوارم بتوانند راهشان را ادامه دهند و ورزشکاران و پیشکسوتان و در رأس جناب فرماندار، آقای کریم پور را همراهی کنند.

موسوی ادامه داد: سیاست کلی در اداره کل ، ترویج و توسعه ی ورزش، احداث و احیای زیرساخت های ورزشی برای مردم و روی آوردن مردم به سوی ورزش است. ورزش به سه محور همگانی، قهرمانی و حرفه ای تقسیم می شود. با توجه به تأکیدهای مقام معطم رهبری، ریاست جمهوری و وزیر ورزش باید زمینه ورزش همگانی را برای همه مردم ایجاد کنیم تا همه به ورزش روی بیاورند. ورزش همگانی یعنی نشاط و شادابی جامعه. یکی از مشکلات ما ضعیف بودن فرهنگ ورزش است که باید روی آن کار شود. بعد دوم، ورزش قهرمانی است که بسیار مهم است و برای به اهتزاز درآوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشورهای خارجی است، که مسئولیت بزرگی است. استعدادیابی باید برای همه ورزش ها انجام بگیرد. بعد سوم ورزش حرفه ای است که متاسفانه در این زمینه کاری نشده است. بخشی از ادراه ورزش جوانان، سیاست گذاری، برنامه ریزی و کمک و پشتیبانی است. هیأت های ورزشی باید همکاری و برنامه ریزی داشته باشند و براساس آیین نامه عمل کنند. در شهرستان فراشبند ۱۶ هیأت ورزشی داریم ، انتظار این است در رشته هایی که آمادگی و پتانسیل آن را شهرستان دارد، سرمایه گذاری شود. ورزش هایی مثل: فوتبال، فوتسال، ووشو، کنگ فو، در شهرستان فراشبند حرفی برای گفتن دارند و باید حمایت و پشتیبانی شود. استان ما در دولت تدبیر و امید با تلاش ها و کمک مسئولین پیشرفت خوبی داشته و کارهای بزرگی خصوصا در بعد عمرانی صورت گرفته است. اداره ورزش قطعا به همکاری شهرداری و شورای شهر نیاز دارد. وی در پایان گفت: بحث ورزش، بحثی خاص است و همه باید حمایت کنند.

در ادامه جلسه مسئول روابط عمومی ورزش جوانان، متن معارفه ی رئیس جدید اداره ورزش و جوانان کریمپور را به جای غلامی، قرائت فرمود. و سپس لوحی به غلامی اهدا شد.
و در پایان جلسه، کلیپی با موضوع عملکرد اداره ورزش و جوانان فراشبند از دی ماه سال ۹۳ تا تیرماه سال ۹۶ پخش شد و پس از آن غلامی با چند کلام از فرماندار به خاطر همکاری چند ساله تشکر کرد و کریم پور در رابطه با برنامه هایی که در حوزه ورزش دارد سخنانی ایراد نمود.

تنظیم متن از خانم عالیشوندی