به گزارش آبپا همزمان با ششمین روز هفته دولت در فراشبند از المان شهدا در فراشبند رونمایی شد.

 المان شهدای فراشبند که واقع در کیلومتر ۷ جاده فراشبند فیروزآباد و در روستای حسین آباد می باشد با حضور مسولان استانی و محلی افتتاح گردید .

این پروژه به شکل چهارطاقی می باشد که تمثال تمام شهدای شهرستان با کاشی به دیواره های آن نصب شده ، بر بام این اثر نیز تندیس دو رزمنده وجود دارد که نشان دهنده سربلندی مدافعان وطن می باشد این اثر با همکاری بنیاد شهید و فرمانداری با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد ریال در کمتر از پانزده ماه بعد از کلنگ زنی به بهره برداری رسید .

مهندس رستمی معاون استاندار فارس در امور گردشگری و میراث فرهنگی در این مراسم بیان کرد : المان شهدا در اکثر شهرستان کار شده اما در هیچ یک از شهرستان های فارس چنین کار با عظمت و ماندگاری انجام نشده و این مهم نشانگر ارادت ویژه فرماندار این شهرستان به شهدا می باشد.

در ادامه محمد جواد محمدی ( تیرداد) طراح  و سازنده اثر در مورد ایده انجام کار و جنس مصالح و ماندگاری اثر به حاضرین توضیحاتی ارائه داد.

در پایان از آقایان پورزارعی فرماندار ، محمدی طراح المان و عالیشوندی پیمانکار اجرای محوطه سازی این مجموعه توسط مسولان استانی و بنیاد شهید فراشبند تقدیر به عمل آمد.

DSC03160 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03163 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03167 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03171 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03173 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03174 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03176 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03184 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03186 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03187 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03192 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولتDSC03194 رونمایی از المان شهدای فراشبند همزمان با هفته دولت