اینستاگرام
ad

مطالب مشابه

One Comment

 1. 1

  اسماعیل اکبری

  آغاز سال تحصیلی را به پویندگان و جویندگان علم و آگاهی، تبریک عرض می کنم.
  ماه مهر برای همه ما فصل جدیدی برای یک تغییر جدی و اساسی در زندگی است.  لذا به همین بهانه و برای تجدید خاطره با گذشته خود، نکته را یاد آور می شوم که شاید توجه به آن خالی از لطف نباشد.
  این روزها بحث از منافع و ‌مصالح مردم یکی از سوژه های داغ و از موضوعات گفتگو در محافل، مخصوصاً در شبکه های اجتماعی است. فارغ از اینکه چه برداشت و یا تعریفی از منفعت مردم در ذهن مدعیان این گزینه ی به اصطلاح بر روی میز، وجود دارد، می توان با بیان یک مثال ساده این ادعا و شیوه رسیدن به آن را مورد مداقه قرار داد. اگر منفعت مردم را مغز گردو فرض کنیم، برای رسیدن به آن باید از یک پوسته سخت عبور کرد.
  عبور از این پوسته سخت، مهارت می خواهد. چه بسا کسانی که برای شکستن این پوسته و رسیدن به این منفعت، به دلیل نداشتن مهارت کافی، اولین ضربه را چنان محکم بر این پوسته وارد می کنند که پوسته و ‌‌هسته را در هم کوبیده و همه چیز را از بین می برند و یا در حالت بدبینانه تر، چکش را چنان محکم بر روی انگشتان خود می کوبند، که از شدت درد، باید برای همیشه هوس رسیدن به اینگونه آرزوها را از سر خود بیرون کنند.
  منطق حکم می کند که ما برای رسیدن به آرمانهای خود، راه اعتدال و مدارا در پیش گیریم و با تمرین و ممارست، به خود و دیگران آسیب نرسانیم.
  در این میان، شاید ترغیب مردم به مطالعه کتاب یکی از مسالمت آمیزترین و کم هزینه ترین روش برای ارتقاء آگاهی مردم جهت آشنایی با حقوق و مسوولیت های خود باشد.
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است