بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس در محکومیت توهین به ریاست جمهوری در راهپیمایی روز قدس
1103337_718 بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس در محکومیت توهین به ریاست جمهوریقدس در تاریخ جمهوری اسلامی در زمره جاودان روزهایی است که به نماد حق طلبی، آزادگی و ظلم ستیزی ملتی بصیر در میان امتی واحده تبدیل گردیده است. روزهایی چنین که به تعبیر و تدبیر معمار کبیر انقلاب، یوم الله نام گرفته اند؛
تاکنون محور همبستگی اجتماعی، پیوند انقلابی و اتحاد اسلامی بوده است. از همین رو انتظار می رود که همه گروه ها و جریانهای سیاسی داخل کشور ضمن حضور حماسی در روزهایی اینچنین به وحدت سیاسی کشور و تالیف قلوب بیاندیشند و پیام یکپارچگی این مردم را از خیابان های ایران به خارج از مرزها ارسال دارند. اما با نهایت تاثر و تاسف در روز قدس امسال شاهد بودیم که جماعتی خودسر یا مزدور، صفوف مردم روزه دار تهران را به توهین و دشنام آلودند و پیامی باب میل دشمنان این ملک و ملت را به جهانیان مخابره کردند. هتاکی به مسؤولین نظام به ویژه ریاست محترم جمهوری که همین چند هفته پیش با رأی قاطع ملت بزرگ ایران برای چهار سال دیگر در جایگاه ریاست قوه مجریه تثبت گردید ، دهن کجی و توهین به تک تک ایرانیان و پشت کردن به اخلاق و انصاف و مردم سالاری دینی است. راه اعتراض محترمانه در قانون اساسی و عادی ما پیش بینی شده است و احزاب و گروه ها می توانند از مسیر صحیح به تجمعات اعتراض آمیز دست زنند. در غیر این صورت فضایی ناسالم و مشوش پدید خواهد آمد که همگان از آن متضرر خواهند شد و فرآیند عادی کشور دچار تلاطم می گردد و آرامش مردم قربانی افرادی سبک مغز خواهد شد که به مردم و کشور و نظام نمی اندیشند و خواسته یا ناخواسته در راستای تحقق اهداف شوم صهیونیسم حرکت میکنند .
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات فارس اقدام ناشایست اخیر و رفتار هتاکانه به رئیس جمهور محترم و سایر صاحب منصبان کشور را محکوم می نماید و از مسؤولین امر می خواهد تا با آمران و مباشران این امر نامیمون برخورد جدی صورت گیرد. ما باور داریم که خودسری ها ، فشارها و اهانت ها خللی در عزم راسخ مردم و منتخبان آنها ایجاد نخواهد کرد بلکه آنها را در پیمودن این مسیر روشن، مصمم تر خواهد ساخت و اگر بنا بر نمایش های خیابانی باشد، تنها چیزی که به خطر خواهد افتاد شرایط ناسزاگویان است و دیری نخواهد پائید که خشم ملت آنها را سر جایشان خواهد نشاند. ما معتقدیم که فصل الخطاب باید قانون باشد و مصرانه از قوه قضایه خواهانیم در برخورد با نیروههایی که با رفتارهای غیر قانونی و غیره اخلاقی خود امنیت کشور و آرامش مردم و حیثیت نظام را خدشه دار می کنند مسامحه ننموده و به وظایف قانونی و ذاتی خود عمل نماید .
لب خشک مظلوم را گو بخند که دندان ظالم بخواهند کند.
دوم تیرماه ۱۳۹۶
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات استان فارس

١- انجمن اسلامی جامعه پزشکی ایران
٢- انجمن اسلامی معلمان ایران
٣- انجمن اسلامی مهندسان ایران
۴- انجمن اسلامی مدرسین دانشگاهها
۵- جمعیت زنان مسلمان نواندیش
۶- حزب اتحاد ملت ایران اسلامی
٧- حزب اراده ملت ایران
٨- حزب اسلامی کار
٩- حزب اعتماد ملی
١٠- حزب مردم سالاری
١١- حزب کارگزاران سازندگی ایران
١٢- حزب همبستگی ایران اسلامی
١٣- حزب ندای ایرانیان
١۴- خانه کارگر
١۵- سازمان عدالت و آزادی ایران اسلامی
١۶- مجمع دانش آموختگان ایران اسلامی
١٧- مجمع زنان اصلاح طلب
١٨- مجمع فرهنگیان ایران اسلامی
١٩- مجمع کارمندان خط امام (ره ) م
٢٠- مجمع نمایندگان ادوار مجلس شورای اسلامی
٢١- مجمع نیروهای خط امام (ره )