برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در پالایشگاه گاز دالان

photo_2017-07-10_07-59-03 برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در پالایشگاه گاز دالان
به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی اداره تعاون،کار و رفاه اجتماعی فراشبند کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیب های اجتماعی با محوریت اعتیاد ویژه کارگران بخش فضای سبز پالایشگاه گاز دالان با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند ، واحد آموزش و روابط عمومی پالایشگاه و حضور بیش از ۲۵ نفر از کارگران در محل کار ایشان برگزار گردید.
محبیان رابط سلامت و مسئول واحد فرهنگی و روابط عمومی اداره تعاون،کار ورفاه اجتماعی با اعلام این خبر،هدف از برگزاری کارگاه مذکور را آشنایی کارگران با مهارت های زندگی بویژه مهارت نه گفتن،آشنایی با مواد مخدر صنعتی جدید،راههای پیشگیری از اعتیاد کارگران در محیط های کارگری و سالم سازی محیط کار عنوان کرد. وی در حاشیه این کارگاه و طی نشست با شهریارزاده مسئول روابط عمومی پالایشگاه اظهار امیدواری کرد با تعامل ایجاد شده بین اداره کار ، واحد آموزش و روابط عمومی پالایشگاه و استفاده از ظرفیت شهرستان بویژه کارشناسان محترم شبکه بهداشت،بهزیستی بتوانیم با برگزاری دوره های آموزشی مستمر گامی مناسب جهت ارتقاء دانش کارگران بویژه در زمینه آموزش مهارت های زندگی برداریم.
مریم کشاورز کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مدرس کارگاه نیز اعتیاد را یکی از اصلی ترین آسیب های اجتماعی جامعه امروز دانسته و افزود می توان با آموزش مهارتهای زندگی به خانواده ها بویژه فرزند پروری ،مهارت نه گفتن و ایجاد یک فضای صمیمی و عاری از تنش و درگیری در خانواده از بروز بیماری اعتیاد در محیط خانه جلوگیری کرد.
وی با بیان اینکه مسئولیت اجتماعی هر فرد از خانواده آغاز می شود افزود خانواده ها می توانند با تامین نیازهای جسمی و روحی فرزندان، ایجاد فضای امن خانوادگی،راهنمایی،قانون گذاری مناسب و نظارت بر زندگی و دوستان مرتبط با فرزندانشان آنان را از بسیاری از رفتار های پرخطر و مشکل ساز از جمله مصرف مواد و بزهکاری دور نگه دارند.
کشاورز مدرس کارگاه مذکور برگزاری کارگاههای آموزشی در محیط کارگاه را گام مناسبی برای سالم سازی محیط کار و واکسینه نمودن کارگران در مقابل آسیب های اجتماعی و اعتیاد ذکر نمود و اظهار امیدواری کرد دوره های مذکور بصورت تخصصی و مداوم در محیط کارگاه برگزار گردد.
لازم بذکر است در طی این کارگاه آموزشی کارگران با عوامل پیشگیری از آسیب های اجتماعی،نقش خانواده درآموزش فرزندان و پیشگیری از اعتیاد،دلایل شیوع بیماری اعتیاد در محیط کار بویژه مصرف مواد مخدر صنعتی و پزشکی(شیشه و ترامادول) در محیط کارگاه و … آشنا شدند و در پایان کارگاه نیز بروشورهای آموزشی با موضوع اعتیاد و اصول و روش های پیشگیری از اعتیاد در اختیار کارگران قرار گرفت.

photo_2017-07-10_07-59-15 برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در پالایشگاه گاز دالانphoto_2017-07-10_07-59-21 برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در پالایشگاه گاز دالانphoto_2017-07-10_07-59-27 برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از آسیبهای اجتماعی و اعتیاد در پالایشگاه گاز دالان