ad

مطالب مشابه

5 Comments

 1. 1

  میلاد بحرانی فرد

  اهمیت و جایگاه نهاد مردمی شوراها آنچنان است که علاوه بر تمرین دموکراسی در جامعه، پازل قدرتمند و پر اهمیتی را در عرصه مدیریت و خدمات شهری داراست و از این رو مشارکت آگاهانه مردم در این انتخابات، تعیین کننده و اساسی خواهد بود.
  به عبارت دیگر با انتخاب یک شورای کارآمد، می توان به شهری خوب دست یافت که از نظر عمرانی، خدماتی، رفاهی- تفریحی، فضای سبز، اماکن هنری و فرهنگی و … زبانزد و نمونه باشد.
  در انتخابات شوراها، تکثر کاندیداها از یک سوی نوعی فرصت برای اداره بهتر امور شهر است. چرا که مطرح شدن برنامه های کاندیداها در مدیریت شهری و تلاش برای تبلیغ آن در بین شهروندان فرصتی است که می توان از آن به نفع شهر و شهرداری بهره گرفت..
  نتخابات شوراهای اسلامی موقعیتی است که در آن مردم می توانند وزن سیاسی خود را نشان دهند و این نکته را بعنوان یک برگ برنده در دستان خود حساب می کنند«که یک رأی دارند و می توانند از آن برای فرستادن افرادی به ترکیب اصلی شورای شهر و روستا استفاده کنند.
  متأسفانه متغیرهایی در انتخاب افراد،- برای ترکیب شورای شهر از نظر مردم تعیین کننده-وجود دارد، که در آینده سیاسی و اجتماعی شهر و کشور کمترین تأثیرگذاری را دارند.
  یکی از این متغیرها نقش پررنگ و لعاب، قوم و طایفه گری در انتخابات شوراهای اسلامی و انتخاب افراد برای عضویت در آن هاست. چنانچه اگر داوطلبان احتمالی شورای اسلامی شهر افرادی متخصص و متعهد نباشند و با این فرض که حتی برای قوم و قبیله و طایفه خود نیز مفید فایده نخواهند بود با این وجود، متأسفانه چون اکثر مردم فکر می کنند تمام قدرت شان قبل از رأی دادن است سعی می کنند به انحای گوناگون نیاز افراد داوطلب به خودشان را به آن ها بفهمانند
  (با تشکر از نوشته جناب آقای کشاورز)

  پاسخ
  1. 1.1

   علی

   سلام میلاد جان این قسمت را گذاشتند که دررابطه با پست بالایی نظر بدی نه اینکه مقاله بنویسی ….
   آقای مدیر کجایی…..؟

   پاسخ
   1. 1.1.1

    ناشناس

    ههههههههههههههههههههههههههههه

    پاسخ
 2. 2

  اکبر

  احسنت
  واقعا مطلب قوی و خوبی به تحریر درآمده

  پاسخ
 3. 3

  علی

  با سلام و تشکر از برادر عزیز جناب آقای کشاورز
  خدایی به نظر شما کدام یک از کاندیداهای شورای شهر که وارد این عرصه شده اند حائز شرایط لازم هستند که مردم بتوانند شایسته را انتخاب کنند؟؟؟؟؟

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است