حجت الاسلام ابراهیمی: کسانی که می گویند دنیای امروز دنیای قلم و دنیای مذاکره است یا نادان هستند یا ترسو و بزدل، چرا که در قاموس آمریکاییها و غربیها عدالت معنا ندارد. اگر گرگها معنای عدالت را فهمیدند آمریکاییها نیز می فهمند.

به گزارش آبپا به نقل از نخل بیدار امام جمعه فراشبند در خطبه های اول نماز جمعه این هفته فراشبند، ضمن توصیه خود و نماز گزاران به تقوای الهی با استناد به روایتی از اصول کافی (ج۱ ص۶۸) ،گفت: شخصی از امام صادق (ع) پرسید: بین دو حاکم در تردیدم چه کنم؟ امام فرمودند:عادل، صادق، فقیه و با تقوا ترین را انتخاب کن. آن فرد گفت: اگر به تشخیص نرسیدم چه کنم؟ امام فرمودند: ببین افراد متدین به کدام مایل هستند دوباره شخص گفت: باز هم اگر نفهمیدم چه کنم؟ امام فرمودند: بنگر مخالفان آیین ما کدام را بیشتر می پسندند او را کنار بگذار و ببین کدام بیشتر آنها را خشمگین می کند او را برگزین.

حجت الاسلام هادی ابراهیمی این روایت را بهترین ملاک برای انتخاب یک کاندید اصلح دانست و گفت: در انتخاب کاندیدا ابتدا باید ببینیم کدام یک عادل است ظلم نمی کند و فردی را بر فرد دیگر ترجیح نمی دهد. همه خوبیها را برای خودش و اهل و عیال و بستگان و دوستانش نمی خواهد و تبعیض قائل نمی شود.

IMG_3215 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

 امروز چرا چهار درصد ها پدر مملکت را در آورده اند حالا یک مقدار پایین تر یا بالاتر فرقی ندارد مقصر چه کسانی هستند؟

خطیب جمعه فراشبند دومین شاخصه یک کاندیدای اصلح را صادق بودن آن دانست و گفت: کاندید اصلح نباید دروغ بگوید و چیزی نگوید که بعداً فراموش کند و آنرا تکذیب کند.

او سومین شاخصه یک کاندید اصلح را فقیه و مجتهد بودن آن دانست و گفت: از بین کاندادا ها کسی را انتخاب کنید که تقوایش از دیگری بیشتر است چرا که اگر تقوای بالایی داشته باشد آپارتمان های میلیاردی و خودرو و استخر میلیاردی ندارد.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: امروز هر کدام از کاندیداها بیشتر مورد علاقه دشمن است باید او را کنار گذاشت و کسی را انتخاب کرد که دشمنان را بیشتر خشمگین می کند.

وی با انتقاد از عملکرد دولت فعلی در برجام افزود: این مطالبی که بنده عرض می کنم از کسی نگرفته ام و تمامی مطالب از خودم هست لذا اگر کسی نقدی بر عرایض من دارد در خدمتش هستم و پاسخگو خواهم بود.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: امروز وظیفه ما است که عمارگونه عمل کنیم تا بصیرت مردم افزایش پیدا کند و مشکلات را رسا و روشن بگوییم.

پس لازم می دانم به شما نماز گزاران عرض کنم که به کسانی رای بدهید که ایران را ابر قدرت بداند نه اینکه بگوید آمریکا کدخدای دنیاست و باید با او کنار بیاییم.

وی با انتقاد تند و صریح از برخی سیاستهای دولت و اظهارت یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری گفت: دولت قضیه برجام را از بزرگترین دستاوردهای خود می داند بنده عرض می کنم این هم خلاف حقیقت است و هم خلاف واقع، برجام مثل یک سکه دو رو می ماند که دولت بیشتر بر ظاهر آن مانور می دهد.

خطیب جمعه فراشبند، دانستن برجام بعنوان بزرگترین دستاورد را خلاف واقع دانست و گفت: برجام نتوانست همه تحریمها را برطرف سازد بلکه تحریم های جدیدی نیز افزوده شد و هنوز دنبال تحریم های جدید هستند. از خود دولت بپرسید در این یک سال و اندی که گذشت چند تحریم از تحریمها به صورت صد درصد برداشته شده و چند تا تحریم جایگزین شد؟

حجت الاسلام ابراهیمی با ابراز نگرانی از این اقدام گفت: هنوز شرکتهای خارجی قدرت بستن قرارداد تجاری نه از روی کاغذ بلکه در صحنه میدانی و عمل ندارند و امروز مشاهده می کنیم که آمریکاییها فلان شرکت خارجی را به خاطر صدور فلان کالای استراتژیک به ایران تحریم کرده است و تحریم می کند.

وی افزود: دانستن برجام بعنوان بزرگترین دستاورد را خلاف حقیقت دانست و گفت: آمریکاییها و غربیها با امضای برجام مقدمات خلع سلاح ما را فراهم کردند و تیم مذاکره کننده به این خلع سلاح تن داد و مجلس هم بدون تدبر و تامل آن را تاییدکرد.

IMG_3210 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

خطیب نماز جمعه فراشبند با تاکید بر اینکه، دنیای امروز، دنیای قدرت است، افزود: اینکه بعضی ها می گویند دنیای امروز دنیای قلم و دنیای مذاکره است یا نادان هستند یا ترسو و بزدل، چرا که در قاموس آمریکاییها و غربیها عدالت معنا ندارد. اگر گرگها معنای عدالت را فهمیدند آمریکاییها نیز می فهمند.

وی ادامه داد: آمریکاییها هیچ وقت مذاکره برد برد نکرده اند اینکه مسوولان ما بعضاً عرض می کنند که مذاکره به صورت برد برد بوده است اشتباه می کنند یا درک درستی از آمریکاییها ندارند یا در مذاکره ناتوان بودند و یا به فکر منافع ملی مملکت خود نبوده اند و خواستند با تقدیم تاسیسات هسته ای مثل همان کاری که لیبی بر سر قذافی کرد با این مملکت انجام دهند و کدخدایی آمریکا را ثابت کنند.

امام جمعه فراشبند تاکید کرد: تاریخ می گوید از زمانی که قاره آمریکا را کشف کردند تا به امروز یک مورد نمی توان پیدا کرد که خیر و برکت آمریکاییها به کسی رسیده باشد البته شر آنها، عالمی را فرا گرفته است.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه برجام توانست تا حدود زیادی خلع سلاح ما را فراهم کند،تصریح کرد: یکی از مولفه های قدرت در قرن ۲۱ ، فدرت هسته ای است. اگر کشوری ۱۰ هزارکیلو مواد هسته ای پنج درصد و ۲ کیلو مواد اورانیوم غنی شده ی ۲۰ درصد داشته باشد توان ساخت بمب هسته ای را دارد ضمن اینکه از ۲۰ درصد به ۶۰ درصد رسیدن خیلی آسان است و آمریکاییها بجز ۳۰۰ کیلو پنج درصد، بقیه را از ما گرفتند یعنی پشتوانه مولفه های دفاعی و قدرت سخت افزاری ما را با امضای برجام از ما گرفتند.

IMG_3225 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

خطیب جمعه فراشبند تاکید کرد: آمریکاییها می گفتند ایران نباید تاسیسات هسته ای داشته باشد، چون احتمال دارد بمب اتم بسازد اما چرا ما نباید احتمال بدهیم که با خلع سلاح ما، احتمال حمله کردن به کشور ما وجود خواهد داشت؟

وی با انتقاد از برخی سیاستهای دولت در برجام افزود: وقتی دشمن متوجه شود که سنگر و انبارهای ما پر از سلاح های مهم و استراتژیک است به ما حمله نمی کند چرا که می داند در صورت حمله کردن، شکست خواهد خورد، پس دشمن باید چاره ای دیگر بیاندیشد، کید و مکر کند و از سایر ابزارهای قدرت استفاده کند تا بتواند ما را تسلیم کند و دیدیم که  آمریکاییها با استفاده از سایر مولفه های قدرت بین المللی توانستند سنگر هسته ای ما را فتح کنند.

وی گفت:از طرفی  آمریکاییها گفتند ما توانستیم با گفتگو و بدون جنگ این مشکل را حل کنیم و سایه جنگ را از سر ملت دور کنیم و دولت نیز باور کرد و اعلام کرد که با برجام توانستیم سایه جنگ را از سر شما ملت دور کنیم و امنیت و آرامش را هدیه کنیم و عده ای هم باورشان شد. از طرفی دیگر غربی ها و دولت نیز، تبلیغات وسیعی در این خصوص راه اندازی کرد که این این هنر بزرگ با کمک افسران دیپلماسی وزارت خارجه ایران انجام شد و رییس دولت نیز، به آنها مدال داد.

امام جمعه فراشبند ادامه داد: از طرفی نیز تبلیغ کردند که دولت قبل با درشت گویی به۱+۵ ، کشور را تا لبه پرتگاه برد و هر روز آمریکاییها ما را تهدید به جنگ می کردند لذا دولت قبل جنگ طلب بود و ما صلح طلب. که این هم دروغ بزرگی بیش نیست.

وی گفت: هوشیاری رهبری نگذاشت که آنها به همه اهدافشان برسند. البته اگر گروه مذاکره کننده به منشور رهبر انقلاب توجه می کردند و خطوط قرمزها را رعایت می کردند و یا بقول بعضی ها جابجا نمی کردند، تا همین حد هم نمی توانستند پیروز میدان باشند.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به برجام دوم، گفت: برجام دوم یعنی، ایرانی ها نیازی به موشک ندارد و با داشتن موشک نمی توان به یک اقتصاد فعال ، پویا و مستقل رسید و لذا بجای صرف میلیاردها دلار جهت ساخت موشک و زیر دریایی و هوا فضا، باید به بهبود معیشت مردم و رشد منابع اقتصادی کشور رسیدگی شود.

IMG_3233 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

وی با اشاره به نفوذ دشمن در مسوولان کشور،گفت: در برجام یک به مسوولان و مردم ما القا کردند که همه مشکلات کشور شما و همه این تحریمها بخاطر رفتن به سمت سلاح هسته ای است . اگر می خواهسید این قراردادهای ظالمانه برچیده شود برجام را امضا کنید و دولت هم به خاطر سادگی که داشت، علی رغم تذکرات رهبری مبنی بر بد عهدی آمریکا و نداشتن اعتماد از انها، اهمیتی داده نشد و قرارداد را امضا کرد.

خطیب جمعه فراشبند نفوذ دوم را باور بعضی از مسوولان مبنی بر اعتماد آنها به آمریکاییها و صرف بخش زیادی از سرمایه ها برای ساخت موشک خواند و گفت: مسوولان به این باور رسیده بودند که آمریکاییها راست می گویند و چرا باید بخش زیادی از سرمایه های خود را صرف موشک و سلاح هسته ای کرد، این سرمایه ها باید صرف اقتصاد شود.

وی با تاکید بر اینکه دولت در این بخش از خط قرمز عبور کرد و کارشناسان سازمان انرژی هسته ای که بعضاً جاسوس بودند علی رغم تاکیدات و میل رهبری اجازه دادند غربی ها وارد پارچین شوند و متوجه توان موشکی ما شوند.

او خطاب به دولت گفت: آیا هنور متوجه موضوع نشده اید که آمریکاییها می خواهند ما را خلع سلاح کنند تا بتوانند پس از خلع سلاح به ما حمله کنند؟ آنها می خواهند با این برجام ها، ابزار قدرت دفاعی را از ما بگیرند و نظیر همان کاری که با لیبی و عراق انجام دادند، به راحتی بتوانند کشور را فتح کنند.

وی افزود: تا زمانی که رهبر شجاع و آگاه و سپاهیان و ارتشیان غیور ما و شما ملت فهیم و بصیر ما در صحنه هستند، آمریکا و غرب جرات جنگ با  کشور ما را نخواهد داشت.

امام جمعه فراشبند تفکر رییس جمهور و تیم مذاکره کننده را تفکری خطرناک دانست و تاکید کرد: اگر جلو آنها گرفته نشود سایه جنگ را روز به روز بر سر ملت بیشتر می کنند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبری مبنی بر اینکه برجام نتوانسته سایه جنگ را از سر ما بردارد، گفت: برجام قدرت دور کردن جنگ را از مملکت ما را نداشته و نخواهد داشت بلکه سیاست و مدیریت بی بدیل رهبری شجاعت و گستاخی دلاورمردان، سپاهی و ارتشی و قدرت موشکی و سخت افزاری ما و ایستادگی مردم بوده است که سایه جنگ را دور کرده است.

وی ابراز نگرانی کرد که چرا دولت با اشتباه استراتژیکی خود، اجازه خروج مواد هسته ای و آب سنگین که ذخیره و پشتوانه قدرت یک نظام است را از کشور را داد.

IMG_3235 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

حجت الاسلام ابراهیمی با تاکید بر اینکه ما باید در زمینه هسته ای و موشکی بالاترین قله ها را فتح کنیم تصریح کرد: این احساس و اراده قوی و خواسته به حق در این دولت، وجود ندارد پس باید دست به تغییر زد.

امام جمعه فراشبند با اشاره به تهدیدات آمریکا و اعلام آمادگی قاطع آمریکای شمالی در پاسخ به تهدیدات، گفـت: کره شمالی با چنگ و دندان به آمریکا اعلام کرد که در صورت هر نوع واکنشی از سوی آمریکا، با بمباران هسته ای پاسخ آنها را می دهیم.دیدیم که ظرف دو سه روز آمریکاییها تغییر لحن دادند و ناوهای هواپیمای آنها عوض آنکه به سوی کره بیاید سراز هندوستان در آورد.

وی افزود: باید باور داشت که قدرت در مقابل قدرت مولفه بقای یک کشور مستقل است پس درمقابل زورگوییهای آمریکا نه باید مدارا کرد و نه باید ترسید.

خطیب نمازجمعه فراشبند در ادامه بیان داشت: امروز ببینید ماهواره ها، شبکه های اجتماعی، روزنامه ها و جرائد خارجی چه کسی را حمایت می کنند و چه کسی را تخریب می کنند.

او خطاب به بعضی از این کاندیداها که منافقان و معاندان و افراد لا ابالی از آنها حمایت می کنند، گفت: آیا این حمایت های دشمنان کفایت نمی کند که آنها در جبهه دشمن هستند؟ چرا به انها نهیب نمی زنند؟

وی در پایان خطاب به این کاندیداها گفت: این نشانه خسرت الدنیا و الاخرت و تزویر است.

IMG_3230 حمله شدید امام جمعه فراشبند به رییس جمهور از تریبون عمومی نماز جمعه در ایام حساس انتخابات

انتهای پیام/