در نخستین مجمع استانی سلامت فارس که با حضور وزیر بهداشت، استاندار فارس، مسوولان استان و روسای ادارات، سازمان ها و نهادها و همچنین نیکوکاران استان، در مجتمع ولایت شیراز برگزار شد، از دو فعال عرصه سلامت در شهرستان فراشبند تجلیل شد.

 

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند، در این مراسم وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با بیان اینکه بیش از ۷۰درصد سلامت مردم جامعه، در اختیار دستگاه ها و مسوولان است، کم کاری در این زمینه را موجب تهدید سلامت مردم دانست و بر ضرورت توسعه همکاری دستگاه ها و مسوولان، تاکید کرد.

10 تجلیل از فعالان عرصه سلامت فراشبند در نخستین مجمع استانی سلامت فارسدکتر “سید حسن هاشمی”، افزود: باید توجه کنیم که سلامت روح و جسم، در گرو زندگی سالم است؛ اما امروز شاهدیم در جامعه، اموری مانند غیبت و تهمت رایج شده که همین امر موجب به خطر افتادن سلامت روح و جسم است.

او در ادامه به دیگر علت تهدید سلامت، یعنی سرطان ها اشاره کرد که سموم غیراستاندارد نیز در آن موثر است و گفت: امروز با امکان دسترسی بهتر به سموم دارای استانداردهای بیشتر، تامین سلامت مصرف کنندگان نیز توسعه یافته است.

وزیر بهداشت تصادفات رانندگی را دیگر علت مرگ در ایران برشمرد که سالانه ۱۸هزار قربانی دارد و این را معادل سقوط یک هواپیما در هر هفته عنوان کرد.

دکتر هاشمی، بی توجهی به فرهنگ صحیح رانندگی و قانون گریزی را از جمله علت های این گونه مرگ ها دانست و گفت: آمارها باید به مثابه تلنگری برای چاره اندیشی باشد.

او با تاکید بر تلاش برای سلامت روح و جسم در کنار یکدیگر، به کار بستن آموزه های دینی را تنها نسخه پیشنهادی برای این امر برشمرد.

وزیر بهداشت، از ثمربخشی تلاش های مسوولان استان فارس، برای ریشه کنی بیماری سالک در استان، به عنوان یکی از کانون های این بیماری خبر داد.

دکتر هاشمی تاکید کرد: در راه سلامت مردم، به جای متهم کردن یکدیگر، باید چاره اندیشی کنیم.

photo_2017-05-07_02-47-25 تجلیل از فعالان عرصه سلامت فراشبند در نخستین مجمع استانی سلامت فارسدر پایان این مراسم،از مسوولان، فعالان و نیکوکاران حامی سلامت در استان، تجلیل شد و دکتر “مسعود جوکار” رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و “محسن پورزارعی” فرماندار شهرستان فراشبند از مسوولان و فعالانی بودند که به پاس زحمات صادقانه و ارزشمند آنها در عرصه سلامت مورد تجلیل قرار گرفتند.