دکتر ایمانیه ریاست دانشگاه علوم پزشکی در فراشبند: طی سال آتی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال تجهزیزات و بودجه به شبکه بهداشت و درمان فراشبند اختصاص خواهد یافت.

آبپا/ خدمات سلامت در فراشبند از نگاه اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز بررسی شد.
کورش کرمپور نماینده مجلس, عالیشوندی فرماندار شیراز به همراه اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در شهرستان فراشبند حضور یافته و از نزدیک، نحوه ارایه خدمات سلامت در این شهرستان را مورد بررسی قرار دادند.
علوم-پزشکی-آبپا-6 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند
دکتر محمدهادی ایمانیه رییس دانشگاه، به همراه دکتر عبدالخالق کشاورزی قائم مقام معاون درمان، دکتر عبدالرسول همتی قائم مقام معاون بهداشتی و دکتر کرامت اله افراشی معاون اجتماعی و مدیر دفتر فنی دانشگاه، در ابتدای حضور در فراشبند، از بیمارستان امام هادی(ع) این شهرستان بازدید کردند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز و هیات همراه، از بخش های بستری، اطفال، اتاق عمل، آزمایشگاه، رادیولوژی، اتفاقات و زایشگاه این بیمارستان از نزدیک دیدن کرده و خدمات رسانی به بیماران را، همگام با بسته های خدمتی طرح تحول نظام سلامت، مورد بررسی قرار دادند. اعضای هیات رییسه دانشگاه ضمن گفت و گو با بیماران، همراهان آنان و همچنین نیروهای شاغل در بیمارستان، دستورات لازم را در خصوص ارتقای کیفی خدمات، ارایه کردند.

بیمارستان امام هادی (ع) یک بیمارستان عمومی است که در سال ۱۳۹۱ با مساحت کلی پنج هکتار، زیربنای سه هزار و ۲۰۰  مترمربع و با ۳۲ تخت بستری با مشکلات و نواقص بسیار بالا تأسیس شده است.

در سال های اخیر به همت دولت تدبیر و امید و نظام تحول سلامت بسیاری از بخش های بیمارستان تجهیز, بخش زایشگاه گسترش و بخش های آزمایشگاه و اورژانس نیز در دست گسترش قرار گرفت. درمانگاه این بیمارستان با حضور متخصصان داخلی، اطفال، زنان و زایمان، اعصاب و روان و عفونی و جراح عمومی، برای خدمات رسانی به مردم شهرستان فعال است.

در این سفر همچنین از پروژه خیرساز پانسیون پزشکان در این بیمارستان نیز از نزدیک بازدید شد؛ این پروژه با هدف تسهیل زمینه ماندگاری پزشکان در این شهرستان، با زیربنای ۳۵۰مترمربع به اتمام رسیده و در آستانه تجهیز است.

اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز با همراهی عالیشوندی فرماندار شیراز،کوروش کرمپور نماینده مردم شهرستان های فیروزآباد، فراشبند و قیروکارزین در مجلس شورای اسلامی و “محسن پورزارعی” فرماندار فراشبند، از پروژه ساخت مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند که تاکنون حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، دیدن کردند.  با تکمیل این پروژه، مرکز کنونی خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند که از جمله مراکز ارایه خدمات سلامت، همگام با طرح تحول نظام بهداشتی است، به ساختمان جدید انتقال می یابد.

اعضای هیات رییسه دانشگاه و مسولان شهرستان فراشبند، در پایان برنامه های سفر به این شهرستان، در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان، گرد هم آمده و پیرامون توسعه ارایه خدمات سلامت در این شهرستان، همفکری کردند. رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این نشست، گفت: با توجه به اینکه شهرستان فراشبند از مناطق محروم استان بوده است، لازم دانستیم که بازدید مجددی از خدمات و پروژه ها داشته باشیم.

دکتر ایمانیه ضمن ارائه فعالیت های دولت تدبیر امید در زمینه ی تحول سلامت در کشور بخصوص در استان فارس, این تحول را تحولی بنیادین در کشور خواند و افزود: در این سال ها هر بار که به این شهرستان آمدیم، گام های بسیار بلندی در راه توسعه بهداشت و درمان در این شهرستان برداشته شده و هم اکنون، حجم بالایی از آن چه که باید برای این شهرستان انجام می شد، به نتیجه رسیده است. او ابراز امیدواری کرد که میزان اندک پروژه های باقی مانده نیز تا پایان امسال به اتمام برسد.

ساخت کلینیک ویژه در محل بیمارستان به صورت مشارکتی با فرمانداری، تهیه ست کامل جراحی چشم، دستگاه CR رادیولوژی، ماموگرافی، میکروسکوپ چشمی، سونو گرافی، دستگاه اتوآنالایزور بیوشیمی ۴۰۰ تسته، سل کانتر هماتولوژی سیسمیکس و استقرار بنیاد خیریه نورآوران سلامت فارس در منطقه محروم شهر نوجین، از جمله نکات مطرح شده در این نشست بود که مورد بررسی و مصوب شد.

این سفر به همت و با هماهنگی عالیشوندی فرماندار فراشبند و کورش کرمپور انجام شد . در مجموع نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال تجهیزات و بودجه به شهرستان اختصاص یافت.

علوم-پزشکی-آبپا-7 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبندعلوم-پزشکی-آبپا-5 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبندعلوم-پزشکی-آبپا-4 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبندعلوم-پزشکی-آبپا-3 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبندعلوم-پزشکی-آبپا-2 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبندعلوم-پزشکی-آبپا-1 بازدید نماینده مجلس و مسئولین علوم پزشکی از بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند