سیدمحمدعلی افشانی استاندار فارس در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون که با حضور وزیر دادگستری تشکیل شد، گفت: پروژه بزرگ سد نرگسی در جره بالاده و مسیر چهارخطه قائمیه با پیشرفتی که دارد در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد.

pic29645IMG_3808 استاندار فارس در کازرون خبر داد: بهره‌برداری از سد نرگسی و مسیر چهار خطه قائمیه در سال 97

به گزارش آبپا به نقل از کازرون نما، سیدمحمدعلی افشانی عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان کازرون که با حضور وزیر دادگستری در سالن دانشگاه سلمان فارسی این شهرستان برگزار شد، با گرامیداشت دهه مبارک فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت: انقلاب اسلامی برای نفی استبداد، نفی خودکامگی و حاکمیت استقلال و آزادی بر دوش مردم استوار شد و تا زمانی که نظام و انقلاب این‌گونه استوار و پایدار باشد همواره رو به ‌پیشرفت و رو به ‌جلو خواهد بود.

وی گفت: وحدت و یکپارچگی و اتحاد و تبعیت از رهبری فرزانه انقلاب اسلامی بخش بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

استاندار فارس، آگاهی مردم، درایت رهبری و از خود گذشتگی نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی را از دلایل اصلی امنیت کشورمان در دنیای متلاطم امروز برشمرد و تصریح کرد: امروز وضعیت خوبی از هر لحاظ در کل منطقه داریم.

افشانی به پروژه‌های مورد بهره‌برداری از هفته دولت تاکنون در استان فارس اشاره کرد و بیان داشت: در طول این مدت یک‌هزار و ۵۳۷ پروژه با اعتباری افزون‌بر ۲ هزار و ۳۸۲ میلیارد تومان در این استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی گفت: درعین‌حال مشکلات عدیده دولت در تأمین منابع، کارهای بسیار بزرگی در این استان به وقوع پیوسته است.

استاندار فارس تصریح کرد: از سال ۱۳۴۴ تا سال ۱۳۹۲ در استان فارس ۶۰۴ روستا گازدار اما در ۳.۵ سال تصدی دولت تدبیر و امید ۷۴۳ روستا در این استان از نعمت گاز برخوردار شده که این رقم یعنی ۱۴۰ روستا بیش از ۵۰ سال گذشته و همچنین بیش از یک‌هزار واحد تولیدی گازدار شده است.

افشانی به لوله‌کشی آب آشامیدنی ۳۵۰ روستا در سال جدید اشاره کرد و افزود: تاکنون به همت دولت ۱۲۰ روستا لوله‌کشی آب آشامیدنی آن‌ها تکمیل و به بهره‌برداری رسیده و در ۲۳۰ روستای دیگر نیز پیشرفت فیزیکی لوله‌کشی ۴۰ تا ۸۵ درصد است که تا پایان تیرماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی متذکر شد: به پیشنهاد شورای عالی آب در یک‌هزار روستا در استان فارس باید آب‌رسانی انجام شود.

استاندار فارس گفت: در هفته پیش که به کازرون سفر داشتم، مردم این شهرستان سه خواسته مهم ازجمله پروژه سد نرگسی، چهارخطه مسیر قائمیه و تونل محرم را داشتند که هر سه این پروژه مورد پی‌گیری قرار گرفت و به مردم این شهرستان قول می‌دهم که سد نرگسی و چهارخطه مسیر قائمیه در سال ۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد و عملیات اجرایی تونل محرم نیز در آینده نزدیک آغاز خواهد شد.

افشانی در جواب نماینده مردم کازرون در مجلس شورای اسلامی که این شهرستان را محروم خوانده بود تصریح کرد: این‌قدر نگوییم محروم هستیم و مردم را بد تربیت نکنیم و مدام تکرار نکنیم، فقر و فلاکت و ملت بدبخت و بیچاره چراکه ملتی که فقیری را باور کرد به سعادت نمی‌رسد.

وی در پایان گفت: مهم‌ترین نقش تعلیم و تربیت این است که ما آدم‌ها را وادار کنیم سرپای خود بایستند نه اینکه در مقابل کمک دیگران سرشان را خم کنند.