آبپا/ مسئول اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان فراشبند اعلام کرد:‌ دوچرخه سواران روسی با هدف بازدید آثار تاریخی در این شهرستان حضور یافتند.

آبپا-توریست حضور دوچرخه سواران روسی در فراشبند

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مرتضی کشاورز اظهار داشت: دو نفر از دوچرخه سواران روسی در بیستمین روز سفر خود به ایران به شهرستان فراشبند استان فارس سفرکردند و از جاذبه های بافت قدیم، آیین های سنتی و موزه مردم شناسی فراشبند بازدید و ضمن ابراز رضایت از اقامت و حضور در جمع مردم میهمان نواز و بازدید از دیگر اماکن فرهنگی و تاریخی این شهرستان راهی استان بوشهر شدند.
وی در ادامه به حضور گروه کوهنوردی و غار نوردی میعاد از شهر شیراز منسوب به شهید کاظمی از شهدای مدافع حرم اشاره کرد و افزود مقصد آنها فتح کوه “پیر” فراشبند و غار موسوم به “چک آویز” بوده که به راهنمایی محمدرضا قهرمانی از شرکت باچان توریسم صورت گرفته است. گفتنی است شهرستان فراشبند معروف به پایتخت چهارطاقی ها در ۱۷۰ کیلومتری جنوب غربی شیراز واقع شده و هم مرز با استان بوشهر می باشد و دارای آب و هوای معتدل پاییزی و زمستانی و جاذبه های گردشگری تاریخی،مذهبی، طبیعی و عشایری متعددی از جمله چهارطاقی نقارخانه تفرجگاه بر فرهاد، امامزاده شهید و… می باشد.

آبپا-دوچرخه-سوار-روسی حضور دوچرخه سواران روسی در فراشبند

آبپا-دوچرخه-سوار-روسی-2 حضور دوچرخه سواران روسی در فراشبندآبپا-دوچرخه-سوار-روسی-3 حضور دوچرخه سواران روسی در فراشبند