نجات-یک-درخت-در-فراشبند-4 نجات یک درخت در فراشبند

حامیان مردمی محیط زیست در اقدامی خودجوش دست به نجات درخت بنه در حال مرگ زدند. 

به گزارش آبپا جمعی از جوانان و نوجوانان عشایر شش بلوکی تیره هیبت لو در اقدامی خودجوش با شعار درختان همچو انسان زندگانند، جهت نجات درختان بنه در حال مرگ به منطقه قشلاقی بندریگ و خرمالو در شرق شهرستان فراشبند عزیمت کرده و با بهره گیری از تجربیات بوم زیست ها و اهالی منطقه درخت بنه را به شیوه حمایتی نجات دادند. این درخت جوان بعلت فرسایش خاک در بستر رودخانه قرار گرفته بود و ریشه آن از خاک بیرون زده و با خمیده شده خطر نابودی آن می رفت.

درخت بنه از گونه های مقاوم و سر سبز منطقه زاگرس است که با شرایط سخت زیستی سازگاری بالایی دارد و با توجه به رشد کند و همچنین عمر طولانی آن از اهمیت خاصی برخوردار است.

فریدون امیری مجری این طرح در گفتگو با خبرنگار آبپا گفت : این طرح در راستای سیاست های هر شهروند یک محیط بان، جهت فرهنگ سازی و پاسداری از طبیعت بعنوان میراث گذشتگان و امانت آیندگان  انجام گرفته است.

 امیری ابراز امیدواری کرد که این کار بعنوان الگوی رفتاری دیگر هموطنان قرار گرفته و هر کس در سهم خود نسبت به این کار خداپسندانه اقدام نمایند.

وی ضمن تشکر از گروه کوهنوردی ” آوا شیراز ” از اهالی منطقه عشایر نشین خرمالو، تیره هیبت لو، بنکو امیری تقدیر نموده که با همکاری خود موجب عملیاتی شدن این طرح شدند.

در اجرای این پروژه دکتر ابراهیم امیری( دندانپزشک)  فریدون امیری( فعال فرهنگی و مدرس دانشگاه) مهندس حسن امیری و جمعی دیگر از اهالی منطقه حضور داشتند که تقدیر و تشکر بعمل می آید.

نجات-یک-درخت-در-فراشبند-5 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-3 نجات یک درخت در فراشبند نجات-یک-درخت-در-فراشبند-11 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-3 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-10 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-2 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-9 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-1 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-8 نجات یک درخت در فراشبندنجات-یک-درخت-در-فراشبند-12 نجات یک درخت در فراشبند