ابپا2-1 اِشنُفتُم های پاییزی آبپا ...

؟اِشنُفتُم که …

بیش از ده روز است که برق پارک کوهستانی و مجموعه تفریحی آبگرم نوجین به دلیل بدهی ۲۴میلیون تومانی شهرداری نوجین به اداره برق ، قطع شده است!

؟اِشنُفتُم که …

تنها پمپ بنزین شهر دهرم از توابع شهرستان فراشبند استان فارس تعطیل شده است و دلیل آن هم هنوز  اعلام نشده که ناشی از تصمیم شخصی مالک آن بوده یا از نظر اقتصادی ضررده بوده و فاقد توجیه بوده است.

؟اِشنُفتُم که …

جعفر بهمنی دوچرخه سوار حامی پیام صلح که قصد ورود به خاک روسیه را داشت از طرف دولت روسیه دیپورت شد.
این ورزشکار قرار بود مسیر تفلیس تا مسکو را با حمل پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران و تصویر جاذبه های میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری و نقاط دیدنی شهرستان فراشبند با شعار صلح برای همه و جنگ برای هیچکس طی چهل روز رکاب بزند.

؟اِشنُفتُم که …

پس از انجام قرعه کشی مسابقات جام حذفی تیم قشقایی شیراز میزبان پرسپولیس تهران خواهد بود.
در تیم قشقایی مسعود اسدی که فراشبندی است حضور دارد و درصورت قرار گرفتن در ترکیب اصلی و درصورت انجام بازی درخشان می تواند مورد توجه سایر تیم های دسته یک و لیگ برتر قرار گیرد

؟اِشنُفتُم که …

امسال جشن قصب و خرمای فراشبند برگزار نمی گردد .دبیر برگزاری جشن قصب و خرمای فراشبند گفته است در دو دوره اول برگزاری این جشن ، هدف را معرفی پتانسیل های شهرستان فراشبند به مسئولین استانی و کشوری نهاده ایم تا اداره جهاد کشاورزی، فرمانداری و نماینده مردم در مجلس بتوانند با برگ برنده بیشتری گشایش های جدیدی ایجاد کنند.
در چند سال گذشته شاهد اجرای ایده های نو از برخی از جوانان شهرستان بودیم که آثار مثبتی نیز داشت که متاسفانه به دلایل زیادی اجرای این ایده ها فقط در سال اول و دوم اجرایی گشت و بعد به فراموشی سپرده شد.

؟اِشنُفتُم که …

دو نمایش از شهرستان قیروکارزین به بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان فارس راه یافته است.
توضیح بیشتر اینکه در بیست و هفتمین جشنواره تئاتر استان فارس دوازده نمایش به بخش رقابتی راه یافته اند که دو اثر از شهرستان قیروکارزین است.
با انتصاب مهدی محمدی به عنوان مسئول اداره فرهنگ و ارشاد فراشبند که خود فارغ التحصیل رشته تئاتر میباشد انتظار میرفت حداقل در تئاتر فراشبند تحولی روی دهد، که متاسفانه اینگونه نشده و درحال حاضر کیفیت نمایش روی صحنه نشان از پسرفت و روزمرگی دارد.

؟اِشنُفتُم که …

بعد از اختلاف نظرهایی که در شورای شهر نوجین وجود داشت ، اردشیری شهردار این شهر از معدود شهردارهایی لقب گرفت که در لیست مسئولان مستعفی قرار گرفت و کارش به برکناری نکشید.
اما بعضی از حرف های درگوشی حکایت ازآن دارد که با رفتن اردشیری ، بعضی ها تصمیم دارند  سرمایه گذاری در مجموعه آبگرم را بلاموضوع نمایند.
باید منتظر واکنش مسولین محلی و شهرستانی در این خصوص ماند.

؟اِشنُفتُم که …

مدیر عامل زاگرس جنوبی جهت بازدید و معرفی دستاوردهای این مجموعه بهمراه تعداد قابل توجهی از خبرنگار وارد منطقه عملیاتی دالان شدند و در نهایت هم کار خود را با یک نشست مطبوعاتی به پایان رساندند.
متاسفانه مسئولان شرکت نفتی حتی حضور صوری و نمادینی هم در فرمانداری شهرستان فراشبند نداشتند تا نشان دهند در پشت لایه های فکری آنها چه می گذرد،بگذریم که امکان حضور خبرنگاران بومی را  نیز فراهم نکردند.

؟اِشنُفتُم که …

در سال آخر دوره چهار ساله دولت که باید سرعت اتمام برنامه های و کارهایی که رضایت مردم را در پی دارد زیاد شود اکنون دو اداره در شهرستان با وجود معرفی افراد واجد شرایط بومی فاقد مسئول بوده است.
احساس می شود افراد در لباس دایه عزیزتر از مادر کمر به ناامیدی مردم از دولت تدبیر و امید دارند و این اختلال در روند انتصاب هم یک شیوه آن می تواند باشد.

؟اِشنُفتُم که …

تکاپویی زیر پوست شهر برای نامزدی در انتخابات شورای شهر فراشبند به چشم می خورد.
شورای شهر فراشبند در چهار سال گذشته عملکرد مناسب و رضایت بخشی از خود نشان نداده است و علی رغم وعده های مکرر اعضا همین شورای شهر فعلی مبنی بر پاسخگویی و شفافیت عملکرد، ولی مردم شهر فراشبند از میزان دخل و خرج و نحوه مصارف و برنامه های شهرداری بی اطلاع بوده و شورا و شهردار هم لزومی به پاسخگویی نمی بینند.
بعضی از صاحب نظران فراشبند معتقد هستند که احتمال اینکه اعضا شورای فعلی شهر فراشبند در دوره آینده حضور داشته باشند بسیار کم خواهد بود.
امید می رود اشخاص توانمند بومی از لاک انزوا بیرون آمده و با پیوستن به عرصه عمومی راه ورود افراد ضعیف و کم مایه به شورای شهر مسدود گردد.

؟اِشنُفتُم که …

با نزدیکتر شدن به فصل انتخابات ، بازار ایجاد گروه و کانال در شبکه های مجازی داغ داغ است.

؟اِشنُفتُم که …

بزودی تمام کانال های اطلاع رسانی تلگرام ادارات جمع آوری خواهد شد.

؟اِشنُفتُم که …

یکی از پزشکان داروساز فراشبند از ترکیبات درخت “خرگ” داروی ضدسالک ساخته ،
مقاله او در مرکز تحقیقات آلمان انتخاب شده و ایشان جهت ارائه کار خود به یکی از دانشگاه های آلمان ارسال شده است.

؟اِشنُفتُم که …

جاده فراشبند دهرم در هفته ی گذشته شاهد راهزنی دزدان از چندین خودرو بوده است !

؟اِشنُفتُم که …

مسئول جوان و بومی فعالترین اداره فراشبند استعفا خود را تقدیم فرمانداری نموده است.

؟اِشنُفتُم که …

روابط عمومی پالایشگاه فراشبند به یک نورآبادی رسید, عارضم که بعد از اعتراض حامیان دولت در جلسه مشترک نماینده و فرماندار به روند جذب نیروهای غیربومی ، انتظار بود از میزان غش کردن مسولین پالایشگاه فراشبند بسمت بچه های نورآباد کم شود..

؟اِشنُفتُم که …

اهدای کمک هزینه ی خرید مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال جهت خرید تجهیزات در بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند که هم اکنون در مراحل امضا تفاهم نامه خرید می باشد .