abpalogo مسولیت اجتماعى،رسالت فراموش شده وزارت نفت در فراشبندگاز خیز

اختصاصی آبپا

⁠⁠⁠فراشبند گاز خیز ، بی نصیب از پروژه های میلیاردی و عام المنفعه وزارت نفت
پالایشگاه گاز فجر جم ، دهها میلیارد تومان برای اجرای پروژه های عمرانی در شهرستان جم هزینه می کند.
حسین شمشیری مدیر مهندسی و توسعه پالایشگاه فجر جم اعلام کرد در راستای مسولیت اجتماعی پالایشگاه فجر جم ، این مجموعه برای احداث سد باغان ۶۵میلیارد تومان هزینه خواهد کرد و در عوض ،سه میلیون متر مکعب از پنجاه میلیون متر مکعب آب این سد در اختیار پالایشگاه قرار خواهد گرفت.
ساخت این سد به اعتباری بالغ بر ۱۵۰میلیارد تومان نیاز دارد.با احداث این سد در سه تا پنج سال آینده ، مشکل کمبود آب شهرستان جم مرتفع خواهد شد.
در ادامه مسولیت اجتماعی پالایشگاه فجر ، جاده سازی در شهرستان جم با هزینه ای معادل ۱۷ میلیارد تومان در دستور کار قرار دارد و امید می رود با انجام این پروژه ها، ارتباط با مرکز شهرستان تسهیل شود .
علاوه بر این فعالیت ها، پروژه های دیگری نیز در سطح شهرستان جم توسط پالایشگاه فجر انجام خواهد شد.
پالایشگاه فجر جم با تولید روزانه ۱۲۵میلیون مترمکعب گاز دومین پالایشگاه گاز کشور محسوب می شود.
پیشتر ،سایت آبپا تعدادی دیگر از پروژه های عمرانی را که در راستای مسولیت اجتماعی وزارت نفت در دیگر مناطق نفت و گاز خیز کشور اجرا شده است را معرفی کرده بود.
این همه در حالی است که بیش از بیست سال است که مردم شهرستان فراشبند چشم انتظار اجرای یک پروژه از این دست به کمک پالایشگاه گاز فراشبند در سطح شهرستان هستند.
باید از مسولین وزارت نفت پرسید، چرا انجام پروژه های عمرانی در راستای مسولیت اجتماعی پالایشگاه های گاز، شامل شهرستان محروم فراشبند نمی شود؟
پالایشگاه گاز فراشبند با تولید روزانه چهل میلیون متر مکعب گاز و ده هزار بشکه میعانات گازی ، نقش مهمی در تامین گاز و فرآورده های گازی کشور بر عهده دارد .
بخشی از خوراک پالایشگاه گاز فجر جم نیز با انتقال میعانات گازی از پالایشگاه گاز فراشبند و توسط یک خط لوله انتقال ۸اینچ تامین می شود.

آغارو-دالان-200x133 مسولیت اجتماعى،رسالت فراموش شده وزارت نفت در فراشبندگاز خیز