اینستاگرام
ad

مطالب مشابه

13 Comments

 1. 1

  کارشناس حقوق

  باتشکر از آقای عالیشوندی ، دقیقاً همینطور است . علاوه برآن فرماندار بالاترین مقام سیاسی در یک شهرستان است و زمانی که از یک اداره مطالبه ای دارد مسئول آن اداره نمی تواند از دستور فرماندار که مقام عالی تر است سرپبچی کند. هر طیف وگروهی از فرماندار تقاضای جلسه کند فرماندار مختار است از امکانات هر اداره ای استفاده کند.
  ۰  ۰
  پاسخ
  1. 1.1

   راه نو

   مگر اصلاح طلبان و اصول گرایان با روسای جمهوری گذشته و حال در نهاد ریاست جمهوری جلسه نداشتند و برای بیان دغدغه های ملی شان استفاده نمی کردند!؟
   مگر همایش های احزاب و خانه احزاب در دانشگاه ها یا سالن های اجتماعات برگزار نمی گردد؟؟
   آیا احزاب سیاسی حق ندارند با مدیرکل سیاسی یا نماینده عالی دولت در شهرستان جلسه محرمانه یا غیرمحرمانه بگذارند؟
   مسیولیت شورای تامین شهرستان مگر با فرماندار نیست؟
   مشکل فراشبند عده ای محدود هستند که به دنبال بر زمین زدن اصلاح طلبان و فعالان اجتماعی و فرهنگی شهرستان هستند.همین ها در زمان احمدی نژاد و فسادهای اقتصادی سنگین هیچ احساس خطر نمی کردند.
   انتظار می رود فرماندار برای جلوگیری از شکل‌گیری این روال غلط کاری انجام دهد.
   ۰   ۰
   پاسخ
 2. 2

  آشنا

  سلام ، باتشکر از آقایان عالیشوندی و کارشناس حقوق که موضوع را از منظر حقوقی بیان کردند . اما محض اطلاع آقایان ذکر این نکته هم خالی از اشکال نیست که : تمامی ادارات دولتی بخشنامه هایی دارند که مسئولین را از در اختیار قراردادن اماکن دولتی برای فعالیت های سیاسی افراد یا گروه های خاصی (فرقی نمی کند کدام گروه ) ممنوع کرده اند و حتی فرمانداری نیز از این قائده مستثنی نیست . بنابراین جلسه فوق می بایست در یک مکان عمومی غیردولتی یا مکان شخصی برگزارمی شد .
  ۰  ۰
  پاسخ
  1. 2.1

   عالیشوندی

   آقای آشنای عزیز بخشنامه هایی که شما در مورد آن صحبت میکنید مربوط به زمانی است که فرد یا گروه خاصی به تنهایی از اموال دولتی استفاده شخصی کنند اما وقتی که مدیر کل سیاسی به لحاظ وظیفه ذاتی خود برای آگاهی از جو سیاسی و در نتیجه تصمیم گیری بهتر سیاسی قصد بر شنیدن نظرات گروهی خاص و تاثیر گزار در جامعه را دارد دیگر بحث در اختیار قرار دادن اماکن دولتی برای فرد یا گروهی خاص از موضوعیت می افتد
   ۰   ۰
   پاسخ
 3. 3

  آقایی

  از این دست جلسات زیاد هست
  و چنین جلساتی اگر هدف تخریبی یا غیرقانونی داشته باشد قطعا در چنین مکانی برگزار نمی شود و بصورت مخفیانه در ملک شخصی برگزار می شود
  بی شک هر ارگان دولتی یا هر نهاد غیر دولتی می توانند از امکانات عمومی به شرطی که مزاحم بقیه نباشند با هماهنگی قبلی با مسولان ذی ربط جلساتی داشته باشند

  ولی متاسفانه دغدغه تعدادی انگشت شمار معلوم الحال برهم زدن آرامش فکری جامعه هست
  وگرنه این افراد می توانند بجای تخریب حزب رقیب به تقویت حزب خود بپردازند و سعی کنند به مردم خدمت کنند
  ۰  ۰
  پاسخ
 4. 4

  شهرام

  جناب کارشناس حقوق جواب بده: حالا مثلا حضور ناجا تو جلسه چه اخلالی در روند برنامه اجرا میکرده؟
  مگه اینکه اهداف سوءیی پشت پرده باشه .
  اولا فرماندار و معاون استاندار مهمان جلسه بوده اند وبحث دیدار منتفی است ثانیا جلسه به دعوت یک طیف سیاسی تشکیل شده است ثالثا استفاده از مکان دولتی برای جلسات خصوصی آن هم با موضوع انتخابات اینده خود جرم است رابعا چرا جلسه در فرمانداری تشکیل نشد ؟ (چون ایشان به خوبی قانون را میدانند) خامسا جلسه باغداران با این جلسه اصلا قابل قیاس نبست وبهتر است مدیر آموزش وپرورش ضمن عذر خواهی از تخلفی که صورت گرفته دیگر این اشتباه را تکرار نکند
  ۰  ۰
  پاسخ
  1. 4.1

   میلاد بحرانی فرد

   حالا مگه به شما ربطی هم داره که جلسه کجا برگزارشده؟مگه برگزاری جلسه تو اداره آموزش وپروش باعث تنگ شدن جایگاه شما شده؟
   ۰   ۰
   پاسخ
  2. 4.2

   محمدی

   این استدلال پیش پا افتاده چه معنا ومفهومی دارد ؟ این همه جلسات سیاسی در اداراتی که اصلا نباید وارد مسائل سیاسی بشوند و روزانه شاهد چندین جلسه از آن نوع بودیم را چرا مطرح نمی کنید؟ ما از فرماندار خواستیم تا یک ساعت وقت به ما بدهد تا بتوانیم خواسته هایی مثل بومی گزینی و اشتغال جوانان در پالایشگاه و ادارات را با معاون یا مدیرکل استانداری مطرح کنیم . چون در خانه شخصی امکانش نبود و در فرمانداری هم همان موقع جلسه شورای اداری بود به سالن کنار فرمانداری هدایت شدیم .
   ۰   ۰
   پاسخ
 5. 5

  حاضر در جلسه

  تا اونجا که من خبر دارم این نشست به درخواست مدیرکل سیاسی و با پیگیری فرماندار انجام شده.تنها موضوعی هم که در جلسه مطرح نشد ،؟ انتخابات بود.
  ۰  ۰
  پاسخ
 6. 6

  یک جانباز

  جانباز
  یک سوال؟
  اگرهمین گروه اصلاح طابان فرداازفرمانده سپاه فراشبندیافرمانده نیروی انتظامی ویامسولی دیگرتقاضاداشته باشندجلسه ای فقط باخودفرمانده بدون حضورهیچ فردی برگزارنمایند.آیاتقاضایی بی مورد است؟ آیافرد دیگری تحت هرنام و عنوانی می تواند ادعا کند بدون اجازه وارد شود؟
  ۰  ۰
  پاسخ
 7. 7

  محمد رضا

  واقعا برای اقای شهرام متاسفم نمیدانم چه عاملی باعث شده که راضی شده ایچنین غیر واقع صحبت کند وحقیقت راتحریف نماید
  ۰  ۰
  پاسخ
 8. 8

  جواد

  آقا شهرام عذرخواهی برای چه؟ همه امکانات ادارات تحت اختیار فرماندار نماینده عالی دولت هستش. مگه اون اداره مورد نظر شما متولی جلسه بوده که لازم به عذرخواهی رییسش باشه؟ از طرفی کار خلافی هم نبوده شما هم از فرماندار بخواهید و در هر اداره ای لازم میدونید جلسه بگیرید.
  ۰  ۰
  پاسخ
 9. 9

  نوجین

  مطابق قوانین ومقررات استفاده از اماکن دولتی جهت برگزاری نشست های سیاسی جناح خاص در حکم استفاده از وسائط نقلیه اداری جهت امور اختصاصی است که در هرحال ممنوع می باشد.
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است