ad

مطالب مشابه

9 Comments

 1. 1

  دریا

  بهمن بیگی رو بیشتر از اون چیزی که هست بزرگش کردند
  ۰  ۰
  پاسخ
  1. 1.1

   وجدان

   خانم یا آقای محترم
   حضرت علی (ع) می فرمایند: هرکس کلمه ای به من بیاموزد، مرا بنده ی خود کرده است.شما یا واقعا نفهمید که از چند و چون آموزش هایی که استاد بهمن بیگی به عشایر داده خبر ندارید ـ آموزش هایی که در سخت ترین شرایط و کمترین امکانات بوده ـ و یا خود را به نفهمی زده اید. چه بسا بسیاری از پدران شما به نوعی وصل به محمد بهمن بیگی هستند. چه به صورت مستقیم و چه بصورت غیر مستقیم. به شما یادآور می شوم که استاد بهمن بیگی اگر نبود علم و دانش و سواد در توده ی زیادی از مردم نبود. و بیش از این ها باید ارج نهاده شود. سنگ محک شما برای بزرگی چیست؟؟؟ برای این نوع اظهار نظرتان واقعا متاسفم و
   ۰   ۰
   پاسخ
 2. 3

  احسان

  دریا جان میتونی دو خط در مورد بهمن بیگی بنویسی تا ببینم در مورد ایشون چی میدونی .. اخه عریز برادر تو اصلا میدونی بهمن بیگی کی بوده که میگی بیش از اونی که هست نشونش میدن . برو مطالعه کن بعد حرف بزن البته از کلامت پیداست از اون متحجران باشی که میگن میخ اهنین نرود در سنگ و فقط اهل تخریب هستین .. خدا کمکت کنه
  ۰  ۰
  پاسخ
 3. 4

  آرامش

  بهمن بیگی فقط متعلق به عشایر و روستایی ها نبود…اون معلم بزرگ به گردن همه ی مردم ایران حق داره…خدا رحمتش کنه
  ۰  ۰
  پاسخ
 4. 5

  خلیل محمدی

  سلام وعرض ادب خدمت دوستان ، جناب بهمن بیگی یکی از ستارگان تابناک ودرخشان عرصه علم وسواد آموزی ویکی از مفاخر این مرز وبوم به حساب می آیند وبرگردن علم معاصر کشورمان بسیار حق دارند.شاید زمان بگذرد تا بدانیم بهمن بیگی چه بود وچه کرد ولی این خواهش راداریم که قضاوت ناعادلانه نکنیم.
  ۰  ۰
  پاسخ
 5. 6

  همایون مرادی

  برای شناخت بهمن بیگی باید به دو وجه شخصیت و زندگی وی توجه شود: بهمن بیگی نویسنده و بهمن بیگی مصلح اجتماعی

  شناخت بهمن بیگی تویسنده ساده است از این جهت که کتابهای وی در دسترس هستند. به ویژه باید “بخارای من ایل من” خوانده شود که به اقرار بسیاری از بزرگان ادب، در داستان نویسی معاصر ایران جایگاهی بس بلند دارد. مصاحبه ای از مجله وزین کلک با خود بهمن بیگی نیز در دسترس است که خواندن آن توصیه می شود.

  بهمن بیگی مصلح را تاکنون نشناخته ایم و انگیزه قابل ملاحظه ای نیز برای شناختش نداریم. ابراز احساسات و احترام و بزرگداشت حکایت از خوش قلبی مردم عشایر و مهربانی و قدردانی این اجتماع دارد. شناخت یک مصلح اجتماعی تاثیرگذار و نهضتی که به وجود آورده است حوصله، انرژی و انگیزه بسیار می طلبد که در جامعه امروز ما کمیاب است.
  ۰  ۰
  پاسخ
 6. 7

  ناشناس

  صبر بسیار بباید پدر پیر فلک را که دگر مادر گیتی چو تو فرزند بزاید
  ۰  ۰
  پاسخ
 7. 8

  محمدرضا اذرکیان

  سلام برمردان بزرگ
  اذا خاطبهم الجاهلون قالو سلاما
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است