به گزارش آبپا به نقل از قیروکارزین نیوز، مانور هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی با حضور دستگاه‌های امدادی در قیروکارزین برگزار شد.

فرماندار قیروکارزین در حاشیه برگزاری این مانور بابیان این‌که در شرایط سخت و بحرانی پیشگیری از حوادث ناگوار یکی از اموری است که لزوم توجه به برنامه‌های نمادین و مانورهای ایمنی در مقابله زلزله و سایر حوادث و بلایا را نشان می‌دهد اظهار داشت: ابتدایی‌ترین تأثیر برگزاری بزرگداشت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی ایجاد احساس امنیت و آرامش در سطح جامعه خواهد بود.

اشکان کاظمی افزود: امکانات موجود حوزه مدیریت بحران باید اطلاع‌رسانی شود که تحقق این امر فضای آرام و اطمینان‌بخشی را در سطح این شهرستان و در بین دستگاه‌ها ایجاد خواهد کرد و در این مورد رسانه‌ها نقش مهمی دارند.

این مقام مسئول بابیان این‌که هماهنگی و آمادگی روزافزون دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان باهدف ایفای نقش در حوادث مختلف می‌تواند ضمن ارتقای امنیت و آسایش مردم در زمان بحران، موجب بهره‌مندی اقشار جامعه از فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی و غیره در مکان‌های مختلف شود بیان داشت: مسئولان و نیروهای دستگاه‌های اجرایی در برنامه‌های نمادین امدادرسانی مانند مانورهای مقابله با حوادث طبیعی ایفای نقش می‌کنند که این موجب ارتقای کیفی آمادگی، بهبود هماهنگی و مدیریت یکپارچه در زمان بحران می‌شود تا در زمان بحران‌های واقعی کمترین آسیب به اقشار جامعه وارد شود و خدمات موردنیاز آن‌ها در کوتاه‌ترین زمان در اختیارشان قرار گیرد.

وی ادامه داد: کشور ما ثابت کرده که توانایی‌های لازم در مواجه با بلاهای طبیعی را دارد اما نکته‌ای که باید به آن توجه کرد پیشگیری است که در این زمینه باید کارکرده و این امر از طریق آموزش حاصل می‌شود.

پنجم دی‌ماه به‌عنوان روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی ثبت‌شده و از ۳۰ آذر تا پنجم دی‌ماه هفته ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی نامیده می‌شود.

iemeni-4-1 مانور ایمنی در قیروکارزین

iemeni-5 مانور ایمنی در قیروکارزین