به گزارش آبپا به نقل از  اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، سید آیت الله رزمجو در گردهمایی توجیهی آموزشی انتخابات ویژه فرمانداران استان، اظهار داشت: دوران ما عصر ارتباطات است و به ویژه با گسترش شبکه های اجتماعی مجاری، توجه به امر اطلاع رسانی یک ضرورت انکار ناپذیر است.

Thumbnail.Ashx_ برگزاری آرام و سالم انتخابات مستلزم اطلاع رسانی مناسب است
رئیس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان فارس همچنین تصریح کرد: انتشار یک خبر مناسب می تواند آرامش و اطمینان و انتشار یک خبر نامطلوب ممکن است آشفتگی و تلاطم را در استان فارس ایجاد کند و بر این اساس، فرمانداری ها باید در خصوص حوزه روابط عمومی خود بازنگری جدی به عمل آورند و دقیق ترین و خلاق ترین نیروهای خود را در این سمت به کار گیرند.
مشاور استاندار فارس و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری با بیان این که انتخابات دارای سه ضلع مجریان، نامزدها و مردم است، ادامه داد: فرمانداران باید وظایف مردم و نامزدها را تبیین کرده و تخلفات انتخاباتی را با تهیه و انتشار اقلام تبلیغاتی به روشنی توضیح دهند تا شاهد اجرای انتخاباتی موفق و آرام در سطح استان فارس باشیم.
رزمجو با تاکید بر این که مسئولین روابط عمومی فرمانداری ها هدایت همه روابط عمومی های دستگاه های اجرایی شهرستان را بر عهده دارند، افزود: روابط عمومی دستگاه های اجرایی باید با انتشار اخبار و آمارهای گویا از تلاش های گسترده دولتمردان در راستای خدمت به مردم بیش از گذشته تلاش کنند.
وی همچنین خواستار توجه ویژه فرمانداران استان فارس به کارکرد و تاثیرات شبکه های اجتماعی مجازی شد و گفت: رصد دقیق و مستمر انتشار اخبار و اطلاعات در شبکه های اجتماعی مجازی می تواند فرمانداران را در هدایت مطلوب شهرستان و مدیریت اتفاقات یاری کند.
مشاور استاندار فارس و مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری با بیان این که وضعیت عملکرد کارشناسان روابط عمومی فرمانداری ها باید مورد توجه جدی فرمانداران قرار داشته باشد از برگزاری کلاس های آموزشی ویژه این کارشناسان به منظور ارتقا سطح عملکرد آنان متناسب با شرایط جامعه، خبر داد.
گفتنی است در این جلسه فرمانداران شهرستان های استان فارس به بیان دیدگاه های خود در زمینه اطلاع رسانی مناسب در سطح استان پرداختند.