به مناسبت هفته تعاون و به منظور آشنایی بیشتر تعاونگران و مسئولان با بخش معدن،گروهی از تعاونگران و روسای ادارات شهرستان از معدن سرب و روی کوه سرمه بازدید بعمل آوردند.

IMG_1576 توسعه معادن با تدبیری بنام تعاون

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی اداره تعاون,کارورفاه اجتماعی فراشبند، این بازدید روز چهارشنبه مورخ ۱۸/۰۶/۹۴ به همت مزارعی سرپرست اداره تعاون,کار ورفاه اجتماعی و با حضور جمعی از تعاونگران،روسا،نمایندگان ادارات شهرستان به منظور آشنایی آنها با نحوه فعالیت معدن سرب وروی کوه سرمه و استفاده از پتانسیلهای معدن جهت توسعه و عمران شهرستان انجام گرفت.

روح اله مزارعی در بازدید از مجتمع معدنی و فرآوری سرمه اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۱۴۰ نفر در بخش استخراج،فرآوری،آزمایشگاه و اداری مشغول بکار می باشند که با پیگیری های انجام شده در یک سال اخیر حدود ۳۰ نفر نیروی بومی منطقه به جمع کارکنان معدن افزوده و مشغول بکار شده اند که امید است با گسترش فاز جدید معدن و استقرار دستگاههای جدید بخش فرآوری فرصت مناسبی جهت اشتغال جوانان شهرستان فراهم گردد.

وی ضمن اشاره به تشکیل کمیته حفاظت فنی و بهداشت کار در معدن سرمه توسط بخش بازرسی کار اداره تعاون،کارورفاه اجتماعی شهرستان،وضعیت ایمنی و بهداشتی مجموعه را مثبت ارزیابی و از کاهش تعداد حوادث ناشی از کار در یکسال اخیر،نسبت به مدت مشابه در سال گذشته خبر داد.

در ادامه آقای مهندس صداقت نماینده قانونی شرکت ضمن تبریک هفته تعاون ،ظرفیت استخراج سالیانه معدن را حدود ۳۶۰۰۰تن و میزان ذخیره قطعی معدن را ۱۲۰۰۰۰۰ تن خاک سولفور با عیار ۴ درصد سرب و شش درصد روی ذکر کردند که با استفاده از جدیدترین روشهای استخراج و فرآوری و همچنین به همت مهندسین وکارگران جوان مجموعه در فرآوری اولیه محصول تولیدی با عیار بیش از ۶۰ درصد آماده و به کشورهای خارجی عمدتا چین صادر می گردد.

وی مهمترین مشکل جهت توسعه فاز دوم معدن سرب و روی را مسئله واگذاری زمین عنوان کرده و گفتند در صورت واگذاری زمین در اسرع وقت ماشین آلات و دستگاههای جدید فرآوری از طرف مدیریت معدن نصب و عملیات گسترش معدن شروع و زمینه جهت ایجاد اشتغال و بکارگیری بیشتر نیروهای بومی در پروژه مهیا خواهد شد.

درپایان مدیران تعاونی به اتفاق روسا و نمایندگان ادارات شهرستان از کارخانه فرآوری و معدن زیر زمینی بازدید کرده و از نزدیک با روند اکتشاف ،بارگیری و فرآوری سرب و روی آشنا شدند.

لازم به ذکر است معدن سرب و روی کوه سرمه در جنوب شرقی شهرستان فراشبند بخش دهرم واقع گردیده و تنها معدن سرب و روی جنوب کشور می باشد.

IMG_1731 توسعه معادن با تدبیری بنام تعاون

IMG_1699 توسعه معادن با تدبیری بنام تعاون

IMG_1765 توسعه معادن با تدبیری بنام تعاون