ad

مطالب مشابه

5 Comments

 1. 1

  اخطار

  با سلام

  تا انجا که من یادم هست آقای مهدی یگانه در یکی از یادداشت هایشان نسبت به خطر غیر استاندارد ماشین های LPG اخطار داده بودند.
  ۰  ۰
  پاسخ
 2. 2

  اخطار

  مهدی یگانه| ((سوخت‌گیری غیراستاندارد خودروهای مجهز به ال.‌پی.‌جی جان شهروندان را تهدید می‌کند))

  با یک حساب سرانگشتی هم می توان فهمید تعدادشان هم کم نیست .همه ما حداقل هفته ای یکبار یا حتی بیشتر مسیرمان به سمت پمپ بنزین خواهد افتاد و شاید مسئله ای که خیلی زود نگاه هایمان را به سوی خودش جلب کند، اقدام به سوخت گیری غیراستاندارد از طرف ماشین هایی است کهدر سمت چپ جاده پارک کرده و با استفاده از سیلندر های گاز مایع در مجاورت جایگاه بنزین و CNG اقدام به سوخت گیری می کنند .که نتیجه مطلب فوق را به عهده خواننده مطلب می گذارم.

  اما به راستی علاج‌ واقعه را ‌ قبل‌ از وقوع‌ می توان کرد!

  دیدن صحنه فوق و همچنین سفر چند روز اخیر استاندار محترم در هفته دولت به فراشبند وکلنگ زنی محل جدید جایگاه سوخت شماره ۲ (باتشکر از سایت آبپا در اطلاع رسانی) جرقه ای شد! که به دنبال برنامه های دولت در جهت رفع این مشکل که حتی در شهرهای بزرگ هم دیده می شود نمایم.که با ذکر موارد ذیل، اضافه کردن جایگاه سوخت LPG با رعایت استانداردهای لازم به جای CNG در جایگاه سوخت جدید، شاید طرحی بوده که هم از لحاظ اقتصادی و از نظر زیست محیطی قابل مطالعه و توجیع پذیر باشد،

  هزینه احداث جایگاه ها(LPG*) به دلیل حذف کمپرسور و هزینه کیت گذاری کمتر، از جایگاه های سی ان جی بسیار پایین تر است.(سایت اطلاع رسانی شانا به نقل از مدیر عامل پالایش و پخش)
  هزینه بسیار کم تبدیل خودروها به ال پی جی در مقایسه با سی ان جی و برنامه های دولت در تقویت صنایع خودروسازی و کارگاه های مجاز و استقبال مصرف کنندگان خودرو از این طرح. (خبرخودرو)
  این سوخت از نظر ایمنی(جایگاه استاندارد سوخت گیری) و زیست محیطی هم نسبت به بنزین و سی ان جی مزیت دارد.(به گزارش از« پرشین خودرو » ، مصطفی کشکولی)
  “ال پی جی”در محفظه موتور به محض تزریق، با هوا ترکیب می شود و سوختی پاک و بدون رسوب را به وجود می آورد که باعث طول عمر موتور می شود.اما سوخت های دیگر معمولا بر روی سیلندر رسوب به جا می گذارند.(شانا)
  شبکه اطلاع رسانی “آنتارگاز” امروزه مصرف جهانی “ال پی جی” بالغ بر ١۴ میلیون تن است و مصرف ٣/٧ میلیون دستگاه وسیله نقلیه را در ٢٩ هزار جایگاه عرضه “ال پی جی” تامین می کند.
  ۰  ۰
  پاسخ
 3. 3

  خنده

  خبری نمی شود که نمی شود! ای کاش از طریق کوهپیمایی و خر و قاطر به فیروزاباد می رفتیم که بعضی ها شرمنده آسفالت نشوند.

  در شورای شهر فراشبند دکه پپسی و نوشابه فروشی باز کردند.!! هر کدام که خسته می شود برایش از این نوشیدنی ها باز می کنند.من شدم رئیس من شدم نایب رئیس خسته شدم یکی هم بیاد من و از خستگی بیرون بیاره
  ۰  ۰
  پاسخ
 4. 4

  mmm

  واقعا دیگه مسئولین شورشو درآوردن.
  آقا ینی چی که بنر میزنید دکترای نمیدونم فلان ینی یه دکترا گرفتن اینقدر شور شوق داره؟؟؟؟ اگه یه غیر بومی بیاد اینارو بخونه از بی فرهنگیه ما خندش میگیره.
  ریاست شورا دوره ای شده پس دیگه دلیلی نداره با بنر زدن موافقت کنید.شایدم رئیس شورا شدن اینقدر نون داره که از خوشحالی بنر زدن براش.!!!!!!!!
  مسئولین بااااید جواب گوی مردم باشند وظیقشونه.
  آخ کجایید اونایی که قدرتونو نفهمیدیم.کجایید جوونایی که رفتین جونتونو دادین که بعضیا به راحتی واسه خودشون کلاس بزارن که دکترا گرفتن.
  ۰  ۰
  پاسخ
 5. 5

  mmm

  اکثر آتش سوزی ها از روی بی احتیاطی هست پس ینی آتش نشانی باید هرکسیو که با بی احتیاطی زندگیش آتیش گرفته رها کنه و ماشیناشونو هر روز چک نکنن. بجاش برن شبا بولوار آب بدن
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است