ad

مطالب مشابه

20 Comments

 1. 1

  فرازی

  درود
  بسیار زیبا
  آفرین به ادب و فهم نویسنده عزیز
  مردم نشان داده اند که قدردان خدمت گذاران واقعی خود هستند
  ۰  ۰
  پاسخ
 2. 2

  علیرضا

  با تشکر از متن ادبی دوست عزیزم جناب آقای حاج مرتضی زارع بحق که حرف دل عامه مردم فراشبند را با ادبیات زیبا نگاشتی .مطمئن باش که بزودی خداوند خود انتقام خواهد گرفت و بدرود شیخ مظلوم و خنده رو
  ۰  ۰
  پاسخ
 3. 3

  سیاوش

  از دیگر خصلت های شیخ
  سریع نماز خواندن ایشان بود
  طوری که اکثر مساجد دوست داشتن چنین روحانی در مسجدشان باشد
  ایشان در عمل مختصر گو بودند و سعی می کردند که بر اساس حوصله مردم صحبت کنند
  ۰  ۰
  پاسخ
 4. 4

  به قول چامسکی: یکی..

  متن خوبی بود و دست نویسندش درد نکنه.
  طومار نویسان در پی غنایم رو خوب اومدی برادر. شهر پر شده از این آدمها که یکی لباسش سبزه و ستارش رو کولش یکی مچ بندش سبزه و عکس بوووووق تو جیبش، جفتشونم وقتی اسلامو در خطر می بینن “جیبشون درد میگیره!” . مردم کجای این بازین؟بله بازیچه هستند. توپی که هرکی از راه میرسه یکی میشوته زیرش.البته “قلقلی” که باشی شوت شدن حقته. و اگه کسی شوتت نکنه حقت رو خورده. ما قلقلی ها بی شماریم….
  یه مثال میزنم: فقط رییس جمهورهای ما رو مرور بفرمایید می بینید یک عمر یه عده نا اهل بر ما حاکم بودن.اولی بی دین.دومی خاین فراری . سران فتنه. خواص بی بصیرت. و این هاله ی نور. نمی دونم چرا آخر همه چی تلخه؟؟ احساس میکنم زندگی مثل خیار هست که می خوریمش یهو میرسیم به تهش. شایدم مثل اره!
  تغاری بشکند دوغی بریزد
  شود دنیا به کام کاسه لیسان
  ۰  ۰
  پاسخ
 5. 5

  ناشناس

  برادر زارع فراموش کردی بی بصیرت هایی که در سال ۸۸ فتنه به پا کردند وگروهی در شهرمان حامی آنها شدند وهستند . بی شک آنان که امام جمعه محترم بی بصیرت خواندشان اگر فرصت داده شود ومصلحت باشد سخنان جالبی برای گفتن خواهند داشت یک طرفه قضاوت کردند در هیچ دین ومسلکی پذیرفته نیست
  ۰  ۰
  پاسخ
 6. 6

  مرتضی زارع

  با تشکر همانطور که در مطلب هم امده است بى بصیرتى در هر زمینه و در هر گروهى مردود است البته آنگونه که از فحواى کلام امام جمعه سابق برمى آید به نظر مى رسد گروه مورد نظر جنابعالى فرصت لازم براى پاسخگویى در اختیار داشته و با عملکرد خود پاسخ داده اند
  ۰  ۰
  پاسخ
 7. 7

  ناشناس

  بی بصیرتان از دید امام جمعه همانهایی بودند که در سال ۸۸ دل رهبر را خون کردند (همان اصلاح طلبان افراطی ) که هشت ماه کشور را به چالش کشیدند و کارها که نکردند.کسانی که منافع شخصی خود را در کار و خط و جناح امام جمعه ندیدند وهمان روزهای اول مسیرشان را با امام جمعه عوض کردند و حتی برای ریا هم که شده نمازجمعه شرکت نکردند و الان می خواهند از آب گل آلود ماهی بگیرند . واقعا که صحبت از اصلاح طلبان نزدنی است . و یک انتقاد هم به مدیر این ستیت .چرا خطبه های نماز جمعه هفته های قبل را تو سایت نمی زدید .الان چون به نفع خودتان برداشت کردید خطبه ها را زدید .پس بدانید که خیلی موذی هستید و دلتان برای پناهیان نسوخته.
  ۰  ۰
  پاسخ
 8. 8

  میثم

  آقای ناشناس
  بقول دوستان گفتنی کسی که منطق نداره به ناسزا گفتن رو میاره
  چه عجب بهتون برخورده؟
  سالها تریبون های یک طرفه دستتون بود
  همیشه رسانه ملی در چنگ شما بوده و به ناحق از آن علیه دیگران استفاده کردید
  بدانید شما بیت المال را به آتش کشیدید و باید پاسخگو باشید
  ۰  ۰
  پاسخ
 9. 9

  دوست

  ازبابصیرت هاانتظارمی رود
  ۱-جواب خداناپسندندهندکجای سخنان امام جمعه مربوط بسال۸۸وبقول شمامتوجه اصلاح طلبان افراطی!بوده؟
  ۲-اصلاح طلبان افراطی !بقول شماکه درفراشبندنبودندوامام جمعه رانمی شناختند وارتباطی باجریان شهرستان شدن فراشبندنداشتند.
  ۳- انتقادآشکارامام جمعه ازبی بصیرتان به کارشکنی هادرشهرستان شدن برمی گردد(چه کسی نمی دانددرآن جریان دست راست وچپ وامام جمعه اصلاح طلبان فراشبند بودندکه ازهمه چیزشان مایه گذاشتند؟)
  ۴-اتفاقا اصلاح طلبان چون “ریاکار”نیستند وظاهروباطنشان یکی است درنمازجمعه شرکت نمی کنند که آ ن هم نزدخدایشان عذرمنطقی دارند
  ۵-اصلاح طلبان هیچ گاه راهشان راازامام جمعه جدانکردند،چون راه امام جمعه ازاول خدمت به مردم برای رضای خدابود وراه اصلاح طلبان هم همین بوده وهست.
  ۶-بصیرت سنج هم تاکنون ساخته نشده هرکس باتعریف خودش بصیرت رامعنی می کند ،آن که درموردهمه یمان قضاوت می کندخدا ودرروزجزاست!
  ۷-لازم نیست به حدس وگمان متوسل شویم که روی سخنان امام جمعه باکیست؟امام جمعه زنده ودردسترس است هرکس شک داردازاوسؤال کند!
  ۸- انشاالله خداوندبهمه یمان بصیرتی بدهدتاآخرت خودرافدای دنیای خودودیگران نکنیم؟
  ۰  ۰
  پاسخ
 10. 10

  بهار

  آخرش ما معنی بصیرت را نفهمیدیم. بصیرت یعنی این همه حق خوری بشه و از احمدی نژاد حمایت بشه که بشه رییس جمهور و مملکت رو به این روز بندازه (البته فکر کنم اگه دچارعذاب الهی می شدیم شدتش بسیارکمتر بود.) بعدش هم هر روز اختلاس رو بشه و دستگیر بشن ،حالا میدونم این معلمها چه ظلمی در حق ما کردن آخه بصیرت رو کاملا بر عکس معنی کرده بودند.
  ۰  ۰
  پاسخ
 11. 11

  ناشناس

  چامسکی جان یک کلام ترکوندی:))خیلی خوشحال شدم از اینکه میبینم سطح فکری همشهریام اینقدر رشد کرده.
  ۰  ۰
  پاسخ
 12. 12

  ناشناس

  آقای زارع شما که در زمان امامت جمعه پناهیان اصلا پاتونم تو نماز جمعه نمی گذاشتید و ایشون را اصلا قبول نداشتید. حالا از کجا خنده رویی شیخ را دیدی که داری براش قلم می زنی و مقاله می نویسی؟
  ۰  ۰
  پاسخ
 13. 13

  دوست

  آقای ناشناس
  امام جمعه ها خودشون می دونند که خیلی ها به شرکت درنمازجمعه وعمل به بعضی دیگرازمستبحات ایمان دارند،اما متاسفانه تنگ نظری ها وسوءاستفاده ی افراد وگروههائی که معمولا تازه به دوران رسیده هم هستند وهزینه ای هم برای انقلاب نپرداخته اند ،ونیزدیکته هائی که ازسرناچاری باید درنمازجمعه قرائت شود وگاهاآبروی شخصیت های محترم باسابقه ی خانوادگی چندین ساله دراعتلای اسلام وترویج اخلاق اسلامی دارندراببازیچه می گیرند،سبب می شودکه علی رغم میل باطنی عطای بعضی مستحبات رابه لقایش بخشند.و…؟کارآقای زارع هم عزیز ناشناس! درهمین مقوله ارزیلبی می شود.
  ۰  ۰
  پاسخ
 14. 14

  اکی

  دیگر من به سایت شما سر نمی زنم
  کامنت می گذارم شما منتشر نمی کنید
  جواب من هم بگزارید که خواص بی بصیرت در هر دو طرف شمیر دو بر هست چرا تایید نمی کنید جوبیه را؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  ۰  ۰
  پاسخ
 15. 15

  یاس

  می ترسوم تو جهنم هم از دست مردم فراشبند اسایش نداشته بوییم . دوستان مطمعن باشین تو جهنم هم یه شهری به نام فراشبند داریم با قضاوت های ناحق این جماعت
  ۰  ۰
  پاسخ
 16. 16

  همشهری

  الان ایراد جناب یاس به اصل مطلب است یا قضاوت خوانندگان؟
  ۰  ۰
  پاسخ
 17. 17

  shaghayegh

  همشهری عزیز این که جناب یاس با اصل مطلب بود یا با قضاوت خوانندگان مهم نیس….مهم این است که ما مطمعن باشیم و یک لحظه هم در عدم صحتش شک نکنیم که در جهنم یک منطقه ای به نام فراشبند وجود داره…..بعله……….فقط یاس عزیز یه کم ادرس دقیق تر بده بینیم که ازهفتا در جهنم از کدوم در باید بریم داخل تا به فراشبند برسیم؟؟!!!!!!!!!!
  خدایا این شادی را از ما نگیر……
  ۰  ۰
  پاسخ
 18. 18

  یاس

  هههههههه
  همون دری که مربوط به ورود افراد تهمت زن و دروغگو و فضول زندگی مردم و بی انصاف هست ُ وجدانا دوستان قبول کنین خیلی اوضامون خرابه ُِ اخه کدوم شهروند شهری رو میشناسید که دوست نداره شهرش پیشرفت کنه برای چی تو جامعه فرافکنی می کنید نویسنده محترم ؟!!!!!!!!!!!!!
  ۰  ۰
  پاسخ
 19. 19

  یاس

  من تو این سایت دائم میبینم نوشتن بعضی افراد با شهرستان شدن فراشبند مخالف بودن اخه مگر چنین چیزی امکان داره ؟!!!!!!! اگه چنین افرادی پیدا میشن به ما هم معرفی کنین بشناسیم این متن هم دوستان با خواندن تمام مطالب سایت گذاشتم یه اظهار نظر کلی با توجه به تمام مطالب بود نه خوندن یک مطلب خاص
  ۰  ۰
  پاسخ
 20. 20

  همشهری

  شناختن اون افراد دردی رو دوا نمی کنه البته اگه دوست دارید بدونید از پدرانتون بپرسین می تونن راهنمایی کنن بالاخره بودند کسانی که مخالفت می کردند البته شاید اونا خودشون می خواستن کسانی باشند که این مهم را به سرانجام می رسانند و در کل و فی نفسه مخالف شهرستان شدن نبودن بلکه مخالف به پایان رسیدن اون تو زمانی که خودشون مصدر امور نبوند بودن.
  مهم اینه که از این به بعد ما چیکار می کنیم و چه قدمی برای پیشرفت بر می داریم.کسانی هم که در این زمینه نقش داشتند دستشون درد نکنه ولی باید بدونند که یادآوری بیش از حد این قضیه به مردم حدی داره و کافیه دیگه و از بعد از شهرستان شدن ملاک مردم برای محک زدن ادعاها عملکرد افراد و گروههاست قرار نیست تا ابد هی ما بگیم یکی مو خواست شهرستان بشه یکی مخالفت می کرد خوب تموم شد دیگه فکر الان به بعد باشین
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است