ad

مطالب مشابه

9 Comments

 1. 1

  سارا

  اندیشه مرده یا زن؟

  پاسخ
 2. 2

  معلم

  ممنون از مقاله خوب شما جناب اندیشه.
  چند نکته که باید بهش توجه کرد:

  ۱- اصولا به نظر می رسه سازوکار انتخابات به این شکل مشکلاتی اصئلی داره. یعنی قانون هر نفر یک رای به نظرم عادلانه و منصفانه نیست. چرا که یک نفر بی سواد و یا خط گرفته از تبلیغات پوپولیستی و بعضا فریبکارانه همانقدر در انتخابات سهیم هست که یک شخص دانشمند و نخبه. این عادلانه نیست. یعنی اگر از یک گروه ۱۰ نفری شش نفر ناآگاه و ۴ نفر آگاه وجود داشته باشند با انتخابات سنتی هر ده نفر متضرر خواهند شد. در حالی که به نظر من باید مثل استرالیا و آمریکا و خیلی کشورهای دیگر نخبگان تاثیر بیشتری در تصمیم گیریهای جامعه داشته باشند.

  ۲- انتخابات مجلس و ریاست جمهوری و شورای شهر و … از لحاظ ماهووی تفاوتهای زیادی با هم دارند و خیلی نمیشه اونها رو با هم مقایسه کرد. نکته مهم این که در انتخابات مجلس و شورا، انتخاب بر اساس قبیله هست نه عقیده!

  ۳- نسل سوم ما با اندیشه، کتاب خوانی، ایمان مذهبی و اصول اخلاقی به طرز بی رحمانه ای زاویه گرفته و شتابان در حال دور شدن هست. سرخوردگی های نخبگان و نداشتن انگیزه، مسایل اقتصادی، دهکده جهانی، نظام آموزشی و متزلزل شدن بنیان خانوادگی از اصلی ترین عوامل تاثیرگذار در این قضیه می باشد. حال تصور کنید این نسل می خواهد چه فرزندانی را تربیت کند؟!!!!

  ۴- اینقد غلط املایی و نگارشی زیبنده نیست.

  پاسخ
  1. 2.1

   اندیشه

   باتشکر:
   ۱-موارد۱و۲و۳برمی گرددبه میزان آگاهی عمومی که وظیفه ی آن دسته ازروشنفکران فعال بویژه نسل سومی هاراسنگین ترمی کند.
   ۲-تبعیض بین افرادبه دلیل یادشده معمولا توصیه نشده مخصوصا درتعلیمات اسلامی سراغ ندارم.گرچه می شودازفهوای احادیثی چون(اگردانشمندی فوت کند حفره یاشکافی ایجادمی شودکه ترمیم آن مشکل است)می توان چنین استنباطی کرد.
   ۳-ودرحال حاضرواقعیت همین قانون است که دراختیارداریم نبودقانون ایدآل چیزی ازوظایف روشنفکرمسؤول کم نمی کند.
   ۴-ممنون می شوم اگرغلط های موردنظربویژه درزمینه ی املائی را مرقوم فرمائید تادر مواردبعدی رعایت شود.

   پاسخ
 3. 3

  امیدوار

  مطلب جالب و عمیقی بود.خواهش می کنم با توجه به فرارسیدن موسم انتخابات در آگاه سازی و ارایه راهکار مناسب جهت کنشگر ی موثر باز هم بنویسید.

  پاسخ
 4. 4

  اريو برزن

  شرکت در انتخابات سودی نداره.سودش برا نماینده هست فقط.چند سالی برا خودش کیف میکنه و مردم بدبخت هم چشم انتظار ی جاده ۱۸ کیلومتری.چه فایده داره؟چه کاری برا این مردم بدبخت کردن؟چه اتفاق خاصی افتاده تو این چند دوره؟

  پاسخ
 5. 5

  محسن علوی

  جناب آریوبرزن با قسمتهایی از صحبت شما موافقم و با قسمت هایی نیز مخالف
  از سهم انتخاب نماینده مجلس و یا رییس جمهور شعارها و وعده های پوچی بیش نصیب مردم نشده ولی درعوض مردم ما نشان دادن که با همه این بی مهری ها عاشق نظام و رهبری هستند و همیشه در صحنه بوده و باز هم هستند.

  پاسخ
 6. 6

  میلاد

  آریو برزن کاملاً درست میگه

  اگه رای ندیم سنگین تریم

  پاسخ
 7. 7

  محمد

  با سلام اگر رای ندهید دیگر توقع نمیتوانید داشته باشید که فلان مسئول کار نکرد باید بعد از انتخابات مطالبه گر باشند جوان ها نه خواب برن تا انتخابات بعد .باید جوان به دنبال منافع عمومی باشد و از مسئول مطالبه گری کند

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است