nanvanamak93 از نانوایی های سطح شهر فراشبند بازدید شد

در قالب اجرای طرح بسیج ملی مصرف نمک کم ، کارشناسان بهداشتی شبکه بهداشت و درمان فراشبند با حضور در نانوایی ها ی سطح شهر فراشبند توصیه های لازم را در این خصوص ارایه کردند .

به گزارش آبپا به نقل از روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند ، برنامه بسیج ملی کاهش مصرف نمک از ۶ دی ماه شروع و تا ۱۵ بهمن ماه ادامه خواهد داشت و محورهای این برنامه ذائقه‌سازی در کودکان، اصلاح بوفه مدارس، سالمندان، نانوایی‌ها و بیماری‌های غیرواگیر همچون فشارخون، سرطان‌ها و بیماری‌های قلبی عروقی است.

پریسا روستا کارشناس تغذیه شبکه فراشبند هدف از این بازدید در قالب اجرای طرح بسیج ملی مصرف کم نمک را بررسی میزان نمک استفاده شده در تهیه و پخت نان عنوان کرد و افزود: نمک عامل اصلی خطر افزایش فشارخون است و بنابر توصیه های استاندارد میزان مجاز نمک مصرفی از همه خوراکی ها ٬ کمتر از ۵ گرم یعنی کمتر از یک قاشق مربا خوری در روز است .

ایشان شعار «بسیج ملی کاهش مصرف نمک» را «نمک کمتر زندگی سالم‌تر» عنوان کرد و گفت: مصرف زیاد نمک موجب ابتلا به فشار خون بالا ٬ بیماریهای قلبی عروقی ٬ سکته مغزی ٬ سرطان و پوکی استخوان می شود .

وی همچنین از برگزاری جشنواره غذاهای کم نمک و ترویج غذاهای سنتی در مدارس و مهدهای کودک به عنوان بخش دیگری از فعالیت های مرتبط با اجرای بسیج ملی کاهش مصرف نمک در شهرستان یاد کرد و افزود : در مدارس این طرح در قالب مسابقه طراحی کاریکاتور با مضمون مصرف نمک کمتر ٬ زندگی سالم تر همراه با اهداء جوایز صورت خواهد گرفت.

حامد نگهدار کارشناس بهداشت محیط شهرستان فراشبند در این بازدید ٬ آموزشهای لازم در خصوص مضرات استفاده بی رویه از نمک و خمیر مایه و عدم استفاده از جوش شیرین در پخت نان به متصدیان نانوایی ها ارائه و تذکرات لازم در خصوص رفع نواقصات بهداشتی را گوشزد نمود.

گفتنی است در این بازدید؛پوستر و پمفلت هایی در همین خصوص به نانوایی ها جهت نصب در دید عموم داده شد .