IMG_0150-e1417892584810 بازتاب تمرین غیر نظامی تخلیه بیمارستان امام هادی در رسانه ها

به گزارش آبپا به نقل از ایرنا ، رئیس شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند و فرمانده حادثه در این مانور٬ هدف از اجرای آن را پی بردن به نقاط قوت و ضعف در مواقع بحران دانست و افزود: با توجه به تازه تاسیس بودن بیمارستان و اینکه طی یک سال گذشته به صورت فعال کار می کند، بر آن شدیم که عکس العمل مسئولان و کارکنان بیمارستان را در خصوص انجام بهترین رفتار در مواقع بحرانی، به صورت آزمایشی محک کنیم.

دکتر آیدا باغبان با ابراز امیدواری نسبت به عدم وقوع بحران های زیان زا در کشور، افزود:اما بر اساس یافته ها، کشور و به ویژه منطقه ما زلزله خیز است و باید همیشه آمادگی مقابله با حادثه برای خود یا اطرافیان را داشته باشیم.

وی اظهار کرد: ما آمادگی و ظرفیت آن را داریم تا در مانورهای بعدی با هماهنگی بهتر بتوانیم در صورت وقوع زلزله ٬ پس از آمادگی داخلی وارد مرحله کمک به آسیب دیدگان شویم.

احمدرضا میرزائیان دبیر اجرایی کمیته زلزله و دبیر کمیته بحران بیمارستان امام هادی (ع)فراشبند نیز هدف اصلی از برگزاری این مانور را ارتقای سطح آمادگی کارکنان بیمارستان در مواقع بروز حوادث غیر مترقبه ، به ویژه زلزله خواند و افزود: با توجه به اینکه در سطح جفرافیایی منطقه فراشبند بین سیل و زلرله و آتشفشان و سایر مخاطره ها ٬ زلزله از ریسک بالایی برخوردار است ، کمیته بحران را به سمت مانور زلزله پیش بردیم تا در مواقع بروز زلزله بتوانیم متحمل خسارت کمتری شویم.

وی ظرفیت بیمارستان در مواقع بروز حادثه طبیعی ، را خوب ارزیبی کرد و گفت :با توجه به فعال نبودن تمامی بخش ها و کمبود نیروی انسانی برای برگزاری مانور و در مقابله با زلزله واقعی و مشکلات تجمیع نیروی انسانی ، مانور بسیار خوبی برگزار شد که جا دارد از تمامی دست اندرکاران و مسئولان تشکر کرد.

میرزائیان از برگزاری مرحله دوم مانور زلزله در نیمه اول اسفند ماه امسال خبر داد و یادآور شد:این مانور در واقع به عنوان مانور سراسری در سطح شهرستان به میزبانی بیمارستان امام هادی (ع) فراشبند و با همکاری پلیس ٬ آتش نشانی ٬ هلال احمر ٬ بسیج و تمامی نیروهای امدادی برگزار خواهد شد