ad

مطالب مشابه

12 Comments

 1. 1

  امیر

  کاش در مورد این نوع اسراف های نهادهای دولتی نیز مجازات هایی تعیین می شد.فرماندار بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان باید مسئولین آبفا شهری را بازخواست نماید.در کشور اسلامی ایران اسراف آن هم آب غیر قابل بخشش است.

  پاسخ
 2. 2

  مرتضی زارع

  مردم فراشبند برای برخورداری از آب برم فرهاد کلاشی ها و فریادها سر دادند
  این کلاشی ها یعنی چه؟

  پاسخ
 3. 3

  زهرا

  اگه در یک کشور دیگه بود ، اول کسی رو که مسول اینکار بوده جریمه میکردن.
  دوم هم خود مدیر اون قسمت استعفا میداد.

  پاسخ
 4. 4

  یاسین

  در حال حاضر کمبود آب به کشور فشار آورده است.من فکر می کنم برای گذر از این بحران, اولا باید ابتدا مردم از طریق رسانه ها آگاه شده واین فرهنگ را فرا بگیرند تا آب های تصفیه شده ی نازنین را صرف شستن باغچه ها و ماشین ها نکنند. نکته دوم این که ما نیز مانند دیگر کشورها، آب غیر شرب را برای مصارفی از جمله حمام، شستن سرویس بهداشتی و ماشین در نظر بگیریم، به طوری که با تغییر سیستم لوله کشی های خانگی, مردم در منازل و اداره خود از آب شرب برای امور معمول روزانه استفاده نکنند. جدای از مسئله‌ی فرهنگی و تربیت کردن مردم از طریق رسانه ها و آن که هر روز آب شرب را صرف شستن ماشین نکنند و هنگام حمام رفتن دوش آب را باز نگذارند، مسئولین هم تا به امروز به این فاجعه رسیدگی نکردند. شرایط سدهای کشور مناسب نیست و باید مورد ترمیم قرار بگیرد، آیا مسئولین چگونگی برگشت آب‌های فاضلابی و تبدیل آن به آب شرب، سد ها را چک کردند؟ مسئولین باید برای مجامع دولتی هم فکری بکنند و نظارتی دقیق بر این مسئله داشته باشند، دلیل نمی شود چون آب ادارات به دولت برمی گردد مورد بررسی قرار نگیرد.

  پاسخ
 5. 5

  همشهری

  متاسفانه از علف ها ودرختا مشخصه یکساله همینطور آب سرریز میشده و هدر میرفته متاسفانه……

  پاسخ
 6. 6

  اندیشه

  “وجدان کاری”

  اصطلاحی که درزندگی اجتماعی اهمیت فوق العاده ای داشته ودارد،تفاوتی هم نمی کند دین ومذهب وفرهنگ مردم هرجامعه چه باشد.اصلا مردم پایبند دین ومذهب باشندیانباشند،مسلمان باشند یامسیحی وکلیمی و زرتشتی ویابه خدا وماوراء وحساب وکتاب آن دنیائی بی باورباشند.
  زندگی اجتماعی به نوع فکر وباور مردم آن بستگی زیاددارد،اگر محور افکارورفتارمردم منافع عمومی باشد ویامنافع فردی کیفیت زندگی مردم متفاوت می شود.
  مامدعی پای بندی به مذهبی هستیم که الگوی اخلاقی ورفتاریش اما علی (ع)ومردمی ترین رفتارها وپندواندرزهارا برایمان به ارث گذاشته است،ماهمه ی جوامع بویژه غرب راببادانتقاد گرفته ومتهم به بداخلاقی ولاابالی گری وبی وجدانی وهزاران صفت غیرانسانی می کنیم .
  اماانصافا و”وجدانا”قضاوت کنیم چه درصدی ازمردم جامعه ی ما درهمین شهرستان خودمان روزانه آن اندازه که بفکر دست یابی به منفعت فردی هستیم برای منفعت عمومی دلسوزی می کنیم ،خودمای نوعی اگرکارشخصی خودراانجام می دهیم یاکارعمومی را آیاوجدان کاریمان یکسان است؟
  آبفا وبی توجهی مسؤلینش تنهایک نمونه ازبی توجهی مسؤلین ماست،دراکثر ادارات ونهادها نمونه اش را می توان مشاهده کرد”کم کاری ها،سوءاستفادها،سردواندن ها،تبعیض ها،بی ضابطگی ها،فامیل بازی ها،کاغذبازی ودردرجه ی بالاتراختلاسها وهمه ی این گونه مواردرا” درهمین قالب می توان تحلیل وشناسائی کرد.
  اماباکمال تاسف آنچه ازدنیای بی دینان ورفتاراجتماعی ومسؤلیت پذیریشان می شنویم(نه تنها درکتاب ها ورسانه هاو…”بلکه ازبان خودی هائی که ازنزدیک رفتارآن هارالمس کرده اند ه باما مدعیان پیرو,محمدوعلی حسین متفاوت است .کمبودما تعلیمات مذهبی ودینی و…نیست بلکه “وجدان کاریست”که متاسفانه!!!

  پاسخ
 7. 7

  فاطمه

  به نظر شما چرا اداره آبفا فراشبند لازم ندید که توصیحی در مورد هدررفت آب بدهد؟؟
  جواب:چون رگ خواب مردم فراشبند را می دانند.مردم فراشبند مطالبه گر و پرسشگر نیستند.
  همین و بس

  پاسخ
 8. 8

  همشهری

  فقط میتونم در واکنش به چنین تصاویر وخبرهایی که در شهر ما کم هم نیستند مانند فلکه شهرداری هنگام روشن بودن آب میدان ، بگم که از طرف افراد مسئولین مربوطه،خیانتی بیش نیست.

  پاسخ
 9. 9

  کسری

  از فرماندار انتظار میرود
  با این چنین مسایلی بصورت جدی برخورد کند

  پاسخ
 10. 10

  م ازبوشهر

  باید از مصرف بیش از حد معمول و بی رویه آب بخصوص در زمینه کشاورزی مراعات و صرفه جویی کرد تا درباره طرح های مورد نیاز شهرمان به بی آبی مواجه نشویم.

  پاسخ
 11. 11

  اسمان

  با نظر دوست خوبم فاطمه به شدت موافقم.این بی تفاوتی مردم ادمو به گریه وامیداره.چقدر بی تفاوتین شماها………….به چالش بکشید این مسولان رو.تا کی خواب تا کی بدبختی

  پاسخ
 12. 12

  ستاره

  آسمان باهات موافقم…..

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است