استاندار بوشهر:مسیر راه آهن فراشبند- اهرم غیرقابل تغییر است.rahahan استاندار بوشهر:مسیر راه آهن فراشبند- اهرم غیرقابل تغییر است.

به گزارش آبپا به نقل از سایت خبری جنوب نیوز به نقل از استاندار بوشهر آمده است وزیر راه و شهرسازی موافقت خود را برای سرعت بخشی در اجرای راه آهن شیراز – بوشهر اعلام کرده اند.

سالاری گفت: در سفر معاون اول رییس جمهوری به بوشهر وزیر راه و شهرسازی نیز حضور داشت که مهندس آخوندی معتقد بود مسیر طراحی این طرح دارای اشکال است از جمله این که ایستگاه بوشهر در ۱۰ کیلومتری شهر واقع شده است که در همه جای دنیا باید در دل شهر باشد.

استاندار بوشهر افزود: مردم دشتستان نیز در مورد مسیر طراحی راه آهن بوشهر – شیراز اعتراض دارند که باید اشکالات فنی این طرح به وزارت راه و شهرسازی منعکس شود اما نباید به مسایل غیر فنی دامن زده شود.

وی یادآورشد: طراحی مسیر اهرم – تا فراشبند غیر قابل تغییر است ولی تعارضی نیست که مابقی شهرستان هایی که در این زمینه دغدغه دارند از جمله دشتستان نیز از مزایای این پروژه بهره مند نشوند.

وی گفت: راه آهن اولویت نخست استان بوشهر است که با اتصال به خط ریلی سراسری بنادر، فعالیت های بازرگانی، اشتغال و خدمات عمومی رونق و باعث شکوفایی اقتصاد منطقه خواهد شد.

استاندار بوشهر افزود: فاینانس راه آهن بوشهر – شیراز در شورای اقتصاد تصویب شده است و در سفر معاون اول رییس جمهوری و وزیر راه نیز قول داده شد که عملیات اجرایی این پروژه بزودی شروع شود .

 

ارسالی از مرتضی زارع