ad

مطالب مشابه

21 Comments

 1. 1

  دوست

  نمردیم بالاخره فهمیدیم تو نظام مهندسی چه خبره .
  ۰  ۰
  پاسخ
 2. 2

  محمد ع

  مهندس عالیشوندی متن خوب و منصفانه ای نوشتید..انشالله تیم مهندس ابراهیمی هم نظرات خودشون رد در اختیار مدیر سایت قرار بدهند تا منتشر شود. فقط خواهشا با اسم واقعی خودتان نظر بدهید تا همه چیز آشکار و روشن باشد و پشت پرده ای نماند.
  قابل توجه بعضیا 🙂
  ۰  ۰
  پاسخ
 3. 4

  عضو

  لطفا این متن را در وبلاگ نظام مهندسی بذارید تا دوستان مهندس درباره اش نظر بدهند ولی فکر کنم هر دو گروه زیاده روی کردند نه نیاز به عضو کردن بقیه بود نه نیاز به انصراف با تعامل همان گروه فدیمتر را تایید میکردید و رای گیری بین آنها چون قدیمیترها بیشتر در جریان کارها بودند
  ۰  ۰
  پاسخ
 4. 5

  فولادی

  سلام به تمام دوستان . بررسی عملکرد ها در حوصله این بحث نیست اما یک سوال دارم : بنده به عنوان یکی از کاندیداها که به زعم دوستان آقای عالی شوندی هم با تجربه بوده و هم به احتمال زیاد در انتخابات موفق به اخذ ارا می شدم به دلیل حفظ شان نظام مهندسی و استقلال این دفتر در مذاکره با آقای صداقت تصمیم گرفتیم که من و یکی از دوستان از جمع ائتلاف نظام پویا( دوستان ابراهیمی ) خارج و آقای صداقت و نوشادی به جمع اضافه شوند و همچنین ریاست دوره سه ساله نظام مهندسی بین آقایان صداقت و ذوالفقاری و ابراهیمی تقسیم شود . آقای عالی شوندی : شما و دوستانتان با رد این پیشنهاد پیام فرستادید که اگر دو سال ریاست را به ما بدهید یا سه نفر از شما ۴ نفر در لیست نهایی منتخبین قرار گیرد ما انتخابات را قبول داریم و گرنه با استعفای خود باعث لغو انتخابات می شویم . خواهشمندم این مسئله را شفاف سازی کنید که چه هدفی را دنبال می کردید . متشکرم.
  ۰  ۰
  پاسخ
 5. 6

  mohsen

  در نظام مهندسی دو مسئله وجود دارد یکی هیئت رئیسه که پنج نفر هستند و تمام تصمیمات مهم را این پنج نفر میگیرند و قاعدتا کسی که سه نفر را داشته باشد تمام تصمیمات را خواهد گرفت که شما گفتید سه نفر از ما یعنی تمام تصمیمات را ما بگیریم و شما هم هیچ، شرط دومی گذاشتید گفتید که مهندس عالیشوندی و مهندس محمدی خط قرمز ما هستند و تحت هیچ شرایطی نباید باشند این دو و شرط سومی گذاشتید که گفتید از سه سال ریاست هم دو سال مال ما یکی مهندس ابراهیمی و یکی مهندس ذوالفقاری و یکی هم شما این سه شرط شما بود که گفتید این شروط ما هستند می توانید بپذیریذ. خوب تصمیمات که با شما دو سال ریاست هم با شما پس این ائتلاف چه بدست می آورد؟ مگر این ائتلاف برای ریاست آمده بود که مثل مالکین نظام مهندسی یک سال ریاست نظام مهندسی را با منت می خواهید به آنها بدهید؟ خوب در جواب شما گفتند که اگر شما واقعا دلتان بخاطر نظام مهندسی سوخته و بحث ریاست را ندارید بیاید توازن بر قرار کنید حال که در بحث تصمیمات می خواهید همه چیز را در دست بگیرید اگر راست میگوید و ادعای ریاست نداری ریاست برعکس شود یکی از شما و دو تا از اینطرف که شما قبول نکردید. چیزی که مطمن بودیم قبول نمی کنید چون نه دل از ریاست میکنید نه دل از هیت رئیسه.ا حاضر نشدید بخاطر نظام مهندسی دل از هیچ کدام بکنید چون برایش مجبور شده اید قریب ۵۰ نفر را عضو کنید. اگر که قبول میکردند که خفتی بالاتر از این نبود. به هر حال اگر این گروه وارد این انتخابات ناسالم هم می شدند همه میدانند که با آن تعداد عضو هم حداقل ۲ نفر از ۵ نفر را داشتند پس چه دلیلی داشت که این خفت را که شما برایشان شرط بگذارید را قبول کنند تا فقط یکسال ریاست را بپذیرند.شما که دلتان برای نظام مهندسی می تپد و نگرانش هستید چرا دل از یکسالش نکندید؟ واضح بود. گفتند که به همه ثابت شود. به هرحال همه به تمام درگیری های نظام مهندسی فکر کنند و شخصی که در همه درگیری ها حضور فعال دارد را شناسایی کنند یا عیب از ایشان است یا عیب از بقیه
  ۰  ۰
  پاسخ
 6. 7

  .........

  آیا می دانستید فراشبند از سال ۸۸ تا سال ۹۰ که نظام نامه مهندسی اجازه می داد طبق بند ۳ که در زیر آورده شده می توانست مستقل شود؟ اما کسی اقدام نکرد تا درسال ۹۱ نظام نامه عوض شد و حداقل ۵۰ نفر عضو و ۳۰ نفر پروانه شرط آن شد؟
  بند زیر بند ۳ نظام نامه نظام مهندسی فارس از سال ۸۸ تا ۹۰ میباشد که دوستان با یک جستجو در گوگل می توانند آن را پیدا کنند. این خود گواه خیلی چیزهاست.
  “ماده ۳ – شرایط تأسیس دفتر نمایندگی در شهرستانهای تابعه استان فارس
  وجود حداقل ۲۰ نفر مهندس عضو سازمان استان که دارای مدرک تحصیلی در یکی از رشته‌های اصلی و یا مرتبط موضوع ماده ۱ آئین‌نامه اجرائی بوده و در آن شهرستان مقیم باشند به شرطی که حداقل ۱۱ نفر از آنها دارای پروانه اشتغال به کار مهندسی معتبر باشند.”
  ۰  ۰
  پاسخ
 7. 8

  مطلع

  در پاسخ به آقای مهندس فولادی
  پیشنهاد شما به مهندس صداقت این بود:
  ۱-از سه سال ریاست نظام مهندسی باید دو سال در اختیار دوستان مهندس ابراهیمی باشد
  ۲- از پنج نفر هییت رییسه باید سه نفر از دوستان مهندس ابراهیمی باشد
  ۳-دو نفر از دوستان مهندس صداقت می توانند در هییت رییسه باشند غیر از محسن عالیشوندی و محسن محمدی
  ۴-مهندس ابراهیمی و مهندس ذوالفقاری حتما باید ریاست را بر عهده داشته باشند و حتما باید در هییت رییسه باشند و قابل حذف نیستند

  پیشنهاد مهندس صداقت به شما:
  هییت رییسه سه به دو و رییس نظام مهندسی از گروهی که تعداد کمتری در هییت رییسه دارد.این سه به دو فرق نمی کند شما باشید یاما
  صورت جلسه ای با حضور تعدادی از اعضای نظام مهندسی برای تضمین این فرایند تنظیم می شود

  حتی دوستان مهندس صداقت قبول کردند در صورت پذیرش این پیشنهاد مهندس عالیشوندی و مهندس محمدی را کنار بگذارند
  ۰  ۰
  پاسخ
 8. 9

  عضو

  جهت اطلاع از سال ۹۰-۸۸ که نظام مهندسی فراشبند طبق قوانین موجود به راحتی می توانست مستقل شود ,مهندس ابراهیمی ریاست نظام مهندسی فراشبند را بر عهده داشتند.
  من خاضعانه از مهندس ابراهیمی تقاضا دارم گزارشی از عملکرد چهار ساله خود در زمان ریاست منتشر کنند.
  همین تقاضا را از مهندس صداقت نیز دارم که گزارش یکساله عملکرد خود را اعلام کنند
  این حق اعضا است که بدانند در نظام مهندسی که متعلق به همه اعضا می باشد چه کارهایی صورت گرفته است
  ۰  ۰
  پاسخ
 9. 10

  عضو

  پیشنهاد مهندس صداقت که پبشنهاد خوبی بود .پس چرا دوستان ما از هر دو گروه نتوانستند روی آن به جنع بندی برسند؟
  مهم اینه که نظارت قوی بر نظام مهندسی وجود داشته باشه که با این راهکار وجود خواهد داشت
  ۰  ۰
  پاسخ
 10. 11

  عضو

  وقتی کسی هر ۵ نفر هیئت رئیسه را دارد هم هر سه سال ریاست را چه دلیلی داشت که بخواهند به پیشنهاد کسی که بازنده انتخابات بود توجه کنند؟ همین که دو نفر را میخواستند به داخل راه دهند هم لطف بزرگی بوده و بخاطر نظام مهندسی بود که زیاده خواهی دوستان که دو سال ریاست را هم باید به ما بدهید باعث شد قضیه حل نشود.
  ۰  ۰
  پاسخ
 11. 12

  عضو

  البته در این که مهندس ابراهیمی و دوستان بیش از چهل نفر عضو کرده اند شکی نیست.و به چه ترتیب و چگونه هم به من مربوط نیست .
  اما اینگونه صحبت کردن را نوعی توهین می دانم.
  توهین به اعضا و توهین به کاندیداها.
  هرچه فکر می کردم که چرا مهندس صداقت انصراف داده متوجه نمی شدم که حالا متوجه شدم.
  لطف بزرگ؟
  یعنی مهندس کرمی از نوجین رای می آورد و مهندس صداقت با آن سطح سواد و تحصیلات و تنها مهندس محاسب فراشبند و سابقه خوب یکساله ریاست بر نظام مهندسی رای نمی آورد؟
  من اینگونه فکر نمی کنم.
  البته با کسب اجازه از مهندس فولادی و ابراهیمی
  مهندس فولادی نوشته اند من از مهندسین باسابقه فراشبند هستم
  سوال من این است که ایشان با این سابقه چه گلی به سر فراشبند زده اند؟
  ایشان که در یک ماه بیست روز پالایشگاه تشریف دارند و اصلا نیستند
  ۰  ۰
  پاسخ
 12. 13

  عضو

  به نظر من بهترین ترکیب برای نظام مهندسی :
  سعید صداقت – یوسف عالیشوندی-مرتضی کشاورز-نظام امیری -احسان غریبی
  ۰  ۰
  پاسخ
 13. 14

  یکی از اعضا

  یه سوال
  چرا مهندس ابراهیمی در طول ریاست سه چهار ساله خود بر نظام مهندسی یکبار هم برای استقلال نظام مهندسی فراشبند اقدام و نامه نگاری نکرده است؟
  در حالی که نظام مهندسی فراشبند طبق قوانین به راحتی می توانسته مستقل شود.
  دلیل خیلی ساده و روشن است . ریاست نظام مهندسی برای مهندس ابراهیمی سود آور بوده و آدم عاقل دنبال سود و منفعت خویش است .
  ۰  ۰
  پاسخ
 14. 15

  عضو

  اصلا این مسئله ساده تر از این ها ست اینقدر پیچ و تابش ندهید مهندس ابراهیمی بین اعضای قدیم جایگاه خوبی نداره بخاطر عملکردش ولی با اعضای جدید که عملکرد اون و صداقت رو ندیدن می تونه دوباره روی کار بیاد و کسایی هم که باهاش مخالفن پشت صداقت قایم شدن و اونو انداختن جلو تا جلوشو بگیرن .به هرحال حیفه.
  ۰  ۰
  پاسخ
 15. 16

  عضو

  پیشنهاد می کنم مهندس صداقت و مهندس ابراهیمی در حضور اعضا ؛ عملکرد خود را بیان کنند.
  ۰  ۰
  پاسخ
 16. 17

  اندیشه

  با مهندس فولادی موافقم. بهتر است دوستان عضو نظام مهندسی که، در جریان اتفاقاتی که در سال های گذشته افتاده است، هستند با نام واقعی خود نظراتشان را منتشر کنند تا اعضای جدید و سایر افراد خارج از نظام مهندسی بتوانند حرفایشان را مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار بدهند. این کار اعضای جدید را در انتخاب بهترین افراد کمک میکند.
  از مهندس غریبی، عالیشوندی و فولادی بابت درج نظراتشون با نام واقعی سپاسگذارم.
  ۰  ۰
  پاسخ
 17. 18

  محسن عالیشوندی

  نظر محسن در این جا مربوط به من نیست .
  ۰  ۰
  پاسخ
 18. 19

  یاسین اکبری فرد

  سلام..دوستان نظام مهندسی می توانند با صبر و حوصله و با تعامل و گفتگو مشکلات را حل کنند و همیشه اولویت اول را مردم و شهر قرار دهند اگر دوستان با این نیت وارد شوند مطمنا اختلافات و مشکلات حل خواهد شد.
  ۰  ۰
  پاسخ
 19. 20

  عضو

  با سلام
  مرحبا !!! به همه شما، که به بهانه آبروی شهر ،شان و ارزش خود را فراموش کرده و از زدن هر حرفی منسوب به خودتان یا دیگری ابایی ندارید
  مگه این مشکلات مربوط به چند نفر هست که تمام شهر رو با خبر کردید
  خواهشمندم از همه دوستان حداقل به خاطر توقعی که از جامعه
  مهندسین میشه، دست از این رفتارها که هیچگونه پیشرفتی رو در پی نداره بردارید.
  ۰  ۰
  پاسخ
 20. 21

  عضو

  سلام.
  امیدوارم این اختلافات هر چه زودتر حل بشه.حداقل قشر مهندسین فراشبند رفتارشون با قدیمیتر های فراشبند که همیشه با دو گروهی باعث جلوگیری از پیشرفت شهر شدن فرق داشته باشه.قشر تحصیلکرده و با احترام مهندس!h
  ۰  ۰
  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

استفاده از این مطالب فقط با ذکر منبع "خبرگزاری آبپا " مجاز است