همه ما به عنوان یک شهروند با طرح موضوع ، اظهار نظر، تهیه مطلب و تصاویر خبری به سهم خویش می توانیم در این راستا گام برداریم.

45-300x190        فراشبند در دهکده کوچک جهانی

بسم الله الرحمن الرحیم

شب بازی فوتبال برزیل و آلمان و شکست تحقیر آمیز برزیل، به سرعت فضای مجازی کشور پر شد از شوخی، لطیفه و جوک در مورد نتیجه عجیب و غریب این بازی.

آنچه در این میان تعجب مرا به همراه داشت ، نه شکست هفت- یک برزیل بود و نه نظر کارشناسان و اهالی فوتبال در مورد این بازی تاریخی، بلکه تعجب من از حجم بالای جوک های با مزه و گاه بی مزه در مورد این بازی بود که مثل یک بمب ظرف نیم ساعت سراسر کشور را در دنیای دیجیتال و اینترنت درنوردید.

جالب تر از همه، لطیفه و جوکی که بین بچه های فراشبند رد و بدل می شد در آن واحد همان لطیفه و جوک را از دوستان ایام دانشجویی از مشهد، زاهدان و کرمان دریافت می کردم.

خلاصه آنکه می توان گفت که دهکده جهانی و دنیای ارتباطات یک فرایند رو به رشد است که فاصله ها و تمام نظام ها و حتی مرزهای جغرافیایی را دگرگون کرده است و با گسترش جهانی شدن حضور رسانه ها اعم از(نوشتاری ، شنیداری و دیداری) ، دیگر دولت ها نمی توانند کنترل آهنین بر زندگی مردم داشته باشند زیرا دیگر مانند گذشته انحصار اخبار و اطلاعات در دست یک نفر یا یک عده معدود نیست.

راه اندازی سایت های خبری تحلیلی در جامعه ی امروز ما هم باید از همین منظر نگاه کرد که نقش بی بدیلی را بر افکار عمومی جامعه ایفا می کنند. در همین راستا، با بالا رفتن سطح تبادل اطلاعات و آگاهی و دانش در دنیای امروزی ، راه اندازی سایت خبری تحلیلی و سایت هایی از این دست مانند آبپا و ….. بیش از پیش در شهرستان احساس می شود.

همه ما به عنوان یک شهروند با طرح موضوع ، اظهار نظر، تهیه مطلب و تصاویر خبری به سهم خویش می توانیم در این راستا گام برداریم. چرا که شایسته است ، تک تک ما در قالب یک خبرنگار ، یک فعال فرهنگی و یا کنشگر اجتماعی ، اخبار و حوادث سطح شهرستان و حتی کشور را پوشش دهیم و در این راستا هم به مدیران سایت کمک شایانی کرده و هم موجبات دلگرمی آنان را فراهم کرده ایم.

و همچنین در این میان می توان به مسئولین شهرستان گوشزد کرد که چشمان تیزبین مردم عملکرد آنها را رصد کرده و هر آنجا که لازم باشد با نقد منصفانه و فارغ از اغراض شخصی و گروهی به بهبود امور کمک خواهند کرد.

هر چند به شخصه معتقدم غالب مسولین شهرستان و در راس همه ، فرماندار محترم وجود چنین پایگاههای خبری تحلیلی را نیاز امروز جامعه می دانند.

به امید فرداهای پر فروغ ایران عزیز و فراشبند قهرمان.

یاسین اکبری فرد